Založ si blog

A neuveď nás do pokušenia…

 

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do pokušenia, ale osloboď nás od toho zlého’! Pokušenie prichádza od toho zlého, od Satana Diabla, hoci Biblia niekedy hovorí, že keď Boh niečo pripúšťa, ako by to on sám spôsobil.

Na druhej strane Biblia obsahuje tieto slová, vzťahujúce sa na samotného Ježiša Krista po tom, ako bol pokrstený Jánom Krstiteľom v rieke Jordán: ‘Potom duch viedol Ježiša na pustatinu, aby ho pokúšal Satan Diabol’. Inými slovami, v prípade svojho syna, Ježiša Krista, Stvoriteľ sám cez svojho svätého ducha viedol svojho syna, aby bol Diablom skúšaný!

Prečo taký rozdiel medzi Ježišom Kristom a jeho apoštolmi a učeníkmi? Odpoveď získame v súvislosti s Božím služobníkom Jóbom, ktorého Satan Diabol obvinil a zároveň aj Všemohúceho, pred všetkými jeho nebeskými synmi-anjelmi, že: ‘Je to azda zadarmo, že sa Jób bojí Boha…pre zmenu – vystri, prosím, ruku a siahni na všetko, čo má, a uvidíš, či ťa nebude preklínať priamo do tváre’!

Diablovi bolo povolené vyskúšať Jóba pod podmienkou, že mu nesiahne na jeho život! Jób dokázal, že diabol je luhár, ale to bol len nedokanlý a možno jednoducho len tvrdohlavý muž! V konečnom dôsledku Diabol požadoval od Jehovu, aby dovolil svojho dokonalého syna podstúpiť skúšku oddanosti, ale teraz aby to bolo do krajnosti, až do dlho bolestivej smrti v agónii!  

Na čom je založená viera ateistov!

11.11.2019

Po prvé. Všetky výsledky vedeckého výskumu získané až dodnes ukazujú, že život nemôže vzniknúť z neživej hmoty! Takže z toho vyplýva otázka: na akom vedeckom podklade je založené tvrdenie, viac »

Globálny dlh je dnes $188 biliónov!

10.11.2019

Svet má teraz zadlženosť vo výške 188 biliónov dolárov a toto číslo každý rok rýchlo rastie! Je to forma zotročenia, ktorá je hlboko zákerná, pretože väčšina ľudí žijúcich na viac »

Ako vedcov inšpirovali pavúky!

03.11.2019

Stvoriteľ vesmíru a všetkého života v ňom inšpiroval verne mu oddaných veriacich, aby napísali Knihu-kníh alebo Bibliu, v ktorej informuje ľudstvo o jeho večnom predsavzatí! Na konci šiesteho viac »

Jimmy Carter

Exprezidenta Cartera hospitalizovali, aby mu zmiernili tlak na mozog

12.11.2019 06:35

Carter utrpel 21. októbra pri páde zlomeninu panvovej kosti, v dôsledku ktorej ho aj krátko hospitalizovali a neskôr prepustili do domáceho ošetrenia.

Donald Trump / USA

Politico: Trump znovu odloží rozhodnutie o clách na autá z EÚ

12.11.2019 06:16

Americký prezident Donald Trump tento týždeň oznámi, že o ďalší polrok odkladá rozhodnutie o zavedení dovozných ciel na automobily vyrobené v EÚ.

Plyn

Ukrajina zaťahuje Slovensko do blamáže s plynom

12.11.2019 06:00

Ukrajina sa snaží Slovensko vtiahnuť do jej existenčných problémov s dodávkami energií. Vyhráža sa, že nebude brať plyn zo Slovenska.

kiska, za ľudí, bilbord

Bitka reklamných mágov? Kiskovi chýba odvaha, Sulíkovi slogan, Fico cieli presne

12.11.2019 06:00

Strana Smer presne mieri na svojich voličov, SNS sa bije s ĽSNS a harabinovcami. Expert Michal Ruttkay zhodnotil pre TV Pravda bilbordy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 380
Celková čítanosť: 628762x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie