Založ si blog

Polovica sveta požiadala MMF o záchranu!

Viac ako polovica sveta požiadala MMF o záchranu, aby mohla čeliť recesii Veľkého zablokovania! Medzinárodný menový fond tento týždeň odhalil, že polovica krajín sveta požiadala o núdzové pôžičky na zvládnutie globálnej finančnej krízy. 

Výkonná riaditeľka MMF Kristalina Georgieva v stredu na stretnutí ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk skupiny G20 uviedla, že viac ako sto krajín sa obrátilo na medzinárodnú organizáciu, ktorá sa týka núdzových záchranných opatrení .

Napriek tomu, že doteraz dostalo núdzové financovanie iba desať krajín, pričom mnoho ďalších by malo dostať životnosť do konca tohto mesiaca, uviedla, že MMF využije svoje  „úplné nástroje a palebnú silu vo výške 1 bilióna dolárov“!

Pripomienky prišli po dvoch dňoch pred začiatkom týždňa, ktoré MMF vo svojej polročnej správe tvrdo predpovedal, že recesia „veľkej blokády“ je najstrmšia za takmer storočie, prognóza globálneho hrubého domáceho produktu sa tento rok zníži o 3%. 

Georgieva tiež povedala CNBC v novom rozhovore: ‚Toto je mimoriadna udalosť ako žiadna iná. Nie je to kvôli zlým guvernérom alebo chybám‘. Dodala: ‚Z tohto dôvodu poskytujeme financovanie veľmi rýchlo’!

Ako prelomiť priepasť ľudskosti v Gaze?

10.12.2023

Jeremy Bowen z BBC svoje spravodajstvo o vojne Izraela proti Palestíne z 8. Decembra 2023, uzavrel slovami: „Je to dosť divoké“ , keď opísal spôsob, akým Izrael bez rozdielu ničí územie s viac ako 2 miliónmi ľudí. Oči celého sveta sú upreté na Gazu! Vidia činy alebo nedostatok toho, čo sa tam odohráva. Globálna mienka sa stále obracia proti tejto ničivej [...]

Dôvod prečo sa nechce dať zaočkovať

07.12.2023

On hovorí, že v prípade, že sa niečo stane, nemajú liekové spoločnosti žiadnu právnu zodpovednosť a nemožno ich žalovať. To isté platí aj o politikoch, ktorí toto ošetrenie presadzujú. Práve preto: “Sa nebudem očkovať nejakým novým, experimentálnym vynálezom, keď ľudia, ktorí za ním stoja, neprijímajú žiadny záväzok ani zodpovednosť v prípade, že sa mi [...]

Ďalšia veľká banka – Barclays v kríze!

07.12.2023

Bankový gigant z SK (UK), Barclays, má teraz problémy, pretože jeho druhý najväčší akcionár, Qatar Investment Authority (QIA), inicioval predaj akcií v hodnote viac, ako 510 miliónov libier. Predaj 362 miliónov akcií, jeden z najväčších doteraz, zníži podiel QIA na 2,9 % z 5,3 %. Saudská investičná spoločnosť neustále znižuje svoj podiel v Barclays, čo je teraz [...]

Netanjahu,

Netanjahu Putinovi tlmočil "nespokojnosť" Izraela s hlasovaním Ruska v BR OSN

10.12.2023 17:13

Odvetné akcie izraelskej armády v Pásme Gazy si vyžiadali už najmenej 17 700 obetí, väčšinou žien a detí.

OĽaNO, Igor Matovič,

Predsedom hnutia Slovensko ostáva Igor Matovič

10.12.2023 16:51

Hnutie vyzvalo opozičné PS a SaS, aby nesabotovali jednotný postup opozície.

parlament, Šutaj EŠtok

Šutaj Eštok je za zrušenie ÚŠP, Mikulec na to nevidí dôvod

10.12.2023 14:48, aktualizované: 15:25

Šutaj Eštok argumentuje ohrozením ľudských práv a slobôd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,313
Celková čítanosť: 3630274x
Priemerná čítanosť článkov: 2765x

Autor blogu

Kategórie