Založ si blog

Prečo je väčšina ľudí nevzdelaných?

 

Väčšina obyvateľov v každej krajine a v kažom náboženstve nie sú vysoko vzdelaní ľudia. V zmysle, že si neosvojujú osobné morálne a etické vlastnosti ľudí, ktorí na samom začiatku boli stvorení na Boží obraz!

Adam bol stvorený ako dokonalý Boží pozemský syn a jeho prvou úlohou bolo dôkladne sa oboznámiť s prírodou v Edenskej záhrade! A to do takej miery, že bol schopný identifikovať detailné vlastnosti všetkých zvierat!

Aj rýb a vtákov a dať im primerané pomenovania! Pritom mal denno-denne efektívne vzdelávacie osobné pohovory so svojim Učiteľom, Stvoriteľom a nebeským Otcom. A z inšpirovaných slov zaznamenaných Mojžišom, svoju úlohu splnil na jedničku!

Stvoriteľ aj napriek tomu, že sa Adam a Eva pod vplyvom odpadlíckeho anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satan (odporca) a Diabol (luhár) osamostatnili, pokračoval vzdelávať verných ľudí a zvlášť jeho vyvolený Izraelský národ!

Ktorému cez svojho proroka Izaiáša pod inšpiráciou napísal: ‘Ja som Ten, čo ťa vyučuje na tvoj úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť’! A podobne to bolo s Ježišovými učeníkmi, ktorí mu uverili.

Aj keď farizeji v izraelskom národe veľmi zanedbávali svoju Bohom im danú úlohu vzdelávať národ, museli všeobecne uznať, že Kristovi učeníci boli nadmieru vzdelaní! Inšpirovaný záznam hovorí:

‘Keď videli Petrovu a Jánovu otvorenosť a uvedomili si, že sú to nevzdelaní a obyčajní ľudia, zadivili sa. A poznali na nich, že chodili s Ježišom’! Boli apoštoli Peter a Ján negramotní či nevzdelaní? Nie, neboli!

Za nevzdelaných a obyčajných boli označení preto, lebo nenavštevovali (nimi vedené) rabínske školy, na ktorých sa vyučovalo náboženstvo. Pod inšpiráciou spolu s inými pisateľmi Gréckych Kresťanských Písiem napísali 27 kníh!

Ktoré sa až dodnes študujú na kresťanských teologických univerzitách celého sveta a sú považované za absolútny základ pre vzdelanie vľetkých kresťanov ohľadne ich osobného života a náhľadu na život a jeho zmysel!

V pandémii CO19 osirelo 1, 5 milióna detí!

26.07.2021

Štúdia publikovaná v časopise Lancet (týždenný recenzovaný všeobecný lekársky časopis a patrí medzi najstaršie a najznámejšie všeobecné lekárske časopisy na svete) odhaduje, že vírus Covid-19 zabil nielen viac ako štyri milióny ľudí na celom svete, ale tiež zanechala najmenej milión a pol sirôt! Autori štúdie tvrdia, že osoba mladšia ako 18 rokov stratí [...]

Štát – teraz jediný zdroj pravdy!

24.07.2021

Vkrátkom klipe, ktorý už koluje i po internete, predseda vlády Nového Zélandu Jacinda Ardern, ktorý hovorí o dezinformáciách ohľadne vakcín pre CO19 pandémiu, mimo iného hovorí: ‚Odmietnite čokoľvek iné. Budeme vaším jediným zdrojom pravdy’! Pritom nechtiac deklaruje ambíciu štátu, že ak sa budeme riadiť francúzsko-maďarským libertariánskym mysliteľom [...]

Nemôžete posilniť svoj imunitný systém!

21.07.2021

Odkedy sa objavili správy o koronavíruse, je veľká šanca, že ste prečítali alebo videli rady o tom, ako posilniť svoj imunitný systém! Či už sa jedná aj o nabratie citrusových plodov, popíjanie bylinného alebo zeleného čaju, a konzumáciu jogurtov pre probiotiká, alebo užívanie vitamínových alebo i zinkových doplnkov. Aby sme pochopili prečo ale, zvážme, ako funguje [...]

heger

Pri dome premiéra Hegera sa diskutovalo o covide

26.07.2021 18:57

Na mieste boli aj ľudia, ktorí protestovali uplynulé dni pred parlamentom.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V Londýne zaútočili nožom na ženu v tričku s potlačou Charlie Hebdo

26.07.2021 18:45

Páchateľ z miesta činu ušiel, útočná zbraň sa našla neďaleko miesta útoku.

Nemecko, počasie, záplavy

Nemecko chce ľuďom na mobily posielať varovania pred záplavami

26.07.2021 18:28

Počas ničivých záplav, ktoré zasiahli západ Nemecka v polovici júla, prišlo o život najmenej 180 ľudí.

Očkovanie / Vakcína /

Slovákov, ktorí odmietajú vakcínu, výrazne pribudlo

26.07.2021 18:24

Ochota dať sa zaočkovať proti COVID-19 je tesne nad 50 percentami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 730
Celková čítanosť: 1675837x
Priemerná čítanosť článkov: 2296x

Autor blogu

Kategórie