Aká je totožnosť Božieho syna?

Mnoho článkov je venovaných na obhájenie pravdy v živote, či už je to v politike, ekonomike alebo náboženstve alebo v akéjkoľvek situácii v spoločnosti. Aj keď sa prezentujú faktické informácie, ľudia ich často ignorujú pre nespočetné osobné záujmy alebo záujmy skupiny ľudí, do ktorej patria.

A tak je to aj v otázke totožnosti najväčšieho muža, Ježiša Krista, ktorý kedy žil na tejto našej planéte Zem! Jeden by si myslel, že to, čo bolo napísané o ňom len v samotných evanjéliach by postačilo na to, aby jeho totožnosť bola s platnosťou po skoro 2 000 rokov patrične vyriešená a plne dokázaná.

Skutočnosť je však celkom iná! Až dodnes väčšina veriacich v kresťanstve verí, že Ježiš patrí do takzvanej svätej trojice a je považovaný za Boha alebo že je mu rovný. Na dôkaz toho jeden z veršov, ktorý používajú hovorí že Židia sa usilovali ho zabiť, lebo v ich mysliach sa robil rovný Bohu, čo považovali za rúhanie.

Ale prehliadajú, že to bolo falošné obvinenie Židov a nie že to povedal sám Boží syn. On sám v nasledujúcom verši napravil ich chybné obvinenie slovami, že ‘Syn nemôže nič robiť sám od seba, ale iba to, čo vidí robiť Otca. Veď čokoľvek On robí, to isté robí aj Syn’. Týmito slovami poukázal, že obvinenie bolo falošné.

Poukázal jasne na to, že nepovedal, že bol Bohom, ale že bol synom Boha a ako jeho hovorca nemol, nemal právo robiť nič z jeho vlastného popudu, ale len to, čo videl jeho Otca robiť. Môžeme si predstaviť, že Všemohúci Stvoriteľ celého vesmíru nám hovorí, že sám nemôže robiť nič z vlastnej iniciatívy?

Tankové brigády Nemecka teraz už v Litve!

25.05.2025

Nemecký kancelár Friedrich Merz, a aj minister obrany Boris Pistorius včera navštívili Litvu, aby slávnostne otvorili nemeckú vojenskú základňu, ktorá sa v súčasnosti stavia a po dokončení koncom roka 2027, bude hostiť takmer 5 000 vojakov. Ale zakladňa sa nachádza blízko hraníc s Bieloruskom, a aj ruskou exklávou Kaliningrad. Bude to prvé trvalé rozmiestnenie nemeckých [...]

2 zabití údajne propalestínskym aktivistom!

24.05.2025

Dvaja zamestnanci izraelského veľvyslanectva boli vo Washingtone D.C. zabití údajne propalestínskym aktivistom. V stredu večer boli priamo oproti washingtonskej pobočke FBI zastrelení dvaja zamestnanci izraelského veľvyslanectva. Veľvyslanectvo ich identifikovalo ako Sarah Milgrimovú a Yarona Lischinského. Milgrimová bola identifikovaná ako mierová aktivistka, čo pracovala s [...]

RF – bezpodmienečná kapitulácia Kyjeva!

23.05.2025

Vo svojom prejave na Medzinárodnom právnom fóre podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej Federácie Dmitrij Medvedev poznamenal, že dohoda medzi Ruskom a Ukrajinou o vypracovaní memoranda o budúcej mierovej zmluve, ktoré by slúžilo ako základ pre pokračovanie rozhovorov, by mohla trvať dlho: “Čo sa týka memoranda, táto myšlienka bola sformulovaná, ale je ešte dlhá cesta, kým [...]

Juraj Blanár

Blanár obhajoval hlasovanie za protiruské sankcie. Tvrdí, že tomu rozumie aj Danko

25.05.2025 12:15

Líder koaličnej SNS ministra za podporu sankcií skritizoval.

War Prisoners / Ukraine / Russsssia /

Moskva a Kyjev si vymenili po 303 zajatcov, naplnili tak dohodu z Istanbulu

25.05.2025 12:03

Od piatka si tak celkovo vymenili tisíc za tisíc zajatcov vrátane vojakov aj civilistov.

Donald Trump

Trump zaútočil na Harvard, chce mená zahraničných študentov. Spochybnil financovanie prestížnej univerzity

25.05.2025 11:39

Na Harvarde momentálne študuje takmer 7-tisíc cudzincov pochádzajúcich z viac ako 100 krajín.

žltačka, dezinfekcia, infekcia

V Dunajskej Strede pribudol ďalší prípad hepatitídy typu A

25.05.2025 11:05

Od polovice februára bolo v meste hlásených celkovo 48 prípadov ochorenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,693
Celková čítanosť: 4814839x
Priemerná čítanosť článkov: 2844x

Autor blogu

Kategórie