Založ si blog

Prečo je väčšina ľudí nevzdelaných?

 

Väčšina obyvateľov v každej krajine a v kažom náboženstve nie sú vysoko vzdelaní ľudia. V zmysle, že si neosvojujú osobné morálne a etické vlastnosti ľudí, ktorí na samom začiatku boli stvorení na Boží obraz!

Adam bol stvorený ako dokonalý Boží pozemský syn a jeho prvou úlohou bolo dôkladne sa oboznámiť s prírodou v Edenskej záhrade! A to do takej miery, že bol schopný identifikovať detailné vlastnosti všetkých zvierat!

Aj rýb a vtákov a dať im primerané pomenovania! Pritom mal denno-denne efektívne vzdelávacie osobné pohovory so svojim Učiteľom, Stvoriteľom a nebeským Otcom. A z inšpirovaných slov zaznamenaných Mojžišom, svoju úlohu splnil na jedničku!

Stvoriteľ aj napriek tomu, že sa Adam a Eva pod vplyvom odpadlíckeho anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satan (odporca) a Diabol (luhár) osamostatnili, pokračoval vzdelávať verných ľudí a zvlášť jeho vyvolený Izraelský národ!

Ktorému cez svojho proroka Izaiáša pod inšpiráciou napísal: ‘Ja som Ten, čo ťa vyučuje na tvoj úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť’! A podobne to bolo s Ježišovými učeníkmi, ktorí mu uverili.

Aj keď farizeji v izraelskom národe veľmi zanedbávali svoju Bohom im danú úlohu vzdelávať národ, museli všeobecne uznať, že Kristovi učeníci boli nadmieru vzdelaní! Inšpirovaný záznam hovorí:

‘Keď videli Petrovu a Jánovu otvorenosť a uvedomili si, že sú to nevzdelaní a obyčajní ľudia, zadivili sa. A poznali na nich, že chodili s Ježišom’! Boli apoštoli Peter a Ján negramotní či nevzdelaní? Nie, neboli!

Za nevzdelaných a obyčajných boli označení preto, lebo nenavštevovali (nimi vedené) rabínske školy, na ktorých sa vyučovalo náboženstvo. Pod inšpiráciou spolu s inými pisateľmi Gréckych Kresťanských Písiem napísali 27 kníh!

Ktoré sa až dodnes študujú na kresťanských teologických univerzitách celého sveta a sú považované za absolútny základ pre vzdelanie vľetkých kresťanov ohľadne ich osobného života a náhľadu na život a jeho zmysel!

Dokonalý plán na zničenie Ameriky!

16.08.2022

Vďaka zdrojom, ktoré poskytli dôverné informácie, teraz poznáme niektoré podrobnosti o pláne, o ktorom nám bolo povedané, že ho sleduje Bidenov režim, s cieľom dosiahnuť úplné zvrhnutie a zničenie Spojených Štátov Amerických! Nedávna razia FBI-DOJ na Mar-a-Lago je kľúčovým prvkom tohoto plánu. Ale razia bola údajne navrhnutá tak, aby vyvolala ozbrojené povstanie [...]

USA zas na Taiwane konfrontuje Čínu!

15.08.2022

Svet netrpezlivo očakáva ďalší krok Číny po tom, čo skupina USA zákonodarcov už pristála v noci na Taiwane len 12 dní po kontroverznej návšteve Nancy Pelosiovej na samovládnom ostrove. Napätie v dňoch od návštevy pani Pelosiovej výrazne vzrástlo, pričom Čína odvetou uskutočnila bezprecedentné vojenské cvičenia okolo Taiwanu v snahe odradiť vnútorných a vonkajších [...]

UK Guardian vyzýva k odsúdeniu Trumpa!

14.08.2022

Londýnsky denník Guardian zverejnil stanovisko s názvom: Čas sa kráti. Ministerstvo spravodlivosti musí obžalovať a odsúdiť Trumpa. I poradca kampane Baracka Obamu v roku 2008 už aj vyzval na zosadenie Trumpa po tom, čo odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. Ich hlavným tvrdením je, že Trump a jeho úradníci vymazali texty, ktoré by ukázali ich sprisahanie za štátny prevrat, [...]

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Záchranári pomáhali v Malej Fatre turistovi po nepriamom zásahu bleskom

16.08.2022 23:34

Český turista mal utrpieť poranenie hlavy, ruky a sťažoval sa na bolesti chrbtice a rebier.

Opičie Kiahne

Irán hlási prvý prípad nákazy vírusom opičích kiahní

16.08.2022 23:13

Nakazenou osobou je 34-ročná žena žijúca v juhozápadnom meste Ahváz.

Gröhling

Gröhling: Chceme dovládnuť zodpovedne, Matovič to nedokáže

16.08.2022 22:47

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vyzýva strany Sme rodina a Za Ľudí, aby vytvorili tlak na odstúpenie Igora Matoviča z vlády.

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,000
Celková čítanosť: 2569153x
Priemerná čítanosť článkov: 2569x

Autor blogu

Kategórie