Založ si blog

Putin a Modi robia plány na samit G20

RF Kremeľ informoval, že ruský prezident Vladimir Putin mal telefonický rozhovor s indickým premiérom Narendrom Modim, v ktorom ešte raz no ale srdečne zablahoželal Narendrovi Modimu k úspešnému pristátiu indickej lunárny lander, Chandrayaan-3, už v oblasti lunárneho južného pólu. Podľa správy RT strany potvrdili svoju pripravenosť čo najďalej rozvíjať bilaterálnu vesmírnu spoluprácu.

Obaja lídri tiež zhodnotili aj dôležitosť dohôd dosiahnutých na summite BRICS 22. – 24. augusta v Johannesburgu, predovšetkým o expanzii BRICS, čo by nepochybne podporilo rast jej vplyvu v medzinárodných záležitostiach. Dohodli sa na veľmi úzkej spolupráci vo svojom kontexte ruského predsedníctva BRICS, ktoré sa začne 1. januára 2024. 

Strany tiež vymenili názory na nadchádzajúci samit G20 v Naí Dillí.“ Putin informoval N. Modiho, že na summit ale osobne nepocestuje a že šéfom ruskej delegácie bude minister zahraničných vecí, RF, Sergej Lavrov, ktorý v televíznej relácii povedal, že postavenie rozšírenej skupiny BRICS v G20 sa posilní účasťou Saudskej Arábie a Argentíny!

Poznamenal, že G20 sa začína podobať na kombináciu členov G7 Plus a BRICS 11 a aj dodal, že Rusko bude koordinovať svoju pozíciu ku globálnym záležitostiam už s novými krajinami BRICS. Pokiaľ ide o bilaterálne rusko-indické vzťahy, Putin a Modi zopakovali spoločný zámer dôsledne realizovať rozsiahle energetické projekty a spolupracovať!

Dr Zelenko – hrdina s Nobelovou cenou!

21.09.2023

Ak chcete udržať svoju rodinu zdravú počas obdobia prechladnutia, chrípky a neveríte veľkým farmám, nie ste sami. Alarmujúci prieskum Gallupovho inštitútu ukázal, že iba 27 % Američanov malo pozitívny názor na farmaceutické spoločnosti! Lenže to dostalo hodnotenie veľkých farmaceutických spoločností, pod dokonca aj federálnu vládu! Ale keďže chrípková sezóna je [...]

Najväčšie klamstvo vo svetovej histórii!

19.09.2023

Destabilizácia sociálnej, politickej, ale i ekonomickej štruktúry 190 suverénnych krajín nemôže predstavovať „riešenie“ boja proti vírusu. Ale to bolo vynútené „riešenie“, ktoré sa implementovalo v niekoľkých fázach od samého začiatku koronakrízy v januári 2020. Je to ničenie ľudských životov. Je to destabilizácia občianskej spoločnosti. Falošná veda [...]

E3 odmietajú zrušiť sankcie voči Iránu!

19.09.2023

Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo včera oznámili, že oni nezrušia sankcie voči Iránu v súlade so spoločným komplexným akčným plánom (JCPOA), jadrovou dohodou z roku 2015, s ktorou Irán súhlasil aj s obmedzeniami svoj jadrový program výmenou za zrušenie ekonomických sankcií a rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN č. 2131, ktorá potvrdila JCPOA. Traja európski [...]

senator Tommy Tuberville

Jeden senátor blokuje menovanie vojenských veliteľov. Dôvodom sú interrupcie

22.09.2023 06:00

Americké ozbrojené sily od začiatku tohto roka nerotujú svojich veliteľov. Ich nominácie totiž blokuje jeden jediný senátor. Až v týchto dňoch začal Senát túto blokádu zdĺhavo obchádzať.

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Ukrajina dostane tanky Abrams už na budúci týždeň, rakety ATACMS zatiaľ nie

22.09.2023 05:30

Tanky Abrams dostane Ukrajina veľmi rýchlo, ešte v septembri. Ďalekonosné taktické rakety ATACMS zatiaľ nie.

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,256
Celková čítanosť: 3461683x
Priemerná čítanosť článkov: 2756x

Autor blogu

Kategórie