Založ si blog

Putin a Modi robia plány na samit G20

RF Kremeľ informoval, že ruský prezident Vladimir Putin mal telefonický rozhovor s indickým premiérom Narendrom Modim, v ktorom ešte raz no ale srdečne zablahoželal Narendrovi Modimu k úspešnému pristátiu indickej lunárny lander, Chandrayaan-3, už v oblasti lunárneho južného pólu. Podľa správy RT strany potvrdili svoju pripravenosť čo najďalej rozvíjať bilaterálnu vesmírnu spoluprácu.

Obaja lídri tiež zhodnotili aj dôležitosť dohôd dosiahnutých na summite BRICS 22. – 24. augusta v Johannesburgu, predovšetkým o expanzii BRICS, čo by nepochybne podporilo rast jej vplyvu v medzinárodných záležitostiach. Dohodli sa na veľmi úzkej spolupráci vo svojom kontexte ruského predsedníctva BRICS, ktoré sa začne 1. januára 2024. 

Strany tiež vymenili názory na nadchádzajúci samit G20 v Naí Dillí.“ Putin informoval N. Modiho, že na summit ale osobne nepocestuje a že šéfom ruskej delegácie bude minister zahraničných vecí, RF, Sergej Lavrov, ktorý v televíznej relácii povedal, že postavenie rozšírenej skupiny BRICS v G20 sa posilní účasťou Saudskej Arábie a Argentíny!

Poznamenal, že G20 sa začína podobať na kombináciu členov G7 Plus a BRICS 11 a aj dodal, že Rusko bude koordinovať svoju pozíciu ku globálnym záležitostiam už s novými krajinami BRICS. Pokiaľ ide o bilaterálne rusko-indické vzťahy, Putin a Modi zopakovali spoločný zámer dôsledne realizovať rozsiahle energetické projekty a spolupracovať!

Biden ruší študentský dlh pre 277 000!

13.04.2024

Prezident US v piatok oznámil, že zruší federálny študentský dlh viac ako 277 000 Američanom, čo sa rovná približne 7,4 miliardy dolárov. No to by ale zvýšilo celkovú sumu, ktorá sa už aj tak považuje za klasické kupovanie hlasov pred novembrovými prezidentskými voľbami, na viac ako 153 miliárd dolárov, čiže odpustenie dlhu 4,3 milióna ľudí! Začiatkom týždňa J. [...]

Cena ropy RF ponížila Bidenovú vládu!

12.04.2024

V najnovšom ponížení pre Bidenovu administratívu sa ruská ropa dnes všade predáva nad cenovým stropom G7! A koncom roka 2022, keď západné demokracie bombasticky predstavili divadelné sankcie proti Putinovi, ktoré obmedzili cenu, za ktorú bol povolený dovoz ruskej ropy na maximálne 60 dolárov, povedali sme, že ide o jednu z najväčších frašiek v modernej histórii! A to [...]

Kriminalita migrantov v DE explodovala!

11.04.2024

Kriminalita migrantov v Nemecku explodovala ešte viac v 2023 a dosiahla, no hlavne násilná kriminalita až rekordnú úroveň! Podľa štatistík nemeckého ministerstva vnútra zverejnených v utorok počet podozrivých zo zahraničia minulý rok vzrástol na približne 923 000, čo predstavuje masívny 18-percentný nárast za jediný rok v celej krajine! Ešte šokujúcejšie číslo [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,397
Celková čítanosť: 3844656x
Priemerná čítanosť článkov: 2752x

Autor blogu

Kategórie