Založ si blog

Blíži sa koniec svetových náboženstiev?

 

Ako by sa to mohlo stať? Nie sú dnes svetové náboženstvá na celej zemi dosť silné a vplyvné? Áno, zdá sa, že sú, napriek tomu moru ťažkostí, ktorými prešli. V minulom 20. storočí bolo náboženstvo spochybňované a odhaľované viac ako kedykoľvek predtým v ľudskej histórii. 

Astronómovia skúmajú vesmír svojimi obrovskými teleskopmi a astronauti ho prešli krížom-krážom! A ako to vyjadril jeden sovietsky kozmonaut, nevideli nijakého Boha ani anjelov! Fyzici delia hmotu na stále menšie časti bez toho, že by objavili akýkoľvek počiatočný božský zásah. 

Biológovia a paleontológovia tvrdia, že zrekonštruovali dlhú evolučnú reťaz života, od meňavky po človeka, bez toho, že by niekde v tej reťazi našli čo i len najmenší spojovací článok, ktorý by svedčil o stvoriteľskom zásahu! Náboženské cítenie je aj v iných častiach sveta veľmi silné. 

Mekka v Saudskej Arábií hostí každý rok milióny moslimských pútnikov! Námestie sv. Petra vo Vatikáne je často preplnené katolíckymi veriacimi, ktorí túžia zazrieť pápeža a dúfajú, že dostanú jeho požehnanie. Milióny hinduistov naďalej smerujú k stovkám pútnických miest na brehoch svätých riek v Indii.

Zbožní Židia sa zhromažďujú pri Múre nárekov v Jeruzaleme, modlia sa a zanechávajú svoje písomné modlitby v štrbinách múru. Áno, zdá sa nemožné, aby bolo náboženstvo z ľudí vykorenené. ‘Človek je svojím založením nábožný tvor’, povedal štátnik Edmund Burke narodený v Írsku!

Na základe horeuvedeného, môžeme veriť, že sa blíži koniec svetových náboženstiev? Ak pamätáme fakta o vplyve náboženstva na ľudí, a ak sa blíži splnenie biblického proroctva o zničení celosvetového falošného náboženstva, kedy a ako sa to stane? Zostane nejaké náboženstvo? 

Dr Zelenko – hrdina s Nobelovou cenou!

21.09.2023

Ak chcete udržať svoju rodinu zdravú počas obdobia prechladnutia, chrípky a neveríte veľkým farmám, nie ste sami. Alarmujúci prieskum Gallupovho inštitútu ukázal, že iba 27 % Američanov malo pozitívny názor na farmaceutické spoločnosti! Lenže to dostalo hodnotenie veľkých farmaceutických spoločností, pod dokonca aj federálnu vládu! Ale keďže chrípková sezóna je [...]

Najväčšie klamstvo vo svetovej histórii!

19.09.2023

Destabilizácia sociálnej, politickej, ale i ekonomickej štruktúry 190 suverénnych krajín nemôže predstavovať „riešenie“ boja proti vírusu. Ale to bolo vynútené „riešenie“, ktoré sa implementovalo v niekoľkých fázach od samého začiatku koronakrízy v januári 2020. Je to ničenie ľudských životov. Je to destabilizácia občianskej spoločnosti. Falošná veda [...]

E3 odmietajú zrušiť sankcie voči Iránu!

19.09.2023

Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo včera oznámili, že oni nezrušia sankcie voči Iránu v súlade so spoločným komplexným akčným plánom (JCPOA), jadrovou dohodou z roku 2015, s ktorou Irán súhlasil aj s obmedzeniami svoj jadrový program výmenou za zrušenie ekonomických sankcií a rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN č. 2131, ktorá potvrdila JCPOA. Traja európski [...]

senator Tommy Tuberville

Jeden senátor blokuje menovanie vojenských veliteľov. Dôvodom sú interrupcie

22.09.2023 06:00

Americké ozbrojené sily od začiatku tohto roka nerotujú svojich veliteľov. Ich nominácie totiž blokuje jeden jediný senátor. Až v týchto dňoch začal Senát túto blokádu zdĺhavo obchádzať.

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Ukrajina dostane tanky Abrams už na budúci týždeň, rakety ATACMS zatiaľ nie

22.09.2023 05:30

Tanky Abrams dostane Ukrajina veľmi rýchlo, ešte v septembri. Ďalekonosné taktické rakety ATACMS zatiaľ nie.

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,256
Celková čítanosť: 3461646x
Priemerná čítanosť článkov: 2756x

Autor blogu

Kategórie