Postarší sú zbytoční jedáci – Kissinger!

Táto ohavná neľudská skoro diabolská myšlienka, že starší ľudia sú ‚zbytoční jedáci’, je citát z knihy Henryho Kissingera pod menom Posledné dni. Nekropolitici sa točia presne okolo toho, kto je v každej spoločnosti odsúdený na občiansku alebo sociálnu smrť. 

Sú to tí, ktorým sú odopreté rovnostárske výhody demokracie, tí, ktorí sú považovaní za nedôstojných pre občianstvo, vyvrheli, a môžu čakať iba určitú predčasnú smrť! Aj keď Achille Mbembe označuje nekropolitiku za súčasť svetovej suverenity!

Ktorú nad svojimi kolóniami osobitne vykonávajú cisárske mocnosti! Ale z konečného pohľadu psychológie je to súčasť ‚inakosti‘ inherentnej ľudskej prirodzenosti, nefunkčná, ale normálna, a preto sa nepripravuje k zmenám. To robia ľudia, keď sú v strese!

V strese z poklesu zdrojov a ničenia ľudského biotopu. Možno by sme mohli prehodnotiť definíciu civilizácie a uznať ju ako vyvíjajúcu sa z ozbrojených táborov! Potom uvidíte, že nekropolitika je zakomponovaná do civilizácie od jej počiatkov!?

Japonská dlhová bomba explodovala! 

27.11.2025

Globálny exit v hodnote 1,2 bilióna dolárov sa začína, menová vojna sa mení dnes už na jadrovú! Dlho ignorovaná menová vojna sa práve zmenila na termonukleárnu, ale epicentrom je Japonsko. Výnos 10-ročných tokijských dlhopisov práve prekročil 1,7%! Úroveň, akú sme nezažili od roku 2008 – a spustil tak detonáciu carry trade s jenom, ktorý potichu financoval svetovú [...]

Kyjevský Jermak – zabudnite 28 bodov!

26.11.2025

Kyjevský Jermak hovorí, že treba zabudnúť 28 bodov a začať vyšetrovať korupciu! Pred stretnutím s americkým ministrom zahraničných vecí M. Rubiom 23. nov. sa šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak nachádzal v najväčších problémoch svojej kariéry! Obávaný hlavný poradca Zelenského čelil výzvam na rezignáciu zo štyroch najvyšších politických [...]

Umelá Inteligencia číta našu myseľ?

23.11.2025

Výskumníci z Kalifornskej univerzity v Berkeley a tiež v japonských laboratórií NTT Communication Science Laboratories vyvinuli umelú inteligenciu (AI) schopnú preložiť mozgovú aktivitu do čitateľného textu – bez invazívnych implantátov, čo je ohromujúci skok smerom k premene sci-fi na realitu. Technológia menom „titulkovanie myšlienok“ využíva funkčnú magnetickú [...]

fico žilinka

Fico a Žilinka mali v parlamente ostrú výmenu názorov k Bombicovi

28.11.2025 11:25

Podľa premiéra generálny prokurátor „drží sedem mesiacov vo väzbe človeka za to, že povedal nejaké extrémne výrazy“.

Peru Castillo Trial

Štyria peruánski exprezidenti sú vo väzení. Ide tam aj piaty, bývalý učiteľ

28.11.2025 10:51

Prvý „chudobný prezident“ Peru bol Kongresom odvolaný z funkcie a uväznený v ten istý deň po pokuse o uchopenie moci.

Tomáš Balogh

Poslancom poslal listy o údajných zásahoch Žilinku do prípadov Gedru a Ficovho švagra. Prokurátori žiadajú Baloghov koniec

28.11.2025 10:30

Rada prokurátorov okrem toho Baloghovi vytkla aj sporný nákup nábytku za 150 000 eur.

Švajčiarsko, lavína

V Nízkych Tatrách zahynul 48-ročný turista, zasypala ho lavína

28.11.2025 10:29

Ide o prvú tohtoročnú lavínovú nehodu s tragickým koncom počas 3. lavínového stupňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,802
Celková čítanosť: 5301111x
Priemerná čítanosť článkov: 2942x

Autor blogu

Kategórie

Archív