Založ si blog

Ako sa svet zmenil za tak krátko!

Najhorší hospodársky pokles od veľkej hospodárskej krízy! Apríl World Economic Outlook predpokladá, že globálny rast v roku 2020 klesne na -3%. Svet sa len za tri mesiace od poslednej aktualizácie svetového hospodárskeho výhľadu v januári dramaticky zmenil! 

Katastrofa koronavírusov spôsobila stratu tragicky veľkého počtu ľudských životov. Krajiny implementujú potrebné karantény a sociálne dištancovanie sa na zvládnutie pandémie! Svet vstúpil do veľkej blokády! Rozsah a rýchlosť kolapsu aktivity je úžasný!

Je to kríza ako žiadna iná a existuje značná neistota, pokiaľ ide o jej vplyv na životy a živobytie ľudí. Veľa záleží na epidemiológii vírusu, účinnosti obmedzujúcich opatrení a vývoji liečiv a vakcín, ktoré je ťažké predvídať. Mnoho krajín navyše čelí krízam!

Zdravotná kríza, finančná kríza a kolaps cien komodít, ktoré vzájomne pôsobia komplexne. Tvorcovia politík poskytujú bezprecedentnú podporu domácnostiam, firmám a finančným trhom, a hoci je to rozhodujúce pre oživenie ekonómie, existuje neistota.

Za predpokladu, že pandémia a požadované zadržiavanie vrcholí v druhom štvrťroku pre väčšinu krajín sveta a bude ustupovať v druhej polovici tohto roka sa situácia môže podstatne zmeniť! Svetový ekonomický pokles globálneho rastu spadne až na -3%. 

Ide o zníženie o 6,3 percentuálneho bodu od januára 2020, čo je veľká revízna zmena vo veľmi krátkom období! To robí z Veľkej blokády najhoršiu recesiu od Veľkej hospodárskej krízy a oveľa horšiu ako globálna finančná kríza! Kto tomu správne porozumie?

Analýza priaznivcov Twitteru Joe Bidena!

24.02.2021

Big Tech spoločnosti spolu aj s tímom Joea Bidena horúčkovito pracujú na manipulácii verejnosti, aby v3etci uverili, že novozvoleného prezidenta-diktátora skutočne zbožňujú milióny! A zdá sa, že Twitter vytvára falošné účty, aby sledovali Bidena a podporili jeho zdanlivo skľučujúcu, skoro až neexistujúcu popularitu, v ďalšom žalostnom pokuse presvedčiť celý [...]

Trump reaguje na rozhodnutie USA súdu!

23.02.2021

Bývalý prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že newyorskí úradníci, ktorí ho vyšetrujú, sa zúčastňujú na pokračovaní „najväčšej politickej honby na čarodejnice v histórii našej krajiny“ potom, čo najvyšší súd rozhodol, že Newyorský prokurátor by mohol získať Trumpove daňové priznania. Dodal: “Už viac ako dva roky sa New York City zaoberá takmer [...]

B. Johnson víta Bidena v Britskej ríši!

22.02.2021

Britský premiér Boris Johnson venoval väčšinu svojho rozhovoru s programom ‚Face the Nation‘ tvárou v tvár svetlej budúcnosti, v ktorej predpokladá pochodovať bok po boku s Joe Bidenom pri realizácii Veľkého ničenia Impériom. Po objasnení bývalého prezidenta Donalda Trumpa Johnson vybuchol: ‚Som veľmi rád, že máme dobré vzťahy s Bielym domom, a už som [...]

šachta

V starej šachte pri B. Štiavnici zahynuli dvaja muži

25.02.2021 19:15

Banskí záchranári aktuálne nemôžu telá mužov vytiahnuť, vstup do šachty je pri použití bežných dýchacích prístrojov vo výbave záchranárov príliš úzky.

Mária Kolíková

Kolíková: Vnímam, že existuje zhoda na potrebe reformy slovenskej justície

25.02.2021 17:42

Zriadenie samostatného správneho súdnictva odborníci a ľudia z praxe vnímajú ako dobrý a dôležitý krok.

Ľubomír Petrák

Pamiatku poslanca Petráka si uctili stranícki kolegovia i vedenie NRSR

25.02.2021 17:10

Pre účasť viacerých zákonodarcov na rozlúčke s Petrákom prerušili poslanci štvrtkové rokovanie parlamentu.

lekári rumunskí

Do NÚSCH prišli pomáhať zdravotníci z Rumunska

25.02.2021 17:05

Lekári a zdravotné sestry majú pomáhať v oblasti anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 633
Celková čítanosť: 1411460x
Priemerná čítanosť článkov: 2230x

Autor blogu

Kategórie