Putin varuje pred obrodou Ligy Národov!

Aké budú pravdepodobné dôsledky?  Urobilo by nám dobre, keby sme Putinove slová brali s plnou vážnosťou a vyhli sa poškvrneniu ľudskej histórie ďalšou svetovou vojnou. Prezident Putin, tvárou v tvár rastúcemu tlaku na rozpustenie 5člennej Bezpečnostnej rady OSN, varoval 21. októbra:

“Ak odstránime právo veta stálych členov, OSN by zomrela v ten istý deň – zmenila by sa len na Spoločnosť mnohých národov. Jednoducho by sa z toho stala diskusná platforma“.

Keď sa pred našimi očami rýchlo stavajú múry, ktoré oddeľujú východ a západ pozdĺž línií studenej vojny „demokratický/slobodný“ verzus „autoritársky/zotročený“, stojí za to zamyslieť sa nad hlbšími dôsledkami prichádzajúcej búrky, kým nebude príliš neskoro!

Iniciatívy proti svetovému unilateralizmu!

04.02.2026

Uprostred extrémnej turbulencie svetového diania je badateľný jeden pozitívny, ale súčasne nie rozhodujúci, vzorec, a to je rastúci odpor voči unilateralizmu vo svete v medzinárodných vzťahoch. V prípade juhozápadnej Ázie postoj Spojených štátov a Izraela, ktorý im možno oprávňuje jednostranný, opakovaný útok na Irán, sa stretáva s odporom v podobe požiadaviek na [...]

OSN dochádzajú finančné prostriedky!

02.02.2026

Generálny tajomník OSN António Guterres 28. januára poslal list všetkým 193 členským štátom, v ktorom už varoval, že kvôli nezaplateným členským štátom a nedostatku financovania čelí aj Organizácia Spojených národov „bezprostrednému finančnému kolapsu“ a že hotovosť by sa mohla minúť už v júli 2026, ako uviedli viaceré médiá. Neuhradené príspevky u6 [...]

Putin v Kremli hovorí o iránskej kríze

01.02.2026

V dnešnej fáze medzinárodnej politiky sa Vladimir Putin ocitol v centre pozornosti svetových lídrov kvôli už rastúcemu napätiu okolo Iránu a širšieho Blízkeho východu. Moskva sa snaží prezentovať ako stabilizujúca sila a zástanca diplomacie, keďže Putin v Kremli zdôraznil, že eskalácia konfliktu okolo Teheránu by mohla viesť k vážnym následkom pre región a svetovú [...]

robot, olympiáda, Čína, Reuters - NEPOUZIVAT

VIDEO: Robot cvičí taj-či a tancuje hip-hop. Láka ľudí do čínskeho olympijského domu

05.02.2026 10:30

Najväčším lákadlom v čínskom olympijskom dome v Miláne bol humanoidný robot.

kuba blackout

Východná Kuba sa ocitla v úplnej tme. Masívny výpadok siete odstrihol od elektriny milióny ľudí

05.02.2026 10:03

Situáciu zhoršuje kritický nedostatok paliva aj liekov. Ostrov navyše zasiahol meteorologický úkaz, aký nemá v moderných dejinách obdobu.

MiG-29

Krajská prokuratúra prehovorila o darovaní vojenskej techniky Ukrajine

05.02.2026 10:00, aktualizované: 10:40

Témy sa dotkol vo štvrtok aj premiér Robert Fico.

Ide o pravdu, Richard Raši

Raši v Ide o pravdu: Hlas chce reštart, zmena šéfa ale nie je na stole. Alkohol v parlamente sa riešiť nedá, nie sme zamestnanci

05.02.2026 10:00

Sprísnenie pravidiel pre poslancov považuje Richard Raši (Hlas) za reakciu na cielené narúšanie práce parlamentu opozíciou: Správali sa ako deti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,841
Celková čítanosť: 5495292x
Priemerná čítanosť článkov: 2985x

Autor blogu

Kategórie

Archív