Založ si blog

Prečo je väčšina ľudí nevzdelaných?

 

Väčšina obyvateľov v každej krajine a v kažom náboženstve nie sú vysoko vzdelaní ľudia. V zmysle, že si neosvojujú osobné morálne a etické vlastnosti ľudí, ktorí na samom začiatku boli stvorení na Boží obraz!

Adam bol stvorený ako dokonalý Boží pozemský syn a jeho prvou úlohou bolo dôkladne sa oboznámiť s prírodou v Edenskej záhrade! A to do takej miery, že bol schopný identifikovať detailné vlastnosti všetkých zvierat!

Aj rýb a vtákov a dať im primerané pomenovania! Pritom mal denno-denne efektívne vzdelávacie osobné pohovory so svojim Učiteľom, Stvoriteľom a nebeským Otcom. A z inšpirovaných slov zaznamenaných Mojžišom, svoju úlohu splnil na jedničku!

Stvoriteľ aj napriek tomu, že sa Adam a Eva pod vplyvom odpadlíckeho anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satan (odporca) a Diabol (luhár) osamostatnili, pokračoval vzdelávať verných ľudí a zvlášť jeho vyvolený Izraelský národ!

Ktorému cez svojho proroka Izaiáša pod inšpiráciou napísal: ‘Ja som Ten, čo ťa vyučuje na tvoj úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť’! A podobne to bolo s Ježišovými učeníkmi, ktorí mu uverili.

Aj keď farizeji v izraelskom národe veľmi zanedbávali svoju Bohom im danú úlohu vzdelávať národ, museli všeobecne uznať, že Kristovi učeníci boli nadmieru vzdelaní! Inšpirovaný záznam hovorí:

‘Keď videli Petrovu a Jánovu otvorenosť a uvedomili si, že sú to nevzdelaní a obyčajní ľudia, zadivili sa. A poznali na nich, že chodili s Ježišom’! Boli apoštoli Peter a Ján negramotní či nevzdelaní? Nie, neboli!

Za nevzdelaných a obyčajných boli označení preto, lebo nenavštevovali (nimi vedené) rabínske školy, na ktorých sa vyučovalo náboženstvo. Pod inšpiráciou spolu s inými pisateľmi Gréckych Kresťanských Písiem napísali 27 kníh!

Ktoré sa až dodnes študujú na kresťanských teologických univerzitách celého sveta a sú považované za absolútny základ pre vzdelanie vľetkých kresťanov ohľadne ich osobného života a náhľadu na život a jeho zmysel!

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Izraelský premiér Netanjahu čaká na výsledky voliev, no chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Ján Figeľ

Figeľ: Droga progresivizmu nie je liek pre Slovensko

18.09.2019 06:00

Bývalý predseda KDH Ján Figeľ kritizuje Alojza Hlinu za dohodu s PS/Spolu. „Strana sa dostala do škodlivej defenzívy,“ povedal pre TV Pravda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586859x
Priemerná čítanosť článkov: 1603x

Autor blogu

Kategórie