Založ si blog

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole a vo verši dvadsať osem. Najznámejší biblický verš, ktorý trinitariáni používajú ako dôkaz svojej nebiblickej dogmy.

‘Tomáš mu odpovedal a riekol: Môj Pane a môj Bože! Ježiš mu povedal: Uveril si, lebo si ma videl? Šťastní sú tí, čo nevidia, a predsa veria.’ Kapitola ale končí slovami: ‘Tieto však boli napísané preto, aby ste verili, že Ježiš je Kristus, Boží Syn, a aby ste vierou mohli mať život prostredníctvom jeho mena.

Predtým keď sa Tomáš dopočul, že Ježiš Kristus bol vzkriesený z mŕtvych od Márie a Marty a iných apoštolov, povedal, že on sám neuverí, až kým neuvidí kristove rány v jeho tele! Ježiš o tom vedel a preto niekoľko dní potom sa mu ukázal a dal mu možnosť, aby sa sám na svoje oči presvedčil!

Ako môžeme vysvetliť, že Ježiš mu neprotirečil, ale že to nedokazuje, že Ježiš je Bohom Stvoriteľom? Alebo samým Bohom, ktorý sa ukázal Izraelskému národu ako dokonalý muž a prisľúbený Spasiteľ? Nie je to až tak ťažké, ale potrebuje použiť rozumné uvažovanie v súlade s ostatnými časťami Biblie.

Predtým Ježiš povedal Marii v tej istej kapitole ale vo verši sedemnástom: ‘Prestaň sa ma držať. Lebo som ešte nevystúpil k Otcovi. Choď však k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu’. Okrem toho, Tomáš vedel o proroctve v Izaiášovi 9:6:

‘Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám bol daný; a na pleciach bude mať kniežacie panstvo. A jeho meno bude znieť: Obdivuhodný radca, Mocný boh, Večný otec, Knieža pokoja. Takže okrem toho, že Ježiš je bratom svojich pomazaných apoštolov a učeníkom, po vzkriesení sa tiež stáva aj Mocným Bohom!

Drastické opatrenia proti COVID-19?

08.04.2020

Nexistujú dôkazy podporujúce drastické opatrenia proti COVID-19! Molekulárna biológička zo Severnej ameriky, ktorá pracuje ako lekárska novinárka už 22 rokov a teraz sa stala investigatívnou novinárkou, zhrnula dôvody a fakty proti drastickým opatreniam štátov na celom svete takto: Miera úmrtnosti v Číne, Taliansku a Južnej Kórei v dôsledku COVID-19 je v rozmedzí iba [...]

Tucet mŕtvych v Indickom Kašmíre!

06.04.2020

K bojom došlo po tom, ako India zaviedla nový zákon, ktorý by umožnil jej občanom stať sa trvalými obyvateľmi indického Kašmíru, čo zvyšuje obavy z demografických zmien v moslimskej väčšine v himalájskom regióne. Nový zákon bol tam zavedený, pretože krajina s 1,3 miliardami ľudí je pod 21-dňovým zablokovaním v snahe zabrániť šíreniu koronavírusov, čo vlastne [...]

Zastavte svet, chcem vystúpiť!

04.04.2020

Jeden z veľmi známych výrazov kreslených komických seriálov v španielskom jazyku je spojený s malou Mafaldou a jej výkrik: ‘Zastavte svet, chcem vystúpiť’! Len sa na chvíľu zamyslíme. Mnohým sa často stávajú veci v živote, pre ktoré si prajú, aby sa všetko zmenilo a poprípade aj zastavil celý svet, čo je ale nemožné! Až kým sa na celosvetovej scéne [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

Kosovo / Serbia /

Kosovo je pripravené na obnovenie dialógu so Srbskom

08.04.2020 21:55

Úradujúci kosovský premiér Albin Kurti o tom zámere ubezpečil Miroslava Lajčáka, osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 444
Celková čítanosť: 904724x
Priemerná čítanosť článkov: 2038x

Autor blogu

Kategórie