Založ si blog

Poučme sa z histórie – ale skutočne!

Alebo podľa inšpirovaných (neomylných) slov apoštola Pavla: ‚Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti, a i úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej’ – inými slovami – história sa opakuje a kto sa z nej vôbec nepoučí, bude musieť ju zopakovať! Akým spôsobom sa história opakuje? 

A je to možné z hľadiska neustálej zmeny a technického pokroku? Čo sa ale vlastne opakuje? Generácia za generáciou robia tie isté chyby a preto musia za ne platiť! Táto myšlienka má aspoň 2,000-ročnú históriu. Bola napísaná pod inšpiráciou apoštolom Pavlom v prvom storočí. Aké udalosti v minulosti nám dnes môžu slúžiť na poučenie? 

Stačí spomenúť na krátko len 3 z nich – Potopu, Sodomu a Gomoru a dokonalé zničenie Jeruzaléma v roku 70 n.l. Pred každou už spomenutou katastrófou situácia celosvetovo, alebo len v lokalite sa počas určitej doby zhoršovala do takej miery, že Boh sa rozhodol, že musí zakročiť, aby zachránil tých, čo žijú podľa zákonov, ale im hrozilo zničenie.

Informovaní ľudia vedia, aký problém hrozí všetkému životu na tejto Zemi – dokázaný finančný kolaps, nespomínajúc neschopnosť štátov dohodnúť sa na spôsobe ako priniesť mier pre všetkých ľudí, nebezpečenstvo pandémií, nezamestnanosti, atď. Okrem takých problémov, ktoré sa dobre poznajú, existujú problémy, ktorých sa tlač ani nedotkne!

Ako táto informácia: ‚Obchodovanie s ľudmi sa už stalo tretím najväčším zdrojom pre kriminálne syndikáty, za drogami aj zbraňami, dávajúc príjem medzi 6 až 9 miliárdami dolárov ročne‘, informuje The Miami Herald. Direktor US Úradu povedal reportérom, že okolo 17,500 ľudí ročne boli ´predaní´ do USA, tretina z nich cez Mexiko.

‚Nehovorím o nelegálnej emigrácii, ale muži a ženy a deti, ktoré sú násilnicky donútené pracovať v otrockých podmienkach‘, povedal Miller. Pomenoval obchodovanie s ľuďmi pre sexuálne zneužitie a otrockú prácu, ‚jedným z najhlavnejších problémov ľudských práv 21-ého storočia’! Takže otázka je: Koľko sa toho ľudstvo naučilo z minulosti? 

Máme očakávať Americké voľby v 2024?

08.08.2022

Začiatkom týždňa bývalý prezident Donald Trump oznámil svoj zámer zúčastniť sa na voľbách v roku 2024, čo sa predpokladá, pretože už jeho podpora medzi potenciálnymi republikánskymi kandidátmi je 49 %, v porovnaní s 25 % podporou pre DeSantisa a žiadny iný kandidát nemá viac ako 7. %. Netrvalo ani dva dni, kým Zákon Oprávnenia na Obranu, tohto roku 2022 Snemovňa [...]

Amnesty International obviňuje Ukrajinu!

06.08.2022

Amnesty International obviňuje Ukrajinu z vystavovania svojich civilistov riziku smrti! Medzinárodná organizácia pre ľudské práva po prvýkrát potvrdila, že ukrajinská armáda skutočne vystavuje UA a RF civilistov riziku, ako ich Rusi obviňujú už mnoho mesiacov: ‚Ukrajinské sily ohrozili civilistov zriaďovaním základní a prevádzkovaním zbraňových systémov v [...]

Vojenské napätie okolo Taiwanu stúpa!

05.08.2022

Len niekoľko hodín po tom, ako Pelosiovej lietadlo USA pristálo v Tchaj-peji, Ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) oznámila cez Xinhua, že bude vykonávať letecké, ale aj námorné cvičenia, ktorých súčasťou budú nácviky ostrej streľby v šiestich oblastiach. okolo Taiwanu. Vojenská technika USA i Číny bola v pohybe už niekoľko hodín, kým Pelosiovej lietadlo bolo stále [...]

Bratislava, radnica, magistrát, Primaciálne námestie, primátor

Mlýnek potvrdil záujem kandidovať na post primátora Bratislavy

09.08.2022 13:12

Mlýnek tvrdí, že získal podporu strán a hnutia OĽaNO, OKS, Zmena zdola a Nova, pričom rokuje aj s ďalšími stranami.

vojna na ukrajine, ukrajina

Na Ruskom okupovaných územiach silnie ukrajinský odpor, píše AP

09.08.2022 13:00

Partizánske jednotky verné Kyjevu zabíjajú proruských predstaviteľov, vyhadzujú do povetria mosty či vlaky a pomáhajú armáde pri identifikácii kľúčových cieľov.

Pečniansky les ZSD ochrana prírody vedenie

Energofirma sa spojila s ochranármi. V Pečnianskom lese obnoví chránené územie

09.08.2022 12:41

Západoslovenská distribučná sa spojila so Štátnou ochranou prírody SR (ochranármi), miestnym poľovným združením a lesníkmi. Budú revitalizovať ochranné pásmo.

Opičie kiahne

Vírusom opičích kiahní sa v Nemecku nakazilo štvorročné dievča

09.08.2022 12:29

Nemecko od mája zaznamenalo 2916 prípadov ochorenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2550863x
Priemerná čítanosť článkov: 2566x

Autor blogu

Kategórie