Založ si blog

Predpovedaná revolúcia sa uskutočňuje!

Sme ako cestujúci na Titaniku desať minút po jeho smrteľnom stretnutí s ľadovcom: hoci sa náš finančný systém javí ako nepotopiteľný, jeho spoliehanie sa na financovanie ho už odsúdilo na zánik. Nemôžeme vedieť, kedy bude centrálny štát a finančný systém destabilizovať, vieme iba to, že destabilizujú. 

Nemôžeme vedieť, ktorý z rýchlo rastúcich dlhov a záväzkov štát sa zriekne; vieme iba to, že sa ich vzdajú tak či onak. Proces neudržateľného kolapsu a vznik celkom nového udržateľnejšieho modelu sa nazýva revolúcia. V zdieľanej fantázii slovo vyvoláva obrazy násilného zvrhnutia politického poriadku. 

V tejto knihe revolúcia opisuje rozkvet porozumenia tak hlboké, že vedie k mierovej transformácii nášho spoločenského poriadku, hospodárstva a kultúry. Naša vzdialenosť od koncentrácie bohatstva a moci nás nespôsobuje bezmocnými; staneme sa mocnými, keď sa zriekneme klamstiev a spolupáchateľstva!

Tie, ktoré umožňujú dominantné postavenie Status Quo. História nie je pevná; nie je to v našich rukách! Lenže nemôžeme čakať na vzdialený budúci prechod, ktorý zmení naše životy. Revolúcia začína naším vnútorným porozumením a dosahuje plody v našich súdržne riadených každodenných činnostiach v žijúcom svete. 

Ľahko si môže zamieňať vieru a politickú ideológiu. Odolávame zmenám nášho chápania, pretože tento prechod vnímame ako nestabilitu. Pretože zmena našej mysle nevyžaduje zmenu našej viery; skôr pomáha k pevnosti našej viery – v nášho Stvoriteľa a v pravdu! Pretože pravá viera je založená na presnom poznaní.

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143548x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie