Založ si blog

Začiatok a koniec písania Biblie

 

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva – Knihy-kníh – Biblie! Je jasné, že prvých päť kníh (niektoré žalmy) boli napísané pod inšpiráciou Mojžišom.

Všimnime si ale, že predtým, ako ich začal písať, na hore Sinai v rozhovore so Stvoriteľom dostal dve kamenné tabličky, na ktorých Boh svojim ‘prstom’ napísal desať prikázaní! Bolo to desať základných zákonov, podľa ktorých mali žiť Izraeliti.

Oni boli vyvoleným národom a uctievateľmi Jehovu Boha, ktorý ich oslobodil a vyviedol zo 400 ročného otroctva v Egypte! A posledná kniha Biblie pod menom Zjavenie bola daná apoštolovi Jánovi na konci prvého storočia.

Tam v znakoch a symboloch ho Ježiš Kristus informuje o budúcich udalostiach pred koncom prítomného nespravodlivého systému vecí! Predtým ale diktuje apoštolovi sedem listov adresovaných siedmym kresťanským zborom v Strednej Ázii!

Takže na rozdiel od názoru väčšiny ľudí, že prečo sám Boh nenapísal Bibliu alebo prečo Ježiš tak neurobil, začiatok Biblie bol písaný Stvoriteľom a jeho koniec jeho synom, už vzkrieseným a nesmrteľným Ježišom Kristom!   

Skutočne veriací sú odvážny národ!

13.10.2019

O väčšine vojakoch v celej histórii ľudstva sa zvyčajne hovorí, že boli ako hrdinovia odvážni, lebo položili svoje životy za vlasť! Tento článok nebude rozoberať pravdivosť horeuvedenej viac »

Neporovnateľná veľkosť nášho Stvoriteľa!

07.10.2019

Len pred asi 100 rokmi človek začal pomocou ďalekohľadov spoznávať veľkosť vesmíru a galaxií a množstvo hviezd v nich. Náš Stvoriteľ inšpiroval proroka Izaiáša dať ľudstvu otázku, viac »

Ako nás oslobodzuje pravda života!

24.09.2019

V kažej krajine, v každej kultúre a počas celej histórie ľudstva najväčším prianím bolo byť slobodní v každom možnom ohľade. A keď sa pozrieme na dnešný svet, a na jeho životné podmienky, viac »

Košice Parkovanie centrum

Súd rozhodol o neplatnosti zmluvy medzi Košicami a EEI, verdikt nie je konečný

16.10.2019 18:22

O neplatnosti nájomnej zmluvy o parkovaní z roku 2012 medzi mestom Košice a spoločnosťou EEI rozhodol v stredu Okresný súd Košice I.

SAS / Nominačný kongres strany

Sulík pozval lídrov demokratickej opozície na pracovné stretnutie

16.10.2019 18:10

Témou má byť možný spoločný postup demokratickej opozície pri kauze Gorila či spoločné aktivity k výročiu Nežnej revolúcie.

peniaze, mena, euro, česká koruna

Koalícia našla 100 miliónov. Zdaní banky

16.10.2019 18:00

Koaličná rada našla riešenie, ako znížiť rozpočtovú sekeru. Prichádzajúci sociálny balíček majú zaplatiť domáce banky.

baňa, baník, baníci

Prepustení baníci dostanú kompenzačné príspevky

16.10.2019 17:22

Baníci, ktorých zasiahne útlm baníctva v regióne hornej Nitry a prepúšťanie, budú môcť získať kompenzačný príspevok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 370
Celková čítanosť: 604620x
Priemerná čítanosť článkov: 1634x

Autor blogu

Kategórie