Založ si blog

Blíži sa koniec svetových náboženstiev?

 

Ako by sa to mohlo stať? Nie sú dnes svetové náboženstvá na celej zemi dosť silné a vplyvné? Áno, zdá sa, že sú, napriek tomu moru ťažkostí, ktorými prešli. V minulom 20. storočí bolo náboženstvo spochybňované a odhaľované viac ako kedykoľvek predtým v ľudskej histórii. 

Astronómovia skúmajú vesmír svojimi obrovskými teleskopmi a astronauti ho prešli krížom-krážom! A ako to vyjadril jeden sovietsky kozmonaut, nevideli nijakého Boha ani anjelov! Fyzici delia hmotu na stále menšie časti bez toho, že by objavili akýkoľvek počiatočný božský zásah. 

Biológovia a paleontológovia tvrdia, že zrekonštruovali dlhú evolučnú reťaz života, od meňavky po človeka, bez toho, že by niekde v tej reťazi našli čo i len najmenší spojovací článok, ktorý by svedčil o stvoriteľskom zásahu! Náboženské cítenie je aj v iných častiach sveta veľmi silné. 

Mekka v Saudskej Arábií hostí každý rok milióny moslimských pútnikov! Námestie sv. Petra vo Vatikáne je často preplnené katolíckymi veriacimi, ktorí túžia zazrieť pápeža a dúfajú, že dostanú jeho požehnanie. Milióny hinduistov naďalej smerujú k stovkám pútnických miest na brehoch svätých riek v Indii.

Zbožní Židia sa zhromažďujú pri Múre nárekov v Jeruzaleme, modlia sa a zanechávajú svoje písomné modlitby v štrbinách múru. Áno, zdá sa nemožné, aby bolo náboženstvo z ľudí vykorenené. ‘Človek je svojím založením nábožný tvor’, povedal štátnik Edmund Burke narodený v Írsku!

Na základe horeuvedeného, môžeme veriť, že sa blíži koniec svetových náboženstiev? Ak pamätáme fakta o vplyve náboženstva na ľudí, a ak sa blíži splnenie biblického proroctva o zničení celosvetového falošného náboženstva, kedy a ako sa to stane? Zostane nejaké náboženstvo? 

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Obit Buell Pulitzers

V USA zabili štyroch prezidentov, neúspešných atentátov ale bolo viac

14.07.2024 07:40

Na štyroch prezidentov USA bol atentát spáchaný úspešne - Abrahama Lincolna, Jamesa A. Garfielda, Williama McKinleyho a Johna F. Kennedyho.

danko, žiga, fico

Dva mesiace po atentáte: Hlas stráca voličov v prospech Smeru aj PS, SNS upadá a KDH je nad priepasťou

14.07.2024 07:00

Podľa politológa sa dá skonštatovať, že Progresívne Slovensko je lídrom opozície. Ťažké ho však môže mať KDH. Priepasť medzi hnutím a zvyškom opozície môže prehĺbiť aj premiér Robert Fico.

Election 2024, Donald Trump

Svetoví lídri sú šokovaní a odsudzujú atentát na Trumpa

14.07.2024 06:55

Sobotňajší atentát na republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa v americkom štáte Pensylvánia odsúdili viacerí svetoví lídri.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4039884x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie