Založ si blog

Svet je dnes unášaný šialenou politikou!

Predstavitelia USA orgánov činných v trestnom konaní v piatok vtrhli na čínsky konzulát v Houstone, ale bez zjavného nehanebného porušenia medzinárodných diplomatických dohovorov a išli ďalším krok vpred v pošliapaní ľudskej diplomatickej civilizácie. 

Vláda Ameriky nariadila zatvorenie čínskeho konzulátu v Houstone ale pod absurdnou výhovorkou ochrany duševného vlastníctva USA a súkromných informácií Američanov Tento krok posunul americké útoky proti Číne na nový ešte nebezpečnejší vrchol. 

Svet musel teraz jasne vidieť, ako Washington znovu a znovu vyprovokoval Peking a aj tlačil svoje vzťahy s Čínou do novej studenej vojny. Čína je očividne na obrannej strane, pričom všetky jej kroky sú opatreniami na strane medzinárodnych zákonov.  

Čína nikdy predtým nevyprovokovala ako prvá! Čína ale v piatok nariadila zatvorenie amerického konzulátu v Čengdu v provincii S‘-čchuan. Čínska strana rovnako ako USA stanovila 72-hodinový limit ako reciprocita založená na diplomatických pravidlách. 

Ľudia sa pýtajú: Ako ďaleko bude súčasná konfrontácia medzi Čínou a Spojenými Štátmi pokračovať? Vznikne nová studená vojna? Vyskytnú sa vojenské konflikty alebo aj môžu také konflikty prerásť do rozsiahlej vojenskej konfrontácie medzi nimi?

Možno väčšina si ani neuvedomuje, že Čína nechce novú studenú vojnu, natož horúcu vojnu!Vyššie uvedené otázky sa však stali znepokojujúcim napätím, pretože nikto nevie, aké divoké sú ambície, ktoré má USA, a či sú schopné ich vôbev obmedziť! 

Takí tupí idioti s klasickým vzdelaním!

26.09.2022

Ak bude Západ pokračovať vo svojom ‚neobmedzenom pumpovaní kyjevského režimu najnebezpečnejšími typmi zbraní, ruská vojenská kampaň sa posunie i na ďalšiu úroveň, kde budú vymazané viditeľné hranice a potenciálna predvídateľnosť akcií strán konfliktu a konflikt bude mať svoj vlastný život, ako to vždy robia vojny‘, tvrdil Medvedev. Medvedev sa zaoberal [...]

Rušiť, drancovať, kontrolovať – taktika CIA!

24.09.2022

Už sa deje to, že psychopatické západné národy, sú to tí skutoční agresori v tejto vojne, rozpútali nielen celosvetové samovražedné sankcie proti Rusku, ale tiež vedú i vojenské operácie Ukrajiny proti Rusku. No to znamená, že NATO je už vo vojne,i keď to NATO ešte vôbec nechce priznáť! Ešte horšie na tom je, že lídri NATO otvorene požadujú úplné zničenie [...]

V Amerike dnes žijú dva druhy ľudí!

23.09.2022

Jeden druh, ktorý uvidíte v televízii, i vo vláde a medzi predstaviteľmi oboch politických strán, korporácií a našej armády. Pre nich už neexistuje nič – doslova nič – čo nepovedia ani neurobia, aby si udržali miesto v ‚exkluzívnom klube’! Trvajú na tom, že muži môžu byť ženami a otehotnieť, že inflácia je nulová, že Biden je populárny… …že Rusko [...]

Javor / Strom /

Odborníci zaznamenali na Slovensku vzácny jav, sekundárne pučanie listov

27.09.2022 18:54

V klimatických podmienkach Slovenska ide podľa odborníkov o veľmi vzácny jav, typický skôr pre subtropické oblasti Európy.

Sýria Irán Amíníová protest

Pri zásahoch voči demonštrantom zahynulo v Iráne už vyše 75 ľudí, tvrdia aktivisti

27.09.2022 18:52

Demonštranti opäť vyšli do ulíc, ako to robia každý večer už od 16. septembra. Protesty vyvolala násilná smrť Mahsy Amíníovej.

partika

Výsluch exšéfa PPA obžalovaného v kauze Dobytkár trval tri pojednávacie dni

27.09.2022 16:34

Proces má pokračovať vo štvrtok výsluchom obžalovaného podnikateľa Petra Kubu.

Catching-up Regions

Projekt na pomoc menej rozvinutým regiónom pokračuje

27.09.2022 16:14

V iniciatíve sú zapojené tri kraje - Prešovský, Košický a Banskobystrický. Okrem iného pomôžu pri zabezpečovaní kanalizácie v obciach Sninského okresu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,031
Celková čítanosť: 2696261x
Priemerná čítanosť článkov: 2615x

Autor blogu

Kategórie