Založ si blog

Oko nevidelo a ucho nepočulo!

 

Aké slávne a úžasné veci zostávajú skryté pred tými, ktorí pyšne dôverujú ľudskej múdrosti či názorom intelektuálov alebo sa ich tvrdohlavo držia bez toho, aby sa nad tým len trochu pozastavili a rozumne porozmýšľali!

V prvom storočí mnohí ľudia vrátane niektorých kresťanov prejavili nedostatok pokory a potkli sa na tom, čo im apoštol Pavol odhalil o Božom predsavzatí. Pavol sa stal Kristovým apoštolom a vzdelávateľom pre národy!

Ale nie vďaka svojej národnosti, vzdelaniu, veku či mnohým znamenitým skutkom. Telesne zmýšľajúci ľudia si často myslia, že práve tieto činitele určujú, koho by mal Stvoriteľ používať ako svoj nástroj na zjavovanie pravdy!

A zároveň na odhalenie hlbokých duchovných vecí. Pod inšpiráciou apoštol Pavol napísal: ‘Ale tak ako je napísané: Oko nevidelo a ucho nepočulo, ani do srdca človeka nevstúpilo to, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú’!

A potom dodáva: ‘Lebo nám to Boh zjavil svojím duchom, pretože duch skúma všetko, aj hlboké Božie veci’! Tí, ktorých Pavol nazval najznamenitejšími apoštolmi, ako aj iní odporcovia neuznávali Pavla, ani jeho inšpirované listy!

A ani jeho dokazovanie z Písiem! Nedostatok pokory im bránil, aby získali poznanie a porozumenie slávneho spôsobu, akým Stvoriteľ uskutočňuje svoje predsavzatie. Kiež nikdy nepodceňujeme ani nesúdime ľudí, ktorých si Boh vyvolil!

Tých ľudí, ktorých si Všemohúci vybral na uskutočnenie svojej vôle a vysvetlil pokorným, úprimným a poctivým veriacim to, ‘čo oko nevidelo a ucho nepočulo, ani do srdca človeka nevstúpilo to, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú’!

Farma spolky tvoria ľudí na svoj obraz!

30.01.2023

Väčšina ľudí pozná medzinárodné kódy v kontexte účtovania za lekársku starostlivosť. No tento kód neočkovaných je však skôr nástrojom na vytváranie značiek, ktorý umožní establišmentu vedieť, kto má ešte čistú DNA na obraz Boží, na rozdiel od už poškodenej ľudskej DNA, zmenenej na obraz spoločností ako Pfizer alebo Moderna. Dôsledok tejto kriminálnej [...]

Kto si zahráva so svetovým počasím!

28.01.2023

V posledných mesiacoch, vo svete, počúvame nezvyčajné výrazy na opis extrémnych poveternostných udalostí. Ale v súčasnosti sa v denných televíznych správach o počasí používajú výrazy, ako i napríklad bombové cyklóny či atmosférické rieky, ktoré opisujú hromadenie rekordných objemov dažďa alebo i snehu v regiónoch sveta, no extrémne deštruktívnym spôsobom. A čo [...]

RT D. Medvedev o novej vojnovej koalícii!

26.01.2023

D. Medvedev navrhuje, aby sa vytvorila nová vojenská aliancia, ktorá sa postaví proti aktuálnej anglo-americkej vojne! Bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev (v ruskom jazyku) nedávno pridal tiež nový prvok k varovaniam Moskvy proti NATO, ktoré pumpuje Ukrajinu ako zástupcu proti Ruskej Federácii: ‚Stretnutie v Ramsteine, [...]

Michal Godár

Prešovského herca Durkáča obvinili zo zabitia kamaráta. Našiel smrť v byte jeho matky

31.01.2023 17:26

Muži spolu mali aj žiť, nezhody ich neobišli.

Anna Záborská

Záborská si s interrupciami nedá pokoj. Cez Kollára ich chcela prepašovať do schôdze

31.01.2023 17:13

Ako uviedla Anna Zemanová, „šéf parlamentu dnes opäť všetkým ukázal, ako neobmedzene sa vie správať.

Ondrej Lunter, župan, BBSK, výzva

Hovorte konkrétne alebo mlčte, odkazuje nahnevaný Lunter rezortu zdravotníctva

31.01.2023 16:23

Reforma nemocníc stále budí vášne.

juraj krúpa

Krúpa žiada ospravedlnenie Žilinku v kauze únosu Vietnamca

31.01.2023 15:47

Juraj Krúpa (SaS) avizuje zvolanie brannobezpečnostného výboru.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,120
Celková čítanosť: 3010420x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie