Založ si blog

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole a vo verši dvadsať osem. Najznámejší biblický verš, ktorý trinitariáni používajú ako dôkaz svojej nebiblickej dogmy.

‘Tomáš mu odpovedal a riekol: Môj Pane a môj Bože! Ježiš mu povedal: Uveril si, lebo si ma videl? Šťastní sú tí, čo nevidia, a predsa veria.’ Kapitola ale končí slovami: ‘Tieto však boli napísané preto, aby ste verili, že Ježiš je Kristus, Boží Syn, a aby ste vierou mohli mať život prostredníctvom jeho mena.

Predtým keď sa Tomáš dopočul, že Ježiš Kristus bol vzkriesený z mŕtvych od Márie a Marty a iných apoštolov, povedal, že on sám neuverí, až kým neuvidí kristove rány v jeho tele! Ježiš o tom vedel a preto niekoľko dní potom sa mu ukázal a dal mu možnosť, aby sa sám na svoje oči presvedčil!

Ako môžeme vysvetliť, že Ježiš mu neprotirečil, ale že to nedokazuje, že Ježiš je Bohom Stvoriteľom? Alebo samým Bohom, ktorý sa ukázal Izraelskému národu ako dokonalý muž a prisľúbený Spasiteľ? Nie je to až tak ťažké, ale potrebuje použiť rozumné uvažovanie v súlade s ostatnými časťami Biblie.

Predtým Ježiš povedal Marii v tej istej kapitole ale vo verši sedemnástom: ‘Prestaň sa ma držať. Lebo som ešte nevystúpil k Otcovi. Choď však k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu’. Okrem toho, Tomáš vedel o proroctve v Izaiášovi 9:6:

‘Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám bol daný; a na pleciach bude mať kniežacie panstvo. A jeho meno bude znieť: Obdivuhodný radca, Mocný boh, Večný otec, Knieža pokoja. Takže okrem toho, že Ježiš je bratom svojich pomazaných apoštolov a učeníkom, po vzkriesení sa tiež stáva aj Mocným Bohom!

Dokonalý plán na zničenie Ameriky!

16.08.2022

Vďaka zdrojom, ktoré poskytli dôverné informácie, teraz poznáme niektoré podrobnosti o pláne, o ktorom nám bolo povedané, že ho sleduje Bidenov režim, s cieľom dosiahnuť úplné zvrhnutie a zničenie Spojených Štátov Amerických! Nedávna razia FBI-DOJ na Mar-a-Lago je kľúčovým prvkom tohoto plánu. Ale razia bola údajne navrhnutá tak, aby vyvolala ozbrojené povstanie [...]

USA zas na Taiwane konfrontuje Čínu!

15.08.2022

Svet netrpezlivo očakáva ďalší krok Číny po tom, čo skupina USA zákonodarcov už pristála v noci na Taiwane len 12 dní po kontroverznej návšteve Nancy Pelosiovej na samovládnom ostrove. Napätie v dňoch od návštevy pani Pelosiovej výrazne vzrástlo, pričom Čína odvetou uskutočnila bezprecedentné vojenské cvičenia okolo Taiwanu v snahe odradiť vnútorných a vonkajších [...]

UK Guardian vyzýva k odsúdeniu Trumpa!

14.08.2022

Londýnsky denník Guardian zverejnil stanovisko s názvom: Čas sa kráti. Ministerstvo spravodlivosti musí obžalovať a odsúdiť Trumpa. I poradca kampane Baracka Obamu v roku 2008 už aj vyzval na zosadenie Trumpa po tom, čo odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. Ich hlavným tvrdením je, že Trump a jeho úradníci vymazali texty, ktoré by ukázali ich sprisahanie za štátny prevrat, [...]

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Záchranári pomáhali v Malej Fatre turistovi po nepriamom zásahu bleskom

16.08.2022 23:34

Český turista mal utrpieť poranenie hlavy, ruky a sťažoval sa na bolesti chrbtice a rebier.

Opičie Kiahne

Irán hlási prvý prípad nákazy vírusom opičích kiahní

16.08.2022 23:13

Nakazenou osobou je 34-ročná žena žijúca v juhozápadnom meste Ahváz.

Gröhling

Gröhling: Chceme dovládnuť zodpovedne, Matovič to nedokáže

16.08.2022 22:47

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vyzýva strany Sme rodina a Za Ľudí, aby vytvorili tlak na odstúpenie Igora Matoviča z vlády.

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,000
Celková čítanosť: 2569120x
Priemerná čítanosť článkov: 2569x

Autor blogu

Kategórie