Založ si blog

Duchovná oproti telesnej osobe

 

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, aby rozmýšľali a uvažovali tak, ako rozmýšľa ich Tvorca a pozerajú sa na veci života z jeho pohľadu! Pretože Boh je pre nich skutočnou osobou, riadia sa v živote jeho radami a zákonmi a normami vedúce k šťastnému užívaniu života, ktorý pre nich potrvá večne! 

Vo svojich životocha sa vyhýbajú skutkom tela a rozvíjajú duchovné vlastnosti, ktoré apoštol Pavol nazýva ovocím ducha. Na pochopenie výrazu ‘duchovne zmýšľajúci’ človek, prirovnajme ho k človeku, o ktorom sa hovorí, že je napríklad ‘obchodne zmýšľajúci’ alebo že má obchodného ducha. Preto pod inšpiráciou apoštol Pavol napísal nasledujúcce slová: ‘Ale telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, lebo sú mu pochabosťou; a nemôže ich spoznať…

…pretože sa posudzujú duchovne. Ale duchovný človek posudzuje skutočne všetko, sám však nie je posudzovaný nikým. Lebo kto spoznal Stvoriteľovu myseľ, aby ho poučoval? Ale my máme skutočne Kristovu myseľ’! Podobnú myšlienku napísal tiež pod inšpiráciou staroveký izraelský kráľ Šalamún: ’Ľudia oddaní zlu nemôžu rozumieť súdu, ale tí, ktorí hľadajú svojho Stvoriteľa, môžu rozumieť všetkému’. Kto si veľmi cení duchovné hodnoty, spoznáva hlboké pravdy!

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

27.08.2019

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole viac »

Džamál Chášakdží Turecko Saudská arábia novinár

Saudská Arábia predala budovu, v ktorej bol zavraždený novinár Chášakdží

18.09.2019 09:48

Saudská Arábia sa snaží predať aj budovu rezidencie, ale zatiaľ nenašla žiadneho kupca, dodala televízia.

Ali al-Naimi, Saudská arábia, Katar, Dauha, OPEC, ropa

Saudská Arábia sa pridala ku koalícii na ochranu moreplavby pod vedením USA

18.09.2019 08:49

Svoju účasť na koalícii už prisľúbili Británia, Austrália a Bahrajn.

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Netanjahu čaká na výsledky volieb, chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586969x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie