Založ si blog

A teraz čelíme dvojitej pandémii!

Svetový potravinový program OSN varoval, že svet teraz bude čeliť ‘mega-hladomoru’, ak nebude dostatok finančných prostriedkov na boj proti množiacim sa účinkom nielen pandémie koronavírusov v krajinách sveta, ktoré majú potravinovú neistotu! 

‘Teraz čelíme dvojitej pandémii…hladomoru, ktorý nás ovplyvní v biblických rozmeroch’, uviedol výkonný riaditeľ WFP D. Beasley počas štvrtkovej konferencie v Ženeve. Beasley povedal, že potravinová agentúra OSN už pomáha takmer 100 miliónom ľuďom!

‘A pokiaľ nedokážeme udržať tieto základné operácie v chode, po pandémii zdravia bude čoskoro nasledovať pandémia hladu … ale niet pochýb, že teraz sme na pokraji mega-hladomoru doslova’, povedal. Pred COVID-19 už bolo 135 miliónov na pokraji hladu. 

Okrem 821 miliónov ľudí, ktorí sú chronicky hladní! OSN vo štvrtok vydala novú výzvu na 4,7 miliardy dolárov na ochranu miliónov životov a zabránenie šírenia koronavírusu v nestabilných krajinách! To je viac ako 2 miliardy, ktoré OSN požadovala.

Tieto peniaze sú nad 2 miliardami dolárov, ktoré OSN už požadovala, keď začala zverejňovať svoj globálny plán humanitárnej reakcie 25. marca. Doposiaľ dostala asi polovicu týchto peňazí. Aktualizované odvolanie zahŕňalo deväť zraniteľných krajín: 

Benin, Džibutsko, Libéria, Mozambik, Pakistan, Filipíny, Sierra Leone, Togo a potom Zimbabwe. Podľa odhadov OSN sa očakáva, že infekcie COVID-19 dosiahnu vrchol v najchudobnejších krajinách sveta v najbližších troch a možno až šiestich mesiacoch!

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Mikuláš Černák

Černák s Kaštanom sa priznali k vraždám, súd schválil dohodu o vine a treste

11.08.2020 12:41, aktualizované: 13:20

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143497x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie