Založ si blog

Blíži sa koniec svetových náboženstiev?

 

Ako by sa to mohlo stať? Nie sú dnes svetové náboženstvá na celej zemi dosť silné a vplyvné? Áno, zdá sa, že sú, napriek tomu moru ťažkostí, ktorými prešli. V minulom 20. storočí bolo náboženstvo spochybňované a odhaľované viac ako kedykoľvek predtým v ľudskej histórii. 

Astronómovia skúmajú vesmír svojimi obrovskými teleskopmi a astronauti ho prešli krížom-krážom! A ako to vyjadril jeden sovietsky kozmonaut, nevideli nijakého Boha ani anjelov! Fyzici delia hmotu na stále menšie časti bez toho, že by objavili akýkoľvek počiatočný božský zásah. 

Biológovia a paleontológovia tvrdia, že zrekonštruovali dlhú evolučnú reťaz života, od meňavky po človeka, bez toho, že by niekde v tej reťazi našli čo i len najmenší spojovací článok, ktorý by svedčil o stvoriteľskom zásahu! Náboženské cítenie je aj v iných častiach sveta veľmi silné. 

Mekka v Saudskej Arábií hostí každý rok milióny moslimských pútnikov! Námestie sv. Petra vo Vatikáne je často preplnené katolíckymi veriacimi, ktorí túžia zazrieť pápeža a dúfajú, že dostanú jeho požehnanie. Milióny hinduistov naďalej smerujú k stovkám pútnických miest na brehoch svätých riek v Indii.

Zbožní Židia sa zhromažďujú pri Múre nárekov v Jeruzaleme, modlia sa a zanechávajú svoje písomné modlitby v štrbinách múru. Áno, zdá sa nemožné, aby bolo náboženstvo z ľudí vykorenené. ‘Človek je svojím založením nábožný tvor’, povedal štátnik Edmund Burke narodený v Írsku!

Na základe horeuvedeného, môžeme veriť, že sa blíži koniec svetových náboženstiev? Ak pamätáme fakta o vplyve náboženstva na ľudí, a ak sa blíži splnenie biblického proroctva o zničení celosvetového falošného náboženstva, kedy a ako sa to stane? Zostane nejaké náboženstvo? 

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Izraelský premiér Netanjahu čaká na výsledky voliev, no chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Ján Figeľ

Figeľ: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko

18.09.2019 06:00

Bývalý predseda KDH Ján Figeľ kritizuje Alojza Hlinu za dohodu s PS/Spolu. „Strana sa dostala do škodlivej defenzívy,“ povedal pre TV Pravda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586867x
Priemerná čítanosť článkov: 1603x

Autor blogu

Kategórie