Poľsko a Maďarsko idú príkladom pre USA!

Kto by pred rokmi povedal, že dnes USA budú v slobode prejavu zaostávať za krajinami ako Poľsko a podobne aj Maďarsko? Zjavne sa niečo naučili z rokov pod železnou päsťou Sovietskeho zväzu a komunizmu! Poliaci navrhujú nové zákony, ktoré by ukladali pokuty vo výške 13,5 milióna dolárov a viac spoločnostiam Big Techu ako FaceBooku a Twitteru na sociálnych sieťach, ktoré cenzurujú dnes svojich používateľov za ich osobné prejavy!

Ako? Odstraňujúc všetky príspevky z ideologických dôvodov! A preto i Poľský predseda vlády Mateusz Morawiecki to vyjadril ironicky, lenže rázne aj otvorene týmito slovami v príspevku na samom Facebooku: „Teraz čoraz viac čelíme praktikám, o ktorých sme si mysleli, že existovali len v minulosti! Takáto cenzúra slobody prejavu, ktorá bola kedysi doménou totalitných a autoritárskych režimov, je teraz späť, ale v novej podobe”!

Teraz riadené korporáciami ako Twitter, ktoré umlčujú tých, ktorí myslia inak! Vyzerá to na Jeffersona alebo Madisona uprostred takzvanej goebbelsovskej ‚zrušenej kultúry‘! V našom skorumpovanom systéme si tí istí veľkí darcovia Big Techu už v podstate odkúpili našich vodcov. Stali sa virtuálnymi ropuchami pre svojich lídrov! Pretože robia len niečo viac ako len nezmyselné vypočutia, ktoré majú často opačný účinok, ako sľubovali!

Putin v Kremli hovorí o iránskej kríze

01.02.2026

V dnešnej fáze medzinárodnej politiky sa Vladimir Putin ocitol v centre pozornosti svetových lídrov kvôli už rastúcemu napätiu okolo Iránu a širšieho Blízkeho východu. Moskva sa snaží prezentovať ako stabilizujúca sila a zástanca diplomacie, keďže Putin v Kremli zdôraznil, že eskalácia konfliktu okolo Teheránu by mohla viesť k vážnym následkom pre región a svetovú [...]

Slovenský premiér spochybňuje diktát EÚ!

30.01.2026

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci Kaja Kallasová varuvala lídrov EÚ pred účasťou na májových oslavách Dňa víťazstva v Moskve. Tvrdila, že takáto účasť nebude braná na ľahkú váhu! Fico: „Ale do Moskvy pôjdem v máji! Je varovanie pani Kallasovej formou vydierania alebo signálom, že budem po návrate z Moskvy potrestaný? Neviem. Viem však, že je rok [...]

EÚ šialene ruší svoje pravidlá!

29.01.2026

EÚ ruší svoje pravidlá, aby sa pripravila o energiu! 26. januára EÚ zmanipulovala hlasovanie tak, aby schválila zákaz dovozu ruského plynu od roku 2027. Krajiny EÚ už nebudú môcť od 1. januára 2027 dovážať ruský skvapalnený zemný plyn ani plyn z plynovodov od 30. októbra 2027. Keďže sankcie by zlyhali, bruselskí byrokrati predefinovali túto záležitosť ako reguláciu [...]

Fórum Slovensko

Vnútorný nepriateľ je jasný - rozpad dôvery, nevraživosť a agresivita. Čo nás ešte ohrozuje?

01.02.2026 17:30

V druhej digitálnej diskusii Fóra Slovensko spoločne hľadáme, čo nás ohrozuje. Prečítajte si priebežné výsledky.

Praha, demonštrácia,

Takú masu Praha dlho nezažila: ľudia z celej krajiny zaplavili mesto kvôli prezidentovi

01.02.2026 16:30

Neurobíme rovnakú chybu ako Slováci, zaznelo na zhromaždení. Obrovský nápor paralyzoval metro aj prístupové ulice.

USSR Centenary

Proti Dubčekovi poslal tanky, v Rusku ho začali brať na milosť. Brežnevovi by chceli postaviť sochu

01.02.2026 16:00

Michail Gorbačov spájal Leonida Brežneva s hospodárskym úpadkom. Naopak, teraz v ňom Rusi nachádzajú viac kladov ako záporov. A budú ho oslavovať.

Dmitrij Medvedev, video Reuters, NEPOUZIVAT

Ruský exprezident Medvedev: Čoskoro vyhráme, otázka je, čo bude po vojne. Trumpove metódy považuje za unikátne

01.02.2026 15:50

Európa ma prekvapila, tvrdí ruský exprezident Medvedev. Ničí základy vlastnej prosperity len preto, aby potrestala Rusko, dodal.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,839
Celková čítanosť: 5486762x
Priemerná čítanosť článkov: 2984x

Autor blogu

Kategórie

Archív