Založ si blog

Duchovná oproti telesnej osobe

 

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, aby rozmýšľali a uvažovali tak, ako rozmýšľa ich Tvorca a pozerajú sa na veci života z jeho pohľadu! Pretože Boh je pre nich skutočnou osobou, riadia sa v živote jeho radami a zákonmi a normami vedúce k šťastnému užívaniu života, ktorý pre nich potrvá večne! 

Vo svojich životocha sa vyhýbajú skutkom tela a rozvíjajú duchovné vlastnosti, ktoré apoštol Pavol nazýva ovocím ducha. Na pochopenie výrazu ‘duchovne zmýšľajúci’ človek, prirovnajme ho k človeku, o ktorom sa hovorí, že je napríklad ‘obchodne zmýšľajúci’ alebo že má obchodného ducha. Preto pod inšpiráciou apoštol Pavol napísal nasledujúcce slová: ‘Ale telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, lebo sú mu pochabosťou; a nemôže ich spoznať…

…pretože sa posudzujú duchovne. Ale duchovný človek posudzuje skutočne všetko, sám však nie je posudzovaný nikým. Lebo kto spoznal Stvoriteľovu myseľ, aby ho poučoval? Ale my máme skutočne Kristovu myseľ’! Podobnú myšlienku napísal tiež pod inšpiráciou staroveký izraelský kráľ Šalamún: ’Ľudia oddaní zlu nemôžu rozumieť súdu, ale tí, ktorí hľadajú svojho Stvoriteľa, môžu rozumieť všetkému’. Kto si veľmi cení duchovné hodnoty, spoznáva hlboké pravdy!

Na čom je založená viera ateistov!

11.11.2019

Po prvé. Všetky výsledky vedeckého výskumu získané až dodnes ukazujú, že život nemôže vzniknúť z neživej hmoty! Takže z toho vyplýva otázka: na akom vedeckom podklade je založené tvrdenie, viac »

Globálny dlh je dnes $188 biliónov!

10.11.2019

Svet má teraz zadlženosť vo výške 188 biliónov dolárov a toto číslo každý rok rýchlo rastie! Je to forma zotročenia, ktorá je hlboko zákerná, pretože väčšina ľudí žijúcich na viac »

Ako vedcov inšpirovali pavúky!

03.11.2019

Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom inšpiroval verne mu oddaných veriacich, aby napísali Knihu-kníh alebo Bibliu, v ktorej informuje ľudstvo o jeho večnom predsavzatí! Na konci šiesteho viac »

Bangladéš vlaky zrážka

Pri čelnej zrážke vlakov v Bangladéši prišlo o život najmenej 15 ľudí

12.11.2019 07:47

K zrážke došlo v okrese Brahmánbaríja, približne 80 kilometrov od metropoly Dháka.

Jimmy Carter

Exprezidenta Cartera hospitalizovali, aby mu zmiernili tlak na mozog

12.11.2019 06:35

Carter utrpel 21. októbra pri páde zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia.

Donald Trump / USA

Politico: Trump znovu odloží rozhodnutie o clách na autá z EÚ

12.11.2019 06:16

Americký prezident Donald Trump tento týždeň oznámi, že o ďalší polrok odkladá rozhodnutie o zavedení dovozných ciel na automobily vyrobené v EÚ.

Plyn

Ukrajina zaťahuje Slovensko do blamáže s plynom

12.11.2019 06:00

Ukrajina sa snaží Slovensko vtiahnuť do jej existenčných problémov s dodávkami energií. Vyhráža sa, že nebude brať plyn zo Slovenska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 628856x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie