Založ si blog

Zánik ‘čílskeho modelu’ trasie Ríšou!

Pri hlasovaní označovanom ako ‚historický‘ dolná poslanecká snemovňa v Čile hlasovala o ústavnej zmene aj o doplnení, ktorý občanom umožní výber až 10% ich súkromných dôchodkových účtov, známych pod skratkou AFP, ktorá im poskytne ďalšie prostriedky uprostred pandémie koronavírusov a súvisiacej hospodárskej krízy. 

Obzvlášť nadšený neoliberálnemu prezidentovi Sebastiánovi Piñerovi bol fakt, že 32 poslancov jeho vládnucej pravicovej koalície ‚Chile Vamos’ (Čile ideme) už hlasovalo za pozmeňujúci a doplňujúci návrh. Teraz to musí byť napísané do zákona. Zatiaľ čo 10% nie je obrovská hodnota, skutočnosť, že táto novela bola schválená je dôležitá!

Pretože ovplyvňuje to, čo sa považuje za základný kameň systému voľného trhu Čilskej univerzity v Chicagu – násilne uvalené Pinochetovou diktatúrou v roku 1981 – Vlastným bratom prezidenta, José Piñeru, spôsobil paniku na Wall Street a v Londýne (aj Britská ríša). Ústredie mesta (City) a jeho časopis The Economist sa veľmi sťažovalo.

Že už predtým bol Piñera nútený minúť viac peňazí na riešenie sociálnych požiadaviek počas pandémie, čo ho prinútilo vyzerať ‚skôr ako európsky kresťanský demokrat alebo ako nedbalý liberál’! Ak bude dodatok prijatý ako návrh zákona, táto finančná handra varuje, ‚oslabilo by to centrálnu inštitúciu čílskeho modelu‘. Presne tak!

Bloomberg potom 21. júla pripustil, že súkromný dôchodkový systém určite nechal milióny Čílčanov ‚pozadu‘, avšak tiež varoval, že ak sa novela stane zákonom, občania riskujú svoje budúce dôchodky – sotva hrozba, pretože väčšina dôchodkov nestačí ani na to, aby žili dôstojne! Piñera so 16% -ným stupňom schválenia teraz čelí voľbám.

Aj vetovaniu nového zákona, jeho poslaniu ústavnému súdu, aby určil jeho ústavnosť alebo ho nechal stáť. V každom prípade má problémy. A nadchádzajúce bude národné referendum o dumpingu Pinochetskej ústavy z roku 1980, ktoré napísal stúpenec C. Schmitta, čo vyústi do novej ústavy – rana pre ‚čílsky model’ a hrozba Britskej ríše!

Dokonalý plán na zničenie Ameriky!

16.08.2022

Vďaka zdrojom, ktoré poskytli dôverné informácie, teraz poznáme niektoré podrobnosti o pláne, o ktorom nám bolo povedané, že ho sleduje Bidenov režim, s cieľom dosiahnuť úplné zvrhnutie a zničenie Spojených Štátov Amerických! Nedávna razia FBI-DOJ na Mar-a-Lago je kľúčovým prvkom tohoto plánu. Ale razia bola údajne navrhnutá tak, aby vyvolala ozbrojené povstanie [...]

USA zas na Taiwane konfrontuje Čínu!

15.08.2022

Svet netrpezlivo očakáva ďalší krok Číny po tom, čo skupina USA zákonodarcov už pristála v noci na Taiwane len 12 dní po kontroverznej návšteve Nancy Pelosiovej na samovládnom ostrove. Napätie v dňoch od návštevy pani Pelosiovej výrazne vzrástlo, pričom Čína odvetou uskutočnila bezprecedentné vojenské cvičenia okolo Taiwanu v snahe odradiť vnútorných a vonkajších [...]

UK Guardian vyzýva k odsúdeniu Trumpa!

14.08.2022

Londýnsky denník Guardian zverejnil stanovisko s názvom: Čas sa kráti. Ministerstvo spravodlivosti musí obžalovať a odsúdiť Trumpa. I poradca kampane Baracka Obamu v roku 2008 už aj vyzval na zosadenie Trumpa po tom, čo odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. Ich hlavným tvrdením je, že Trump a jeho úradníci vymazali texty, ktoré by ukázali ich sprisahanie za štátny prevrat, [...]

vrtuľník, helikoptéra, Horská, letecká záchranná služba, lekár

Záchranári pomáhali v Malej Fatre turistovi po nepriamom zásahu bleskom

16.08.2022 23:34

Český turista mal utrpieť poranenie hlavy, ruky a sťažoval sa na bolesti chrbtice a rebier.

Opičie Kiahne

Irán hlási prvý prípad nákazy vírusom opičích kiahní

16.08.2022 23:13

Nakazenou osobou je 34-ročná žena žijúca v juhozápadnom meste Ahváz.

Gröhling

Gröhling: Chceme dovládnuť zodpovedne, Matovič to nedokáže

16.08.2022 22:47

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vyzýva strany Sme rodina a Za Ľudí, aby vytvorili tlak na odstúpenie Igora Matoviča z vlády.

Bordeaux / Oheň / Požiar / Hasič /

V lesnom požiari na severe Maroka zahynuli traja hasiči

16.08.2022 20:03

Štyria muži podozriví zo založenia požiaru sú zatknutí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,000
Celková čítanosť: 2569192x
Priemerná čítanosť článkov: 2569x

Autor blogu

Kategórie