Založ si blog

Blíži sa koniec svetových náboženstiev?

 

Ako by sa to mohlo stať? Nie sú dnes svetové náboženstvá na celej zemi dosť silné a vplyvné? Áno, zdá sa, že sú, napriek tomu moru ťažkostí, ktorými prešli. V minulom 20. storočí bolo náboženstvo spochybňované a odhaľované viac ako kedykoľvek predtým v ľudskej histórii. 

Astronómovia skúmajú vesmír svojimi obrovskými teleskopmi a astronauti ho prešli krížom-krážom! A ako to vyjadril jeden sovietsky kozmonaut, nevideli nijakého Boha ani anjelov! Fyzici delia hmotu na stále menšie časti bez toho, že by objavili akýkoľvek počiatočný božský zásah. 

Biológovia a paleontológovia tvrdia, že zrekonštruovali dlhú evolučnú reťaz života, od meňavky po človeka, bez toho, že by niekde v tej reťazi našli čo i len najmenší spojovací článok, ktorý by svedčil o stvoriteľskom zásahu! Náboženské cítenie je aj v iných častiach sveta veľmi silné. 

Mekka v Saudskej Arábií hostí každý rok milióny moslimských pútnikov! Námestie sv. Petra vo Vatikáne je často preplnené katolíckymi veriacimi, ktorí túžia zazrieť pápeža a dúfajú, že dostanú jeho požehnanie. Milióny hinduistov naďalej smerujú k stovkám pútnických miest na brehoch svätých riek v Indii.

Zbožní Židia sa zhromažďujú pri Múre nárekov v Jeruzaleme, modlia sa a zanechávajú svoje písomné modlitby v štrbinách múru. Áno, zdá sa nemožné, aby bolo náboženstvo z ľudí vykorenené. ‘Človek je svojím založením nábožný tvor’, povedal štátnik Edmund Burke narodený v Írsku!

Na základe horeuvedeného, môžeme veriť, že sa blíži koniec svetových náboženstiev? Ak pamätáme fakta o vplyve náboženstva na ľudí, a ak sa blíži splnenie biblického proroctva o zničení celosvetového falošného náboženstva, kedy a ako sa to stane? Zostane nejaké náboženstvo? 

Poradca Trumpa obviňuje Bidena!

13.07.2020

Poradca prezidenta Trumpa tvrdí, že Čína vyslala ‘vojnový vírus’ proti svetu a hlavne proti USA a zároveň označuje kandidáta Bidena za ‘kandidáta Čínskej komunistickej strany’. ‘Napredovali sme až dovtedy, kým nás Čínska komunistická strana v podstate nezasiahla týmto smrtiacim vírusom, týmto ‘vojnovým vírusom’, povedal médiam Fox [...]

Ruské námorníctvo chráni USA v 1860!

11.07.2020

V občianskych vojnách sa často stávajú veci zvláštne: Počas ruskej občianskej vojny v roku 1919 prezident Woodrow Wilson vyslal 13 000 amerických vojakov, aby okupovali mestá Archangelsk v Arktíde a Vladivostok na Tichomorie. O pol storočia skôr zaplavili mestá San Francisco a New York tisíce námorníkov ruského námorníctva a ich dôstojníkov. Okolnosti však boli veľmi [...]

Princ Andrew bol a stále je pod tlakom!

09.07.2020

Po zatknutí Ghislaine Maxwellovej je Kráľovská rodina ‘zmätená’ po tom, čo americký právnik požiadal, aby prišiel po zatknutí jeho priateľky, aby sa dostavil na rozhovor pre jej údajné sexuálne zločiny. Tlak na princa Andrewa, aby hovoril s vyšetrovateľmi FBI, sa zvyšoval po tom, ako bola jeho priateľka Ghislaine Maxwellová zatknutá za obvinenia z obchodovania [...]

Nemecko, vlak, koľajnice, doprava

Zrážka vlakov v Česku si vyžiadala desiatky zranených

14.07.2020 23:12, aktualizované: 23:30

Pri Českom Brode došlo k zrážke osobného a nákladného vlaku. Nie sú vylúčené ani obete na životoch.

miloš jakeš

Vo veku 97 rokov zomrel niekdajší tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš

14.07.2020 21:25, aktualizované: 22:15

Jakeš bol podľa polície z titulu svojej funkcie zodpovedný za streľbu do ľudí na hraniciach.

Emmanuel Macron

Macron sa zastal nového ministra vnútra obvineného zo znásilnenia

14.07.2020 21:00

Samotný minister obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o konsenzuálny pohlavný styk.

France Bastille Day

Francúzi oslávili sviatok i zdravotníkov

14.07.2020 18:21

Menej pompy, viac nových hrdinov. Francúzsko oslávilo tradičný Deň Bastily netradične.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 502
Celková čítanosť: 1103786x
Priemerná čítanosť článkov: 2199x

Autor blogu

Kategórie