Založ si blog

Namiesto Koronavírusu nás zabije Hlad!

Celosvetová potravinová kríza, podľa toho, čo odborníci tvrdia, je, že svet nikdy nebol vystavený takémuto hladu. Do konca tohto roka by sa mohol totálny počet ľudí, ktorí čelia akútnemu hladu, zdvojnásobiť na 265 miliónov! V najväčšom slumu v hlavnom meste Kene sa ľudia v zúfalej snahe jesť, pustili pri nedávnej dávke múky a oleja na varenie, aby zostali zranení a dvaja ľudia sú mŕtvi. V Indii sú tisíce pracovníkov dvakrát denne zoradené pre chlieb!

A v celej Kolumbii v chudobných domácnostiach visia z okien a balkónov červené oblečenie a vlajky, čo je znakom toho, že majú hlad. ‘Nemáme žiadne peniaze a teraz musíme prežiť’, uviedla žena Pauline Karushi, ktorá prišla o prácu v klenotníctve v Nairobi. Pandémia koronavírusov priniesla hlad miliónom ľudí na celom svete. Národné blokovania a opatrenia na oddeľovanie ľudí v spoločnosti likvidujú prácu a príjmy a pravdepodobne narušia poľnohospodársku výrobu a zásobovacie cesty!

Už 135 miliónov ľudí čelilo akútnemu nedostatku potravín ,ale teraz s pandémiou by mohlo v roku 2020 hladovať ďalších 130 miliónov, povedal Arif Husain, hlavný ekonóm Svetovej potravinovej agentúry spoločnosti Organizácia Spojených Národov.  Odhaduje sa, že do konca roka by sa na pokraj hladovania mohlo dostať až 265 miliónov ľudí. ‘Nikdy sme nič také nevideli’, povedal pán Husain. ‘Na začiatku to nebol pekný obraz, ale vďaka pandémie vírusu COVID-19 je to skutočne bezprecedentné!

Odborníci tvrdia, že táto hladová kríza je globálna a je spôsobená mnohými faktormi súvisiacimi s pandémiou koronavírusov a jej následným prerušením hospodárskeho poriadku a náhlou stratou príjmu pre nespočetné milióny ľudí! Potom je tu kolaps cien ropy, rozšírený nedostatok tvrdej meny v dôsledku minimalizovania cestovného ruchu, zámorskí pracovníci, ktorí nemajú zárobky, ktoré by posielali domov a zmena podnebia, násilie, dislokácie obyvateľstva a humanitárne katastrofy.

Princ Andrew bol a stále je pod tlakom!

09.07.2020

Po zatknutí Ghislaine Maxwellovej je Kráľovská rodina ‘zmätená’ po tom, čo americký právnik požiadal, aby prišiel po zatknutí jeho priateľky, aby sa dostavil na rozhovor pre jej údajné sexuálne zločiny. Tlak na princa Andrewa, aby hovoril s vyšetrovateľmi FBI, sa zvyšoval po tom, ako bola jeho priateľka Ghislaine Maxwellová zatknutá za obvinenia z obchodovania [...]

Prichádza vakcína a s ňou zmena života

08.07.2020

V súčasnosti žijeme vo svete, ktorý zmenil všetko, čo je duševne choré na zdravé ale všetko, čo je duševne zdravé na choré! To je podstata zaostalého sveta a takého, ktorý je dizajnom sebazničujúci. Je to svet, v ktorom bola príroda a prírodné zákony nahradené neprirodzenými zákonmi a zákonmi vytvorenými človekom, ktoré spôsobili odstránenie skoro všetkých [...]

Prichádza vakcína a s ňou aj smrť!

08.07.2020

Jeden citát z G. Orwellovskej knihy ‘Politika a anglický jazyk’ (z roku 1946) hovorí takto: ‘Politický jazyk … je navrhnutý takým spôsobom, aby sa klamstvá zdali pravdivé a tiež vraždy rešpektované a zároveň dať prázdnym slovám solídnosť’! Hromadné očkovanie a pravdepodobné prípadné povinné očkovanie je už na obzore a väčšina už v tejto [...]

Igor Matovič, Peter Pellegrini

Matovičov maják. Ktorú časť mozgu mu osvietil? pýta sa Pellegrini

10.07.2020 22:30

Mám obavy, či človek, ktorý tvrdil, že na všetko treba mať plán, nejaký plán má, rozohnil sa Pellegrini po Matovičovej tlačovke o koronavíruse.

UKRAINE-CRISIS/MH17

Holandsko zažaluje Rusko pre zostrelenie lietadla nad Donbasom

10.07.2020 22:16

Holandsko zažaluje Rusko na Európskom súde pre ľudské práva pre zostrelenie dopravného lietadla v lete 2014 nad východom Ukrajiny ovládaným separatistami.

koľajnice, zmena

V Česku sa opäť zrazili vlaky, nikto sa nezranil

10.07.2020 20:32

Dva vlaky sa v piatok popoludní zrazili v okrajovej pražskej časti Běchovice. Idúci osobný vlak narazil do stojaceho rýchlika.

D1, diaľnica, Jánovce, Jablonov, Levoča

Policajti hľadajú vodiča, ktorý jazdil po diaľnici v protismere

10.07.2020 19:29

Kamery zaznamenali motorové vozidlo na diaľnici D1 v úseku Mengusovce – Jánovce v okrese Poprad v protismere, EČV však nerozlúštili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 1096757x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie