Založ si blog

Predpovedaná revolúcia sa uskutočňuje!

Sme ako cestujúci na Titaniku desať minút po jeho smrteľnom stretnutí s ľadovcom: hoci sa náš finančný systém javí ako nepotopiteľný, jeho spoliehanie sa na financovanie ho už odsúdilo na zánik. Nemôžeme vedieť, kedy bude centrálny štát a finančný systém destabilizovať, vieme iba to, že destabilizujú. 

Nemôžeme vedieť, ktorý z rýchlo rastúcich dlhov a záväzkov štát sa zriekne; vieme iba to, že sa ich vzdajú tak či onak. Proces neudržateľného kolapsu a vznik celkom nového udržateľnejšieho modelu sa nazýva revolúcia. V zdieľanej fantázii slovo vyvoláva obrazy násilného zvrhnutia politického poriadku. 

V tejto knihe revolúcia opisuje rozkvet porozumenia tak hlboké, že vedie k mierovej transformácii nášho spoločenského poriadku, hospodárstva a kultúry. Naša vzdialenosť od koncentrácie bohatstva a moci nás nespôsobuje bezmocnými; staneme sa mocnými, keď sa zriekneme klamstiev a spolupáchateľstva!

Tie, ktoré umožňujú dominantné postavenie Status Quo. História nie je pevná; nie je to v našich rukách! Lenže nemôžeme čakať na vzdialený budúci prechod, ktorý zmení naše životy. Revolúcia začína naším vnútorným porozumením a dosahuje plody v našich súdržne riadených každodenných činnostiach v žijúcom svete. 

Ľahko si môže zamieňať vieru a politickú ideológiu. Odolávame zmenám nášho chápania, pretože tento prechod vnímame ako nestabilitu. Pretože zmena našej mysle nevyžaduje zmenu našej viery; skôr pomáha k pevnosti našej viery – v nášho Stvoriteľa a v pravdu! Pretože pravá viera je založená na presnom poznaní.

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Obit Buell Pulitzers

V USA zabili štyroch prezidentov, neúspešných atentátov ale bolo viac

14.07.2024 07:40

Na štyroch prezidentov USA bol atentát spáchaný úspešne - Abrahama Lincolna, Jamesa A. Garfielda, Williama McKinleyho a Johna F. Kennedyho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4040055x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie