Založ si blog

A neuveď nás do pokušenia…

 

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do pokušenia, ale osloboď nás od toho zlého’! Pokušenie prichádza od toho zlého, od Satana Diabla, hoci Biblia niekedy hovorí, že keď Boh niečo pripúšťa, ako by to on sám spôsobil.

Na druhej strane Biblia obsahuje tieto slová, vzťahujúce sa na samotného Ježiša Krista po tom, ako bol pokrstený Jánom Krstiteľom v rieke Jordán: ‘Potom duch viedol Ježiša na pustatinu, aby ho pokúšal Satan Diabol’. Inými slovami, v prípade svojho syna, Ježiša Krista, Stvoriteľ sám cez svojho svätého ducha viedol svojho syna, aby bol Diablom skúšaný!

Prečo taký rozdiel medzi Ježišom Kristom a jeho apoštolmi a učeníkmi? Odpoveď získame v súvislosti s Božím služobníkom Jóbom, ktorého Satan Diabol obvinil a zároveň aj Všemohúceho, pred všetkými jeho nebeskými synmi-anjelmi, že: ‘Je to azda zadarmo, že sa Jób bojí Boha…pre zmenu – vystri, prosím, ruku a siahni na všetko, čo má, a uvidíš, či ťa nebude preklínať priamo do tváre’!

Diablovi bolo povolené vyskúšať Jóba pod podmienkou, že mu nesiahne na jeho život! Jób dokázal, že diabol je luhár, ale to bol len nedokanlý a možno jednoducho len tvrdohlavý muž! V konečnom dôsledku Diabol požadoval od Jehovu, aby dovolil svojho dokonalého syna podstúpiť skúšku oddanosti, ale teraz aby to bolo do krajnosti, až do dlho bolestivej smrti v agónii!  

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

27.08.2019

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole viac »

Ali al-Naimi, Saudská arábia, Katar, Dauha, OPEC, ropa

Saudská Arábia sa pridala ku koalícii na ochranu moreplavby pod vedením USA

18.09.2019 08:49

Svoju účasť na koalícii už prisľúbili Británia, Austrália a Bahrajn.

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Izraelský premiér Netanjahu čaká na výsledky voliev, no chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586906x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie