Založ si blog

Začiatok a koniec písania Biblie

 

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva – Knihy-kníh – Biblie! Je jasné, že prvých päť kníh (niektoré žalmy) boli napísané pod inšpiráciou Mojžišom.

Všimnime si ale, že predtým, ako ich začal písať, na hore Sinai v rozhovore so Stvoriteľom dostal dve kamenné tabličky, na ktorých Boh svojim ‘prstom’ napísal desať prikázaní! Bolo to desať základných zákonov, podľa ktorých mali žiť Izraeliti.

Oni boli vyvoleným národom a uctievateľmi Jehovu Boha, ktorý ich oslobodil a vyviedol zo 400 ročného otroctva v Egypte! A posledná kniha Biblie pod menom Zjavenie bola daná apoštolovi Jánovi na konci prvého storočia.

Tam v znakoch a symboloch ho Ježiš Kristus informuje o budúcich udalostiach pred koncom prítomného nespravodlivého systému vecí! Predtým ale diktuje apoštolovi sedem listov adresovaných siedmym kresťanským zborom v Strednej Ázii!

Takže na rozdiel od názoru väčšiny ľudí, že prečo sám Boh nenapísal Bibliu alebo prečo Ježiš tak neurobil, začiatok Biblie bol písaný Stvoriteľom a jeho koniec jeho synom, už vzkrieseným a nesmrteľným Ježišom Kristom!   

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Alojz Hlina, Cannes

Hlina po stopách Matoviča. Navštívil Počiatkovu vilu v Cannes

10.08.2020 07:00

Bývalý šéf KDH Alojz Hlina navštívil niekoľko mesiacov po voľbách vilu Jána Počiatka vo Francúzsku, ktorú sľuboval Igor Matovič znárodniť.

Francuzsko Koronavirus

ONLINE: V Paríži musia nosiť rúška, v Berlíne idú deti do školy

10.08.2020 06:00

Metropola Francúzska Paríž sa snaží brzdiť koronavírusovú pandémiu, zavádza povinné rúška vo frekventovaných častiach mesta.

pocasie-10-8-2020

Horúčavy vládnu Európe aj Slovensku. Kde vás ochladí dážď?

09.08.2020 22:18

Počasie bude ako cez kopirák, ale na Slovensku budú miesta, kde sa môže nazbierať toľko oblakov, že na vás spŕchne. Ktoré to sú?

pistol, streľba

Tragická párty vo Washingtone. Po streľbe jeden mŕtvy a mnoho zranených

09.08.2020 20:25

Najmenej jeden život a približne dve desiatky zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v nedeľu ráno na párty pod holým nebom vo Washingtone.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1141275x
Priemerná čítanosť článkov: 2207x

Autor blogu

Kategórie