Založ si blog

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole a vo verši dvadsať osem. Najznámejší biblický verš, ktorý trinitariáni používajú ako dôkaz svojej nebiblickej dogmy.

‘Tomáš mu odpovedal a riekol: Môj Pane a môj Bože! Ježiš mu povedal: Uveril si, lebo si ma videl? Šťastní sú tí, čo nevidia, a predsa veria.’ Kapitola ale končí slovami: ‘Tieto však boli napísané preto, aby ste verili, že Ježiš je Kristus, Boží Syn, a aby ste vierou mohli mať život prostredníctvom jeho mena.

Predtým keď sa Tomáš dopočul, že Ježiš Kristus bol vzkriesený z mŕtvych od Márie a Marty a iných apoštolov, povedal, že on sám neuverí, až kým neuvidí kristove rány v jeho tele! Ježiš o tom vedel a preto niekoľko dní potom sa mu ukázal a dal mu možnosť, aby sa sám na svoje oči presvedčil!

Ako môžeme vysvetliť, že Ježiš mu neprotirečil, ale že to nedokazuje, že Ježiš je Bohom Stvoriteľom? Alebo samým Bohom, ktorý sa ukázal Izraelskému národu ako dokonalý muž a prisľúbený Spasiteľ? Nie je to až tak ťažké, ale potrebuje použiť rozumné uvažovanie v súlade s ostatnými časťami Biblie.

Predtým Ježiš povedal Marii v tej istej kapitole ale vo verši sedemnástom: ‘Prestaň sa ma držať. Lebo som ešte nevystúpil k Otcovi. Choď však k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu’. Okrem toho, Tomáš vedel o proroctve v Izaiášovi 9:6:

‘Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám bol daný; a na pleciach bude mať kniežacie panstvo. A jeho meno bude znieť: Obdivuhodný radca, Mocný boh, Večný otec, Knieža pokoja. Takže okrem toho, že Ježiš je bratom svojich pomazaných apoštolov a učeníkom, po vzkriesení sa tiež stáva aj Mocným Bohom!

Jednoducho sa nedokážu zbaviť Boha!

09.12.2019

Veda sa považuje za Vysvetľovateľa všetkého fyzického vo svete! To znamená, všetky pozorovateľné javy vo vesmíre, a vesmír je to, čo je nejakým spôsobom zistiteľné a merateľné. Pre viac »

Recept na výrobu domácej kravičky

07.12.2019

Kravy nie sú zložité. Potrebujete iba veľké množstvo základných zložiek - kvarky a elektróny u a d. Najskôr si urobte protóny. Budete potrebovať dva kvarky u a jeden kvark d. Potom tvorte viac »

Obvinenie Trumpa – na Britských nohách!

06.12.2019

Dá sa povedať, že obžaloba Donalda Trumpa stojí na Britských nohách! Zatiaľ čo jazyk Obvinenia možno vysledovať priamo k anglickému, US zakladatelia odmietli rozsah a detailné postupy anglických viac »

župan / Ján Lunter /

Lunter bilancoval: Už nie sme kraj, ktorý len kúri a svieti

10.12.2019 08:00

Pred dvomi rokmi nastupoval do úradu banskobystrický župan so slovami, že najskôr poriadne vyvetrá. Teraz tvrdí, že už má za sebou obdobie upratovania, plánovania a najmä výsledkov.

Andrea Kalavská

Štátne laboratórium nevznikne tento rok, tvrdí Kalavská

10.12.2019 07:36

Dôvodom je veľa papierovania a byrokracie.

lietadlo, letisko, doprava, Frankfurt, Mesiac

V Čile zmizlo vojenské lietadlo s 38 osobami

10.12.2019 06:29

Lietadlo smerovalo na čilskú antarktickú Základňu prezidenta Eduarda Freia Montalvu.

vajíčka

O čo ide v ľútom boji o sliepky

10.12.2019 06:00

Bojovníci za práva sliepok žiadajú zmenu technológie - klietkový chov nahradiť podstielkovým. Hydinári považujú podstielkový chov za prekonaný.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 388
Celková čítanosť: 652024x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie