Založ si blog

Prečo je väčšina ľudí nevzdelaných?

 

Väčšina obyvateľov v každej krajine a v kažom náboženstve nie sú vysoko vzdelaní ľudia. V zmysle, že si neosvojujú osobné morálne a etické vlastnosti ľudí, ktorí na samom začiatku boli stvorení na Boží obraz!

Adam bol stvorený ako dokonalý Boží pozemský syn a jeho prvou úlohou bolo dôkladne sa oboznámiť s prírodou v Edenskej záhrade! A to do takej miery, že bol schopný identifikovať detailné vlastnosti všetkých zvierat!

Aj rýb a vtákov a dať im primerané pomenovania! Pritom mal denno-denne efektívne vzdelávacie osobné pohovory so svojim Učiteľom, Stvoriteľom a nebeským Otcom. A z inšpirovaných slov zaznamenaných Mojžišom, svoju úlohu splnil na jedničku!

Stvoriteľ aj napriek tomu, že sa Adam a Eva pod vplyvom odpadlíckeho anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satan (odporca) a Diabol (luhár) osamostatnili, pokračoval vzdelávať verných ľudí a zvlášť jeho vyvolený Izraelský národ!

Ktorému cez svojho proroka Izaiáša pod inšpiráciou napísal: ‘Ja som Ten, čo ťa vyučuje na tvoj úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť’! A podobne to bolo s Ježišovými učeníkmi, ktorí mu uverili.

Aj keď farizeji v izraelskom národe veľmi zanedbávali svoju Bohom im danú úlohu vzdelávať národ, museli všeobecne uznať, že Kristovi učeníci boli nadmieru vzdelaní! Inšpirovaný záznam hovorí:

‘Keď videli Petrovu a Jánovu otvorenosť a uvedomili si, že sú to nevzdelaní a obyčajní ľudia, zadivili sa. A poznali na nich, že chodili s Ježišom’! Boli apoštoli Peter a Ján negramotní či nevzdelaní? Nie, neboli!

Za nevzdelaných a obyčajných boli označení preto, lebo nenavštevovali (nimi vedené) rabínske školy, na ktorých sa vyučovalo náboženstvo. Pod inšpiráciou spolu s inými pisateľmi Gréckych Kresťanských Písiem napísali 27 kníh!

Ktoré sa až dodnes študujú na kresťanských teologických univerzitách celého sveta a sú považované za absolútny základ pre vzdelanie vľetkých kresťanov ohľadne ich osobného života a náhľadu na život a jeho zmysel!

Prijmú aj program nezvolených v SEF!

05.07.2020

Príležitostne sa zameriavajú na ochranu toho, čo zostalo z Matky Zeme! V samom centre pozornosti bude ‘globálne otepľovanie’ založené na CO2. Nástrojom tejto ochrany našej prírody a ľudstva bude Agenda 2030 OSN, ktorá sa rovná cieľom OSN Je to v oblasti trvalo udržateľného rozvoja (SDG). Zameria sa na to, ako znovu môžeme vybudovať úmyselne zničené [...]

Rozlišovať a mať múdrosť s pochopením!

03.07.2020

Keď Ježiš Kristus vysvetľoval svojim apoštolom aj učeníkom o znaku jeho príchodu v závere súčasného nespravodlivého systému vecí (niekoľkokrát zdôraznil, že ani čas a hodina nebude daná veriacim, lebo len tak ukážu svoju pravú vieru, keď budú vždy pripravení), zdôraznil jednu kľúčovú vlastnosť jeho pravoverných učeníkov týmito inšpirovanými slovami: [...]

Globálny reset – lenže bez pripojenia!

01.07.2020

Predstavte si, že žijete vo svete, o ktorom vám hovoria, že je to skutočná demokracia, a dokonca tomu môžete veriť, lenže v skutočnosti je váš život aj osud v rukách niekoľkých mimoriadne bohatých, ultra mocných a neľudských oligarchov. Môžeme ich pomenovať Hlboký Štát alebo jednoducho Zviera, alebo čokoľvek iné, čo je temné, tajné alebo tiež nevysledovateľné, [...]

poľsko Duda

Poľský prezident obvinil nemeckého vlastníka novín zo zasahovania do volieb

04.07.2020 22:24

Vyhlásil po tom, čo poľský bulvárny denník Fakt informoval o milosti udelenej mužovi odsúdenému za pedofíliu.

viliam mišenka

Viliama Mišenku poslal viedenský sudca do vyšetrovacej väzby

04.07.2020 20:26, aktualizované: 20:59

Mišenku v marci 2018 odsúdiil na 23 rokov odňatia slobody v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont.

streľba alabama USA police obchodné centrum

Pri streľbe v nákupnom centre zahynul osemročný chlapec

04.07.2020 20:03

Polícia zatiaľ nezverejnila motív streľby, ktorá si vyžiadala aj ďalších troch zranených.

migranti

Zadržaní migranti na východe Slovenska sú zo Sýrie a Palestíny

04.07.2020 18:57

Medzi 29 ľuďmi bolo aj šesť maloletých vo veku od 9 do 17 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 496
Celková čítanosť: 1084136x
Priemerná čítanosť článkov: 2186x

Autor blogu

Kategórie