Založ si blog

Ako vedcov inšpirovali pavúky!

 

Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom inšpiroval verne mu oddaných veriacich, aby napísali Knihu-kníh alebo Bibliu, v ktorej informuje ľudstvo o jeho večnom predsavzatí! Na konci šiesteho časového obdobia, v ktorom pripravoval našu planétu Zem na obývanie ľuďmi povedal tieto pre ľustvo veľmi významné inšpirované slová:

‘A Boh videl všetko, čo urobil, a bolo to veľmi dobré. A bol večer a bolo ráno, šiesty deň’! Do akej miery bolo všetko, čo Stvoriteľ urobil pre večné dobro svojich pozemských detí ‘veľmi dobré’? Z hľadiska dokonalého a Všemohúceho Boha-Stvoriteľa všetko bolo dokonalé, perfektné z každého hľadiska!

Pretože ľudia boli stvorení na jeho obraz alebo so schopnosťou morálne žiť a vzdelávať sa zo stvorenia ich nebeského Otca, samo stvorenie je samo osebe zdrojom inšpirácie a vzdelania pre nich! A počas tisícročí ľudia boli a stále sú inšpirovaní! Nielen umelci ako spisovatelia, maliari, sochári a konštruktéri, ake aj vedci!

Jeden z takých príkladov uvedený v časopise Pravda z dňa 02.11.2019 pod titulkou ‘Vedcov inšpirovali pri zaceľovaní rán pavúky’ hovorí: ‘Príkladom z prírody, konkrétne spôsobom, ako pavúky vylučujú „lepidlo“ na chytenie koristi v daždi, sa vedci inšpirovali pri vytvorení obojstrannej pásky na spojenie tkaniva po operáciách’!

https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/531284-vedcov-inspirovali-pri-zacelovani-ran-pavuky/

Kyjev sa pokúša o útok dronov na Moskvu!

03.06.2023

Sily Ruskej Fedrálnej protivzdušnej obrany už v pondelok ráno čelili útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskovskú oblasť, čím zabránili obetiam ľudí, povedal minister obrany, Sergej Šojgu. počas špeciálnej telekonferencie na ministerstve obrany. Povedal, že zapojených bolo 8 dronov, z ktorých tri boli zostrelené elektronickými prostriedkami, zatiaľ čo ostatné [...]

Lordi z Londýna sa obávajú banky BRICS

31.05.2023

Saudská Arábia má záujem o vstup do Novej rozvojovej banky BRICS, informoval dnes denník Financial Times: ‚Na Blízkom východe pripisujeme Saudskoarabskému kráľovstvu veľký význam a v súčasnosti s ním vedieme kvalifikovaný dialóg‘, informoval denník City of London vo vyhlásení NDB. Saudská Arábia údajne tiež sama požiadala o vstup do BRICS a ako nešťastne [...]

Amerika sa dohodla odvrátiť Armagedon!

30.05.2023

Prezident Joe Biden aj s republikánmi na čele s predsedom Snemovne reprezentantov Kevinom McCarthym, dosiahli dohodu o zrušení dlhového stropu, ale hoci to ešte musí schváliť Snemovňa reprezentantov aj Senát, čo je vo všeobecnosti takmer isté. Bielemu domu sa podarilo zachovať nedotknutý zákon o znižovaní inflácie, prezidentov podpis na zákone o klíme a liekoch na predpis, [...]

prigožin

"Putinov mäsiar" Prigožin napísal a ilustroval knihu pre deti

02.06.2023 22:13

V čase, keď kniha vyšla, Prigožin úspešne podnikal v reštauračnom biznise a medzi jeho klientov patril aj ruský prezident Vladimir Putin.

Volodymyr Zelenskyj

Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie, uznal Zelenskyj

02.06.2023 21:20

Ide o zriedkavé priznanie zo strany Zelenského, ktorý od začiatku ruskej invázie zintenzívnil tlak na NATO a EÚ, aby Ukrajine otvorili svoje dvere.

Boris Berezovskij

Francúzsko dáva do predaja zámok zosnulého Putinovho protivníka Berezovského

02.06.2023 20:53

Berezovskij bol považovaný za šedú eminenciu v čase vlády prvého postsovietskeho prezident Borisa Jeľcina.

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,194
Celková čítanosť: 3272411x
Priemerná čítanosť článkov: 2741x

Autor blogu

Kategórie