Založ si blog

Nové ohnisko Eboly v Kongu!

Kongo vyhlasuje nové ohnisko eboly a nakazených bolo 8 ľudí. Konžská demokratická republika oznámila tento týždeň čerstvé ohnisko eboly. A nový klaster vyvolal medzi odborníkmi v oblasti verejného zdravia strach!

Pretože africká krajina stále bojuje s najväčšou epidémiou osýpok na svete, ako aj s koronavírusom. V pondelok 1. júna  ministerstvo zdravotníctva informovalo o šiestich prípadoch a štyroch úmrtiach v západnom meste Mbandaka.

O dva dni neskôr potvrdili ďalšie dva prípady. Správa UNICEF, ktorá má kanceláriu v tejto oblasti, tiež informovala, že v pondelok zomrela na vírus piata osoba. Situáciu tiež komplikuje miestne aj medzinárodné úsilie o zastavenie epidémie!

Epidémia eboly je na východnej strane krajiny, ktorá sa v súčasnosti považuje za jednu z najchudobnejších regiónov kontinentu v Afrike. Pred menej ako dvoma mesiacmi bola epidémia, ktorá trvala takmer dva roky a spôsobila viac ako 2 275 úmrtí! 

Nový prípad však vrátil vládny plán vyhlásiť za oficiálny koniec epidémie. Ale nie je tiež jasné, ako sa vírus objavil v meste Mbandaka, s 1,2 milióna ľudí a je asi 750 kilometrov západne od východného okraja krajiny v súčasnosti!

Najmä preto, že Kongo vynucovalo cestovné obmedzenia na zabránenie šírenia COVID-19 koronavírusu. Odborníci skúmajú možnosť nového prenosu toho vírusu zo zvieraťa na človeka, najmä preto, lebo mesto bolo v roku 2018 centom prepuknutia choroby.

Dokonalý plán na zničenie Ameriky!

16.08.2022

Vďaka zdrojom, ktoré poskytli dôverné informácie, teraz poznáme niektoré podrobnosti o pláne, o ktorom nám bolo povedané, že ho sleduje Bidenov režim, s cieľom dosiahnuť úplné zvrhnutie a zničenie Spojených Štátov Amerických! Nedávna razia FBI-DOJ na Mar-a-Lago je kľúčovým prvkom tohoto plánu. Ale razia bola údajne navrhnutá tak, aby vyvolala ozbrojené povstanie [...]

USA zas na Taiwane konfrontuje Čínu!

15.08.2022

Svet netrpezlivo očakáva ďalší krok Číny po tom, čo skupina USA zákonodarcov už pristála v noci na Taiwane len 12 dní po kontroverznej návšteve Nancy Pelosiovej na samovládnom ostrove. Napätie v dňoch od návštevy pani Pelosiovej výrazne vzrástlo, pričom Čína odvetou uskutočnila bezprecedentné vojenské cvičenia okolo Taiwanu v snahe odradiť vnútorných a vonkajších [...]

UK Guardian vyzýva k odsúdeniu Trumpa!

14.08.2022

Londýnsky denník Guardian zverejnil stanovisko s názvom: Čas sa kráti. Ministerstvo spravodlivosti musí obžalovať a odsúdiť Trumpa. I poradca kampane Baracka Obamu v roku 2008 už aj vyzval na zosadenie Trumpa po tom, čo odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. Ich hlavným tvrdením je, že Trump a jeho úradníci vymazali texty, ktoré by ukázali ich sprisahanie za štátny prevrat, [...]

Hagemanová

Primárky vo Wyomingu vyhrala kandidátka podporovaná Trumpom

17.08.2022 07:05

Republikánskou kandidátkou v doplňujúcich novembrových voľbách bude právnička Harriet Hagemanová. Trumpova kritička Liz Cheneyová neuspela.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj: Ľudí sme pred vojnou nevarovali, aby nevypukla panika

17.08.2022 06:00, aktualizované: 06:40

Ak by sme zverejnili varovania, ktoré sme dostávali pred vojnou, vypukla by panika a Rusi by nás dostali za tri dni, hovorí Volodymyr Zelenskyj.

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Záchranári pomáhali v Malej Fatre turistovi po nepriamom zásahu bleskom

16.08.2022 23:34

Český turista mal utrpieť poranenie hlavy, ruky a sťažoval sa na bolesti chrbtice a rebier.

Opičie Kiahne

Irán hlási prvý prípad nákazy vírusom opičích kiahní

16.08.2022 23:13

Nakazenou osobou je 34-ročná žena žijúca v juhozápadnom meste Ahváz.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,000
Celková čítanosť: 2569612x
Priemerná čítanosť článkov: 2570x

Autor blogu

Kategórie