Založ si blog

Nerozumní a nepoučiteľní krivia pravdu!

 

K čomu môžeme prirovnať nepopierateľnú a ľahko dokázateľnú skutočnosť v celej histórii ľudstva o pokrivenom postoji k pravde aj medzi vysoko vzdelanými ľuďmi a veľmi vysoko uznávanými spoločnostiami a vedecky založenými skupinami ľudí? A hlavne v posledných dvoch storočiach napriek neustalému pokroku modernej vedy v každej oblasti ľudského záujmu? Zamyslíme sa najprv nad inšpirovanými slovami apoštola Petra kresťanskému zboru v prvom storočí: 

‘Milovaní, keďže očakávate tie veci, usilujte sa, aby vás nakoniec našiel nepoškvrnených a bezchybných a v pokoji. A považujte trpezlivosť nášho Pána za záchranu, podobne ako vám písal aj náš milovaný brat Pavol podľa múdrosti, ktorá mu bola daná, keď hovoril aj o týchto veciach, ako to robí tiež vo všetkých svojich listoch. No sú v nich však niektoré ťažko zrozumiteľné veci, ktoré neučení, ale i nestáli prekrúcajú, ako to takisto na svoje vlastné zničenie robia s ostatným Písmom’!

No už od útleho veku sa môže rozpoznať negatívny postoj detí k vzdelávaniu a k disciĺíne života. Ale najčastejšie sa to spozná vo vzdelávacích inštitúciach, kde učitelia a profesori majú často lepší prehľad o schopnosti a postoja študenta k učeniu a snahe také poznanie uplatniť v živote správaním k ľuďom, ale aj k poznaniu, ktoré získavajú v škole! Lenivosť, podvod, netolerancia a často priamy odpor k pravde a spravodlivosti v živote sa predsa neprejaví hneď, ale často je účelovo zahmlievaný v spoločnosti!

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

Ali al-Naimi, Saudská arábia, Katar, Dauha, OPEC, ropa

Saudská Arábia sa pridala ku koalícii na ochranu moreplavby pod vedením USA

18.09.2019 08:49

Svoju účasť na koalícii už prisľúbili Británia, Austrália a Bahrajn.

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Netanjahu čaká na výsledky volieb, chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586932x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie