Založ si blog

Namiesto Koronavírusu nás zabije Hlad!

Celosvetová potravinová kríza, podľa toho, čo odborníci tvrdia, je, že svet nikdy nebol vystavený takémuto hladu. Do konca tohto roka by sa mohol totálny počet ľudí, ktorí čelia akútnemu hladu, zdvojnásobiť na 265 miliónov! V najväčšom slumu v hlavnom meste Kene sa ľudia v zúfalej snahe jesť, pustili pri nedávnej dávke múky a oleja na varenie, aby zostali zranení a dvaja ľudia sú mŕtvi. V Indii sú tisíce pracovníkov dvakrát denne zoradené pre chlieb!

A v celej Kolumbii v chudobných domácnostiach visia z okien a balkónov červené oblečenie a vlajky, čo je znakom toho, že majú hlad. ‚Nemáme žiadne peniaze a teraz musíme prežiť‘, uviedla žena Pauline Karushi, ktorá prišla o prácu v klenotníctve v Nairobi. Pandémia koronavírusov priniesla hlad miliónom ľudí na celom svete. Národné blokovania a opatrenia na oddeľovanie ľudí v spoločnosti likvidujú prácu a príjmy a pravdepodobne narušia poľnohospodársku výrobu a zásobovacie cesty!

Už 135 miliónov ľudí čelilo akútnemu nedostatku potravín ,ale teraz s pandémiou by mohlo v roku 2020 hladovať ďalších 130 miliónov, povedal Arif Husain, hlavný ekonóm Svetovej potravinovej agentúry spoločnosti Organizácia Spojených Národov.  Odhaduje sa, že do konca roka by sa na pokraj hladovania mohlo dostať až 265 miliónov ľudí. ‚Nikdy sme nič také nevideli‘, povedal pán Husain. ‘Na začiatku to nebol pekný obraz, ale vďaka pandémie vírusu COVID-19 je to skutočne bezprecedentné!

Odborníci tvrdia, že táto hladová kríza je globálna a je spôsobená mnohými faktormi súvisiacimi s pandémiou koronavírusov a jej následným prerušením hospodárskeho poriadku a náhlou stratou príjmu pre nespočetné milióny ľudí! Potom je tu kolaps cien ropy, rozšírený nedostatok tvrdej meny v dôsledku minimalizovania cestovného ruchu, zámorskí pracovníci, ktorí nemajú zárobky, ktoré by posielali domov a zmena podnebia, násilie, dislokácie obyvateľstva a humanitárne katastrofy.

Analýza priaznivcov Twitteru Joe Bidena!

24.02.2021

Big Tech spoločnosti spolu aj s tímom Joea Bidena horúčkovito pracujú na manipulácii verejnosti, aby v3etci uverili, že novozvoleného prezidenta-diktátora skutočne zbožňujú milióny! A zdá sa, že Twitter vytvára falošné účty, aby sledovali Bidena a podporili jeho zdanlivo skľučujúcu, skoro až neexistujúcu popularitu, v ďalšom žalostnom pokuse presvedčiť celý [...]

Trump reaguje na rozhodnutie USA súdu!

23.02.2021

Bývalý prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že newyorskí úradníci, ktorí ho vyšetrujú, sa zúčastňujú na pokračovaní „najväčšej politickej honby na čarodejnice v histórii našej krajiny“ potom, čo najvyšší súd rozhodol, že Newyorský prokurátor by mohol získať Trumpove daňové priznania. Dodal: “Už viac ako dva roky sa New York City zaoberá takmer [...]

B. Johnson víta Bidena v Britskej ríši!

22.02.2021

Britský premiér Boris Johnson venoval väčšinu svojho rozhovoru s programom ‚Face the Nation‘ tvárou v tvár svetlej budúcnosti, v ktorej predpokladá pochodovať bok po boku s Joe Bidenom pri realizácii Veľkého ničenia Impériom. Po objasnení bývalého prezidenta Donalda Trumpa Johnson vybuchol: ‚Som veľmi rád, že máme dobré vzťahy s Bielym domom, a už som [...]

šachta

V starej šachte pri B. Štiavnici zahynuli dvaja muži

25.02.2021 19:15

Banskí záchranári aktuálne nemôžu telá mužov vytiahnuť, vstup do šachty je pri použití bežných dýchacích prístrojov vo výbave záchranárov príliš úzky.

Mária Kolíková

Kolíková: Vnímam, že existuje zhoda na potrebe reformy slovenskej justície

25.02.2021 17:42

Zriadenie samostatného správneho súdnictva odborníci a ľudia z praxe vnímajú ako dobrý a dôležitý krok.

Ľubomír Petrák

Pamiatku poslanca Petráka si uctili stranícki kolegovia i vedenie NRSR

25.02.2021 17:10

Pre účasť viacerých zákonodarcov na rozlúčke s Petrákom prerušili poslanci štvrtkové rokovanie parlamentu.

lekári rumunskí

Do NÚSCH prišli pomáhať zdravotníci z Rumunska

25.02.2021 17:05

Lekári a zdravotné sestry majú pomáhať v oblasti anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 633
Celková čítanosť: 1411426x
Priemerná čítanosť článkov: 2230x

Autor blogu

Kategórie