USA policajti: ‚bojujeme za naše životy‘!

Policajné odbory spolu aj s asociáciami v Spojených štátoch podporujú Donalda Trumpa na tohtoročnej predvolebnej kampani, pričom citujú svoju podporu polícii v čase, keď sú čoraz viac pod útokom a sú vykreslení ako rasistickí násilníci, ktorí predsa viktimizujú ‚pokojných demonštrantov’!

Benevolentná asociácia polície v New Yorku (PBA), ale aj v New Jersey, aj na Floride, medzinárodná únia policajných asociácií a národná únia policajných asociácií, ktorá už zahŕňa 100 policajných jednotiek a združení na celoštátnej úrovni a 24k dôstojníkov, všetci podporili prezidenta. 

Pat Lynch, prezident NYC PBA, povedal 14. augusta na golfovom ihrisku Trumpovi v New Jersey, že si nepamätal, že by PBA niekedy podporovali za kandidáta na USA prezidenta vo svojich 36 rokoch ako policajt, ale povedal: ‘Som na to hrdý, že ste získali túto podporu’! A dodal:

‚Pán prezident, bojujeme za svoje životy. Nechceme, aby sa to rozšírilo do zvyšku našej krajiny, lebo potrebujeme váš silný hlas v celej krajine, aby sme mohli povedať, že vždy máme potrebnú podporu presadzovania práva pre mestských a štátnych úradníkov tejto krajine’! 

USA policajní dôstojníci dnes odchádzajú do dôchodku už v dvojnásobku priemerného množstva osôb, citujúc nepríjemné podmienky a nedostatok podpory od primátora Lori Lightfoot z Chicaga! Priemerný počet odchodov do dôchodku je obyčajne 24, ale v auguste ich bolo 51 ale 59 ich bude v mesiaci september!

Potkany utekajú z potápajúcej sa UA!

20.11.2025

To jest potkany už utekajú pred Zelenského potápajúcim sa režimom v Kijeve a na Ukrsjine! Viacerí z tých, ktorí sa podieľali na prebiehajúcom korupčnom škandále na Ukrajine a boli v ňom menovaní, utekajú z krajiny, zatiaľ čo niektorí z najmocnejších môžu byť čoskoro obvinení. Tak sa deje skutočné urovnanie zástupnej vojny USA na Ukrajine, ktoré bude zastupovať [...]

Len dobré nápady porazia britské finty!

19.11.2025

Z hľadiska veľkej stratégie Britské impérium a tiež jeho spojenci v neoliberálnom establishmente nemôžu inak ako dychtivo dúfať, že Trumpova administratíva opustí svoje sľuby a vrhne sa do novej éry konfrontácie superveľmocí. Mnohé kľúčové otázky poukazujú týmto smerom. Napríklad USS Gerald Ford, dnes najväčšia a najmodernejšia lietadlová loď USA, teraz [...]

Jadrová vojna alebo nová paradigma?

17.11.2025

Je to v povahe takýchto čias – prevratu kolapsu starého, umierajúceho systému a dúfajme úspešného prechodu k novej, ľudskejšej paradigme – že svet sa pohybuje dvoma smermi naraz a že nad hlavami nás všetkých visí napätie neistoty a nejasností. Toto napätie je hmatateľné vyhláseniami prezidenta Trumpa o obnovení testov jadrových zbraní! A napriek tomu sú riešenia na [...]

kombifoto traja lidri

Čo konkrétne ponúka Trump Rusku a Ukrajine? Toto je kompletných 28 bodov jeho plánu

21.11.2025 02:35

Prečítajte si celé znenie dohody, ktorú ponúka Trump Zelenskému a Putinovi, aby sa ukončil krvavý konflikt na Ukrajine.

Košarac, prilba, Bosna a Hercegovina

Bosniansky minister Košarac poslal predstaviteľovi OSN Schmidtovi nacistickú prilbu a posiela ho preč

20.11.2025 23:55

Nemecký diplomat Schmidt dohliada na dodržiavanie Daytonskej mierovej dohody, ktorá v 90. rokoch ukončila vojnu v Bosne.

vojna na Ukrajine, Kupjansk

Rusko oznámilo dobytie mesta Kupjansk. Stále ho máme pod kontrolou, uviedol Kyjev

20.11.2025 22:30

Ruská armáda ovládla ukrajinský Kupjansk, oznámil vo štvrtok náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov. Ukrajinci to odmietli.

klimatická konferencia COP30, požiar

Hlavné akcie na klimatickej konferencii COP30 sú po požiari zrušené

20.11.2025 21:25

Hlavné akcie na klimatickej konferencii OSN COP30 sú zrušené po požiari, ktorý zasiahol konferenčný areál.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,798
Celková čítanosť: 5277781x
Priemerná čítanosť článkov: 2935x

Autor blogu

Kategórie

Archív