Založ si blog

Tvorí sa nový svetový feudalizmus?

Odpoveď na otázku je – ÁNO! Veľkí veritelia so zachránenou splátkou vždy skončia s majetkom nezaplatených dlžníkov, ktorí sú tlačení čoraz hlbšie a hlbšie do svojich dlhov pomocou ‚záchranných pôžičiek‘ a poplatkov a sankcií za zmeškané platby dlhov. Odpisy za jedno percento a viac zadlženia pre všetkých ostatných!  

Pozrime sa na hospodárstvo! USA majú pracovnú silu 164 000 000. Lenže prognóza nezamestnanosti z uzavretých pracovných miest je 30%. To by znamenalo 49 000 000 ľudí, ktorí sú potenciálnymi nepokojnými buričmi!  Mnohí z týchto ľudí nemôžu získať 400 dolárov, ich dlhy im neponechávajú žiadny diskretný príjem.   

Ako predsa by mohli splácať svoje dlhy, keď sú nezamestnaní alebo keď sú ich malé podniky zatvorené a preto im vznikajú náklady, ale nemajú žiadne príjmy? A je možné, že pôžičky ich len ďalej zadlžia. Výplaty v hotovosti pre nezamestnaných môžu pokrývať jedlo a bývanie, ale nebudú splácať ich dlhy!

Schéma záchranných opatrení, ktorú pripravili banky v New Yorku a ministerstvo financií Donalda Trumpa, ktorý počas jeho kariéry si na Wall Street získal meno ‚kráľ uzavretia‘, ponecháva veriteľov a všetkých dlžníkov hlbšie v zadlžení. Čím viac dlhu je sústredených v menšom počte ľudí, tým menšia je kúpna sila spotrebiteľov!   

Ničenie amerického hospodárstva prebieha, pretože globálne korporácie presunuli prácu na strednej úrovni do zahraničia. Prebieha od chvíle, keď korporácie investovali svoje zisky do nákupu vlastných akcií namiesto rozširovania svojich výrobných kapacít. Elita mnohokrát veľmi sklamala. Je čas na jej zosadenie! Ale kto to dokáže urobiť?

Ako prelomiť priepasť ľudskosti v Gaze?

10.12.2023

Jeremy Bowen z BBC svoje spravodajstvo o vojne Izraela proti Palestíne z 8. Decembra 2023, uzavrel slovami: „Je to dosť divoké“ , keď opísal spôsob, akým Izrael bez rozdielu ničí územie s viac ako 2 miliónmi ľudí. Oči celého sveta sú upreté na Gazu! Vidia činy alebo nedostatok toho, čo sa tam odohráva. Globálna mienka sa stále obracia proti tejto ničivej [...]

Dôvod prečo sa nechce dať zaočkovať

07.12.2023

On hovorí, že v prípade, že sa niečo stane, nemajú liekové spoločnosti žiadnu právnu zodpovednosť a nemožno ich žalovať. To isté platí aj o politikoch, ktorí toto ošetrenie presadzujú. Práve preto: “Sa nebudem očkovať nejakým novým, experimentálnym vynálezom, keď ľudia, ktorí za ním stoja, neprijímajú žiadny záväzok ani zodpovednosť v prípade, že sa mi [...]

Ďalšia veľká banka – Barclays v kríze!

07.12.2023

Bankový gigant z SK (UK), Barclays, má teraz problémy, pretože jeho druhý najväčší akcionár, Qatar Investment Authority (QIA), inicioval predaj akcií v hodnote viac, ako 510 miliónov libier. Predaj 362 miliónov akcií, jeden z najväčších doteraz, zníži podiel QIA na 2,9 % z 5,3 %. Saudská investičná spoločnosť neustále znižuje svoj podiel v Barclays, čo je teraz [...]

Netanjahu,

Netanjahu Putinovi tlmočil "nespokojnosť" Izraela s hlasovaním Ruska v BR OSN

10.12.2023 17:13

Odvetné akcie izraelskej armády v Pásme Gazy si vyžiadali už najmenej 17 700 obetí, väčšinou žien a detí.

OĽaNO, Igor Matovič,

Predsedom hnutia Slovensko ostáva Igor Matovič

10.12.2023 16:51

Hnutie vyzvalo opozičné PS a SaS, aby nesabotovali jednotný postup opozície.

parlament, Šutaj EŠtok

Šutaj Eštok je za zrušenie ÚŠP, Mikulec na to nevidí dôvod

10.12.2023 14:48, aktualizované: 15:25

Šutaj Eštok argumentuje ohrozením ľudských práv a slobôd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,313
Celková čítanosť: 3630295x
Priemerná čítanosť článkov: 2765x

Autor blogu

Kategórie