Založ si blog

Ako sa svet zmenil za tak krátko!

Najhorší hospodársky pokles od veľkej hospodárskej krízy! Apríl World Economic Outlook predpokladá, že globálny rast v roku 2020 klesne na -3%. Svet sa len za tri mesiace od poslednej aktualizácie svetového hospodárskeho výhľadu v januári dramaticky zmenil! 

Katastrofa koronavírusov spôsobila stratu tragicky veľkého počtu ľudských životov. Krajiny implementujú potrebné karantény a sociálne dištancovanie sa na zvládnutie pandémie! Svet vstúpil do veľkej blokády! Rozsah a rýchlosť kolapsu aktivity je úžasný!

Je to kríza ako žiadna iná a existuje značná neistota, pokiaľ ide o jej vplyv na životy a živobytie ľudí. Veľa záleží na epidemiológii vírusu, účinnosti obmedzujúcich opatrení a vývoji liečiv a vakcín, ktoré je ťažké predvídať. Mnoho krajín navyše čelí krízam!

Zdravotná kríza, finančná kríza a kolaps cien komodít, ktoré vzájomne pôsobia komplexne. Tvorcovia politík poskytujú bezprecedentnú podporu domácnostiam, firmám a finančným trhom, a hoci je to rozhodujúce pre oživenie ekonómie, existuje neistota.

Za predpokladu, že pandémia a požadované zadržiavanie vrcholí v druhom štvrťroku pre väčšinu krajín sveta a bude ustupovať v druhej polovici tohto roka sa situácia môže podstatne zmeniť! Svetový ekonomický pokles globálneho rastu spadne až na -3%. 

Ide o zníženie o 6,3 percentuálneho bodu od januára 2020, čo je veľká revízna zmena vo veľmi krátkom období! To robí z Veľkej blokády najhoršiu recesiu od Veľkej hospodárskej krízy a oveľa horšiu ako globálna finančná kríza! Kto tomu správne porozumie?

Máme očakávať Americké voľby v 2024?

08.08.2022

Začiatkom týždňa bývalý prezident Donald Trump oznámil svoj zámer zúčastniť sa na voľbách v roku 2024, čo sa predpokladá, pretože už jeho podpora medzi potenciálnymi republikánskymi kandidátmi je 49 %, v porovnaní s 25 % podporou pre DeSantisa a žiadny iný kandidát nemá viac ako 7. %. Netrvalo ani dva dni, kým Zákon Oprávnenia na Obranu, tohto roku 2022 Snemovňa [...]

Amnesty International obviňuje Ukrajinu!

06.08.2022

Amnesty International obviňuje Ukrajinu z vystavovania svojich civilistov riziku smrti! Medzinárodná organizácia pre ľudské práva po prvýkrát potvrdila, že ukrajinská armáda skutočne vystavuje UA a RF civilistov riziku, ako ich Rusi obviňujú už mnoho mesiacov: ‚Ukrajinské sily ohrozili civilistov zriaďovaním základní a prevádzkovaním zbraňových systémov v [...]

Vojenské napätie okolo Taiwanu stúpa!

05.08.2022

Len niekoľko hodín po tom, ako Pelosiovej lietadlo USA pristálo v Tchaj-peji, Ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) oznámila cez Xinhua, že bude vykonávať letecké, ale aj námorné cvičenia, ktorých súčasťou budú nácviky ostrej streľby v šiestich oblastiach. okolo Taiwanu. Vojenská technika USA i Číny bola v pohybe už niekoľko hodín, kým Pelosiovej lietadlo bolo stále [...]

Opičie kiahne

Vírusom opičích kiahní sa v Nemecku nakazilo štvorročné dievča

09.08.2022 12:29

Nemecko od mája zaznamenalo 2916 prípadov ochorenia.

lietadlo, Boeing, Airbus

Ruský Aeroflot musí kvôli sankciám rozoberať lietadlá na náhradné diely

09.08.2022 11:47

Väčšinu strojov ruskej flotily tvoria zahraničné dopravné lietadlá, na dieloch zo zahraničia ale silne závisia aj lietadlá Suchoj ruskej výroby.

Sociálny podnik Sewn bag

Zuzana zmenila svoj život a vracia ľuďom chuť do života

09.08.2022 11:36

Košický sociálny podnik zamestnáva "nezamestnateľných". Vyrábajú však jedinečné veci. Vracajú život aj odpadu z fabriky.

alkohol kontrola

Vodič pod vplyvom alkoholu narazil v Bratislave do stĺpa, zranili sa dve deti

09.08.2022 11:35

Bratislavská polícia upozornila vodičov, aby počas vedenia vozidla nepožívali alkohol.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2550802x
Priemerná čítanosť článkov: 2566x

Autor blogu

Kategórie