Založ si blog

Tvorí sa nový svetový feudalizmus?

Odpoveď na otázku je – ÁNO! Veľkí veritelia so zachránenou splátkou vždy skončia s majetkom nezaplatených dlžníkov, ktorí sú tlačení čoraz hlbšie a hlbšie do svojich dlhov pomocou ‘záchranných pôžičiek’ a poplatkov a sankcií za zmeškané platby dlhov. Odpisy za jedno percento a viac zadlženia pre všetkých ostatných!  

Pozrime sa na hospodárstvo! USA majú pracovnú silu 164 000 000. Lenže prognóza nezamestnanosti z uzavretých pracovných miest je 30%. To by znamenalo 49 000 000 ľudí, ktorí sú potenciálnymi nepokojnými buričmi!  Mnohí z týchto ľudí nemôžu získať 400 dolárov, ich dlhy im neponechávajú žiadny diskretný príjem.   

Ako predsa by mohli splácať svoje dlhy, keď sú nezamestnaní alebo keď sú ich malé podniky zatvorené a preto im vznikajú náklady, ale nemajú žiadne príjmy? A je možné, že pôžičky ich len ďalej zadlžia. Výplaty v hotovosti pre nezamestnaných môžu pokrývať jedlo a bývanie, ale nebudú splácať ich dlhy!

Schéma záchranných opatrení, ktorú pripravili banky v New Yorku a ministerstvo financií Donalda Trumpa, ktorý počas jeho kariéry si na Wall Street získal meno ‘kráľ uzavretia’, ponecháva veriteľov a všetkých dlžníkov hlbšie v zadlžení. Čím viac dlhu je sústredených v menšom počte ľudí, tým menšia je kúpna sila spotrebiteľov!   

Ničenie amerického hospodárstva prebieha, pretože globálne korporácie presunuli prácu na strednej úrovni do zahraničia. Prebieha od chvíle, keď korporácie investovali svoje zisky do nákupu vlastných akcií namiesto rozširovania svojich výrobných kapacít. Elita mnohokrát veľmi sklamala. Je čas na jej zosadenie! Ale kto to dokáže urobiť?

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podcast

Nicholsonová: Blaha musí za svoje výroky niesť zodpovednosť

11.08.2020 14:42

Luboš Blaha sa mal v decembri minulého roka chváliť na sociálnej sieti fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom.

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143585x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie