Založ si blog

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole a vo verši dvadsať osem. Najznámejší biblický verš, ktorý trinitariáni používajú ako dôkaz svojej nebiblickej dogmy.

‘Tomáš mu odpovedal a riekol: Môj Pane a môj Bože! Ježiš mu povedal: Uveril si, lebo si ma videl? Šťastní sú tí, čo nevidia, a predsa veria.’ Kapitola ale končí slovami: ‘Tieto však boli napísané preto, aby ste verili, že Ježiš je Kristus, Boží Syn, a aby ste vierou mohli mať život prostredníctvom jeho mena.

Predtým keď sa Tomáš dopočul, že Ježiš Kristus bol vzkriesený z mŕtvych od Márie a Marty a iných apoštolov, povedal, že on sám neuverí, až kým neuvidí kristove rány v jeho tele! Ježiš o tom vedel a preto niekoľko dní potom sa mu ukázal a dal mu možnosť, aby sa sám na svoje oči presvedčil!

Ako môžeme vysvetliť, že Ježiš mu neprotirečil, ale že to nedokazuje, že Ježiš je Bohom Stvoriteľom? Alebo samým Bohom, ktorý sa ukázal Izraelskému národu ako dokonalý muž a prisľúbený Spasiteľ? Nie je to až tak ťažké, ale potrebuje použiť rozumné uvažovanie v súlade s ostatnými časťami Biblie.

Predtým Ježiš povedal Marii v tej istej kapitole ale vo verši sedemnástom: ‘Prestaň sa ma držať. Lebo som ešte nevystúpil k Otcovi. Choď však k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu’. Okrem toho, Tomáš vedel o proroctve v Izaiášovi 9:6:

‘Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám bol daný; a na pleciach bude mať kniežacie panstvo. A jeho meno bude znieť: Obdivuhodný radca, Mocný boh, Večný otec, Knieža pokoja. Takže okrem toho, že Ježiš je bratom svojich pomazaných apoštolov a učeníkom, po vzkriesení sa tiež stáva aj Mocným Bohom!

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Izraelský premiér Netanjahu čaká na výsledky voliev, no chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Ján Figeľ

Figeľ: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko

18.09.2019 06:00

Bývalý predseda KDH Ján Figeľ kritizuje Alojza Hlinu za dohodu s PS/Spolu. „Strana sa dostala do škodlivej defenzívy,“ povedal pre TV Pravda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586851x
Priemerná čítanosť článkov: 1603x

Autor blogu

Kategórie