Správa o finančnej nestabilite FEDu!

Správa o finančnej stabilite Fedu ukazuje obávu pádu! Federálny rezervný systém USA zverejnil 6. mája svoju 71-stránkovú výročnú správu ‚Správa o finančnej stabilite FEDu: 2021‘, lenže ak si ale chcete pozrieť, do akej miery sa správna rada FEDu obáva vývoja finančného krachu, prečítajte si vyhlásenie zástupcu predsedu Fedu, Laela Brainarda.

Je príznačné, že Brainard ukazuje na znepokojenie FEDu nad stále veľkým zlyhaním a likvidáciou hedžového fondu Archegos, a čo zahŕňal likvidáciu hodnoty akcií na mnohých medzinárodných burzách v hodnote približne 50 miliárd dolárov, a zasiahol veľké banky, ktoré mali enormné finančné ekonomické straty medzi desať až sto miliardami dolárov!

‚Kombinácia už pretiahnutých ocenení s veľmi vysokou úrovňou zadlženosti spoločností nesie sledovanie‘, napísala, že ‚z dôvodu veľkého potenciálu zosilniť i ekonomické účinky udalosti precenenia‘. Takže správa o finančnej stabilite (FSR) popisuje zlyhanie riadenia finančného kapitálu Archegos, s ním spojené ekonomické straty mnohých veľkých bánk.

A zdôrazňuje sa v ňom, že nebankové finančné inštitúcie, ako sú hedžové fondy a ďalší investori s pákovým efektom, môžu generovať veľké straty vo finančnom i ekonomickom systéme. Udalosť Archegos ilustruje obmedzený prehľad expozícií hedžových fondov, no slúži ako pripomienka, že súčasné finančné opatrenia už nezachytávajú dôležité riziká’!

Len dobré nápady porazia britské finty!

19.11.2025

Z hľadiska veľkej stratégie Britské impérium a tiež jeho spojenci v neoliberálnom establishmente nemôžu inak ako dychtivo dúfať, že Trumpova administratíva opustí svoje sľuby a vrhne sa do novej éry konfrontácie superveľmocí. Mnohé kľúčové otázky poukazujú týmto smerom. Napríklad USS Gerald Ford, dnes najväčšia a najmodernejšia lietadlová loď USA, teraz [...]

Jadrová vojna alebo nová paradigma?

17.11.2025

Je to v povahe takýchto čias – prevratu kolapsu starého, umierajúceho systému a dúfajme úspešného prechodu k novej, ľudskejšej paradigme – že svet sa pohybuje dvoma smermi naraz a že nad hlavami nás všetkých visí napätie neistoty a nejasností. Toto napätie je hmatateľné vyhláseniami prezidenta Trumpa o obnovení testov jadrových zbraní! A napriek tomu sú riešenia na [...]

DE chce obnoviť povinnú vojenskú službu!

14.11.2025

Ale s narastajúcimi obavami z 3. svetovej vojny Nemecko plánuje obnoviť povinnú vojenskú službu! Deje sa tak uprostred obáv, že svet sa už ocitne vo svetovej vojne s Ruskom. V spore o novelu zákona týkajúceho sa brannej povinnosti, ktorý v Nemecku presadzuje minister obrany Boris Pistorius nominovaný stranou SPD (sociálni demokrati), sa objavil kompromis. Ambiciózny cieľ 5 000 [...]

vojna na Ukrajine, Ternopil

ONLINE: NBC: Plán pre Ukrajinu má súhlas Trumpa. Budanov: Okno pre mier sa otvorí vo februári

20.11.2025 05:00

Trump osobne schválil 28-bodový plán pre mier vo vojne na Ukrajine, píše NBC News. Podľa Budanova sa počas zimy ukáže, aká je šanca na ukončenie bojov.

svetelný park, Komárno, mReportér

Unikátny svetelný park na juhu Slovenska vás svojou krásou dostane. Pozrite si zábery priamo odtiaľ

20.11.2025 05:00

Zábery zachytila mReportérka Natália Dujničová.

Justice Department Jeffrey Epstein

Trump podpísal zákon o zverejnení spisov k sexuálnemu delikventovi Epsteinovi

20.11.2025 04:52

Trump podpísal zákon, ktorý ministerstvu spravodlivosti USA nariaďuje zverejniť spisy k prípadu Jeffreyho Epsteina.

Vladimir Putin

Putin bol hospitalizovaný, podrobil sa lekárskej prehliadke. Vďaka Bohu, konštatoval po nej

20.11.2025 04:00

Putin nedávno podstúpil dvojdňové vyšetrenia, uviedla agentúra DPA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,797
Celková čítanosť: 5275151x
Priemerná čítanosť článkov: 2936x

Autor blogu

Kategórie

Archív