Založ si blog

V akom zmysle je Ježiš Bohom?

Veľmi známy biblický verš, ktorý používajú mnohí kresťania ako dôkaz, že Ježiš Kristus je Boh a druhotnou osobou takzvanej svätej trojice je v knihe apoštola Jána v dvadsiatej kapitole a vo verši dvadsať osem. Najznámejší biblický verš, ktorý trinitariáni používajú ako dôkaz svojej nebiblickej dogmy.

‘Tomáš mu odpovedal a riekol: Môj Pane a môj Bože! Ježiš mu povedal: Uveril si, lebo si ma videl? Šťastní sú tí, čo nevidia, a predsa veria.’ Kapitola ale končí slovami: ‘Tieto však boli napísané preto, aby ste verili, že Ježiš je Kristus, Boží Syn, a aby ste vierou mohli mať život prostredníctvom jeho mena.

Predtým keď sa Tomáš dopočul, že Ježiš Kristus bol vzkriesený z mŕtvych od Márie a Marty a iných apoštolov, povedal, že on sám neuverí, až kým neuvidí kristove rány v jeho tele! Ježiš o tom vedel a preto niekoľko dní potom sa mu ukázal a dal mu možnosť, aby sa sám na svoje oči presvedčil!

Ako môžeme vysvetliť, že Ježiš mu neprotirečil, ale že to nedokazuje, že Ježiš je Bohom Stvoriteľom? Alebo samým Bohom, ktorý sa ukázal Izraelskému národu ako dokonalý muž a prisľúbený Spasiteľ? Nie je to až tak ťažké, ale potrebuje použiť rozumné uvažovanie v súlade s ostatnými časťami Biblie.

Predtým Ježiš povedal Marii v tej istej kapitole ale vo verši sedemnástom: ‘Prestaň sa ma držať. Lebo som ešte nevystúpil k Otcovi. Choď však k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k svojmu Bohu a vášmu Bohu’. Okrem toho, Tomáš vedel o proroctve v Izaiášovi 9:6:

‘Lebo dieťa sa nám narodilo, syn nám bol daný; a na pleciach bude mať kniežacie panstvo. A jeho meno bude znieť: Obdivuhodný radca, Mocný boh, Večný otec, Knieža pokoja. Takže okrem toho, že Ježiš je bratom svojich pomazaných apoštolov a učeníkom, po vzkriesení sa tiež stáva aj Mocným Bohom!

Eurokomisár sa vyhrážal gruzínskemu PR!

25.05.2024

Gruzínsky premiér Irakli Kobachidze nedávno tvrdil, že člen Európskej komisie sa vyhrážal, že ho aj postihne rovnaký osud ako slovenského premiéra Roberta Fica, ak nezapadne. Kobachidze vo svojom príspevku na Facebooku prezradil, že nemenovaný komisár ho v telefonáte varoval, že Brusel prijme „niekoľko opatrení“ proti nemu! Urobí to tak, že jeho vláda zavedie zákon [...]

Povstane ľudstvo znova celosvetovo?

24.05.2024

Nedávny temný vek ľudstva, či éra niekoľkých desaťročí vojen, ale aj ozbrojených konfliktov, ekonomickej stagnácie s ohľadom na náš veľký potenciál a protiľudského kultúrneho úpadku sa tak či onak chýli ku koncu: buď cez ohnivú deštrukciu, jadrovú vojnu alebo vznikom novej paradigmy! Svetový trend odklonu od anglo-amerického súčasného imperializmu sa každým [...]

Demokratizácia medzinárodných vzťahov!

22.05.2024

Pokrytectvo a bezradnosť takzvaného Západu v téme „demokracie“ je taká hlboká, že tieto takzvané samozvané bašty tejto cnosti neústupne vystupujú proti demokratizácii medzinárodných vzťahov, ktorá sa zrýchľuje na celom svete! Lebo akýkoľvek odpor voči izraelskej politike je reflexívne označený za antisemitský. Národom, ktoré vyšetrujú zahraničné financovanie [...]

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Pochovala ich hora. Masívny zosuv pôdy pochoval v Papue-Novej Guinei vyše 670 ľudí, odhaduje OSN

26.05.2024 12:18

V oblasti bolo zavalených viac ako 150 domov. Vyslobodených bolo zatiaľ päť tiel.

Polícia / Policajná páska / Policajné auto /

Dráma v Liptovskom Mikuláši: Muž vrazil autom do skupiny ľudí, ušiel. Padli aj výstrely

26.05.2024 12:03

Záchranári na mieste ošetrili 17-ročného a 21-ročného muža.

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Pri Chate pod Rysmi sa zrútil vrtuľník, leteckí záchranári urgentne zasahovali

26.05.2024 11:42

Lekárka bola vysadená priamo do terénu pomocou lanovej techniky.

Rishi Sunak

Britskí konzervatívci obnovia vojenskú službu. Sunak: Mladých naučí životu. Labouristi hovoria o zúfalstve

26.05.2024 10:32

Britskí konzervatívci sľubujú, že obnovia vojenskú službu pre mladých ľudí, ak zvíťazia v júlových voľbách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,427
Celková čítanosť: 3932484x
Priemerná čítanosť článkov: 2756x

Autor blogu

Kategórie