Založ si blog

Pompeo vybuchol na akciu Číny!

Štátny tajomník USA Mike Pompeo dnes vydal vyhlásenie, v ktorom zaútočil na Čínu za ‘jednostranné a svojvoľné’ uvalenie bezpečnostných právnych predpisov na Hong-Kong! Pompeo tvrdil, že právne predpisy ‘zneškodnili slobodu’ v Hongkongu. 

Pompeo uviedol, žeby Kongresu neosvedčil, že si Hongkong zachoval svoju autonómiu, čo by podľa amerického práva zrušilo štatút Hongkongu ako stredobod medzinárodného finančného trhu. Trump už predtým povedal, že urobí niečo pre odvetu voči Číne!

Ale neuvádza, aké opatrenia prijme. Pompeo čoskoro telefonoval s britským ministrom zahraničných vecí Dominikom Raabom, aby naplánoval ďalšie opatrenia proti Číne. Raab uviedol, že Čína musí dodržať dohodu z júla 1997.

Reinhard Bütikofer, predseda Delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Čínou, označil hongkonské právne predpisy za ‘agresívne a arogantné’. Aj predseda Európskej rady Charles Michel 26. mája vyhlásil, že EÚ nie je naivná voči čínskemu správaniu!

A vedúci zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell požadoval silnejšiu stratégiu na riešenie silnej asertivity Číny! Na druhej strane ale Rusko vyjadrilo podporu čínskej legislatíve a Francúzsko nebude zasahovať do hongkonských záležitostí.

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podcast

Nicholsonová: Blaha musí za svoje výroky niesť zodpovednosť

11.08.2020 14:42

Luboš Blaha sa mal v decembri minulého roka chváliť na sociálnej sieti fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom.

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143554x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie