Založ si blog

Svet je dnes unášaný šialenou politikou!

Predstavitelia USA orgánov činných v trestnom konaní v piatok vtrhli na čínsky konzulát v Houstone, ale bez zjavného nehanebného porušenia medzinárodných diplomatických dohovorov a išli ďalším krok vpred v pošliapaní ľudskej diplomatickej civilizácie. 

Vláda Ameriky nariadila zatvorenie čínskeho konzulátu v Houstone ale pod absurdnou výhovorkou ochrany duševného vlastníctva USA a súkromných informácií Američanov Tento krok posunul americké útoky proti Číne na nový ešte nebezpečnejší vrchol. 

Svet musel teraz jasne vidieť, ako Washington znovu a znovu vyprovokoval Peking a aj tlačil svoje vzťahy s Čínou do novej studenej vojny. Čína je očividne na obrannej strane, pričom všetky jej kroky sú opatreniami na strane medzinárodnych zákonov.  

Čína nikdy predtým nevyprovokovala ako prvá! Čína ale v piatok nariadila zatvorenie amerického konzulátu v Čengdu v provincii S’-čchuan. Čínska strana rovnako ako USA stanovila 72-hodinový limit ako reciprocita založená na diplomatických pravidlách. 

Ľudia sa pýtajú: Ako ďaleko bude súčasná konfrontácia medzi Čínou a Spojenými Štátmi pokračovať? Vznikne nová studená vojna? Vyskytnú sa vojenské konflikty alebo aj môžu také konflikty prerásť do rozsiahlej vojenskej konfrontácie medzi nimi?

Možno väčšina si ani neuvedomuje, že Čína nechce novú studenú vojnu, natož horúcu vojnu!Vyššie uvedené otázky sa však stali znepokojujúcim napätím, pretože nikto nevie, aké divoké sú ambície, ktoré má USA, a či sú schopné ich vôbev obmedziť! 

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podcast

Nicholsonová: Blaha musí za svoje výroky niesť zodpovednosť

11.08.2020 14:42

Luboš Blaha sa mal v decembri minulého roka chváliť na sociálnej sieti fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom.

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143559x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie