Založ si blog

Výzvy o prechod Afriky na Net-Zero!

Čo je to Net Zero alebo čistá nula? V podstate to znamená, že krajina alebo krajiny nebudú prispievať ku globálnemu otepľovaniu. Lenže takýto cieľ naznačuje, že krajina nevypustí do atmosféry žiadne množstvo uhlíka vytvoreného človekom, ako napríklad prostredníctvom skleníkových plynov, už vznikajúcich pri spaľovaní fosílnych palív!

Dva dni pred Bidenovým summitom 22 – 23 apríla 2021, osobitný vyslanec OSN pre klimatické opatrenia, aj financie, Mark Carney, rozšíril svoju zelenú víziu pre Afriku na zasadnutí, ktoré sa bude konať v dňoch 1-12, 2021 novembra v Glasgowe pod menom: Cesta ku COP26: Príležitosti, výzvy a prechod Afriky na úroveň Net-Zero (čistú nulu)!

Sumit je sponzorovaný skupinou 30 finančníkov a sieťou finančných služieb juhoafrickej spoločnosti Absa Group, ktorý sa konal prakticky 22 apríla 2021, pričom sa ho zúčastnili štyria finanční zástupcovia, ktorých viedol Carney (predtým dlhoročný guvernér Bank of England), ktorí klopýtali jeden o druhého na ceste k nepolapiteľnému uhlíkovému cieľu!

Ďalším ‚míľnikom‘ tejto karnevalovej jazdy bude júlové stretnutie G20 v Benátkach, kde sa očakáva, že rozvinuté krajiny a verejné financie definujú svoje príspevky k žiaducemu zelenému víru! V konečnom dôsledku by sa Afrika mohla tešiť v nasledujúcom desaťročí na nové investície v hodnote $3 biliónov, špekuloval vyslanec OSN pre financie Carney.

Dr Zelenko – hrdina s Nobelovou cenou!

21.09.2023

Ak chcete udržať svoju rodinu zdravú počas obdobia prechladnutia, chrípky a neveríte veľkým farmám, nie ste sami. Alarmujúci prieskum Gallupovho inštitútu ukázal, že iba 27 % Američanov malo pozitívny názor na farmaceutické spoločnosti! Lenže to dostalo hodnotenie veľkých farmaceutických spoločností, pod dokonca aj federálnu vládu! Ale keďže chrípková sezóna je [...]

Najväčšie klamstvo vo svetovej histórii!

19.09.2023

Destabilizácia sociálnej, politickej, ale i ekonomickej štruktúry 190 suverénnych krajín nemôže predstavovať „riešenie“ boja proti vírusu. Ale to bolo vynútené „riešenie“, ktoré sa implementovalo v niekoľkých fázach od samého začiatku koronakrízy v januári 2020. Je to ničenie ľudských životov. Je to destabilizácia občianskej spoločnosti. Falošná veda [...]

E3 odmietajú zrušiť sankcie voči Iránu!

19.09.2023

Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo včera oznámili, že oni nezrušia sankcie voči Iránu v súlade so spoločným komplexným akčným plánom (JCPOA), jadrovou dohodou z roku 2015, s ktorou Irán súhlasil aj s obmedzeniami svoj jadrový program výmenou za zrušenie ekonomických sankcií a rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN č. 2131, ktorá potvrdila JCPOA. Traja európski [...]

senator Tommy Tuberville

Jeden senátor blokuje menovanie vojenských veliteľov. Dôvodom sú interrupcie

22.09.2023 06:00

Americké ozbrojené sily od začiatku tohto roka nerotujú svojich veliteľov. Ich nominácie totiž blokuje jeden jediný senátor. Až v týchto dňoch začal Senát túto blokádu zdĺhavo obchádzať.

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Ukrajina dostane tanky Abrams už na budúci týždeň, rakety ATACMS zatiaľ nie

22.09.2023 05:30

Tanky Abrams dostane Ukrajina veľmi rýchlo, ešte v septembri. Ďalekonosné taktické rakety ATACMS zatiaľ nie.

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,256
Celková čítanosť: 3461825x
Priemerná čítanosť článkov: 2756x

Autor blogu

Kategórie