Založ si blog

V Londýne Pompeo hrál aj proti Číne!

Štátny tajomník Mike Pompeo sa stretol pred dvoma dňami v Londýne s premiérom V. Británie Borisom Johnsonom a ministrom zahraničných vecí Dominikom Raabom, aby prediskutovali vzťahy s Čínou, Huawei, iránske zbrojné embargo a záležitosti týkajúce sa globálnej bezpečnosti a stability.

Anti-Johnsonoví konzervatívci sú nahnevaní na Johnsonovo Rooseveltovské oznámenie ‘New Deal’ a jeho odmietnutie plne sa zapojiť do operácie Ruska a Chinagate. Zatiaľ čo Pompeo protestoval proti Číne, Johnson povedal, že neopusti politiku angažovanosti s Čínou.

Ďalej uviedol, že ‘Čína je obrovským faktorom geopolitiky, bude to obrovský faktor v našich životoch a v živote našich detí a vnúčat’ a potom dodal: ‘Musíte mať kalibrovanú odpoveď, zatiaľ čo my budeme kritickí na niektoré veci, ale tiež sa budeme aj naďalej angažovať’!

Včera, keď sa ho pýtali na porušovanie ľudských práv proti Ujgurom v Sin-ťiangu a na pompejské obľúbené tvrdenie, že uighurské ženy sú násilne sterilizované, B. Johnson odpovedal, že zatiaľ čo tieto problémy boli veľmi znepokojujúce, on sa nenechá zatlačiť do pozície Sinofóba!

Počas krátkej návštevy Pompeo, zatiaľ čo chrlil o ‘špeciálnom vzťahu USA a UK’, našiel čas, aby sa stretol nielen s ľu%dmi v Downing Street, ale aj s exilovým vodcom protestu v Hongkongu Nathanom Lawom as Chrisom Pattenom, posledným britským guvernérom Jej Veličenstva v Hongkongu. 

Pompeo sa však oddával svojej zvyčajnej diagnóze búchaním sa do hrudníka a uviedol, že jeho stretnutie samozrejme začalo výzvou, ktorú predstavila Čínska komunistická strana a vírus COVID-19 a nasledujúca pandémia, ktorá pochádza z Čínskeho mesta Wuhan. 

Tvrdil, že komunistická Čina zničila slobodu v Hongkongu a šikanovala svojich ázijských susedov. Pompeo potom po stretnutiach s Raabom tweetoval: ‘Vieme, že americko-britská spolupráca je absolútne neoddeliteľnou súčasťou globálnej bezpečnosti a stability!

3613
3862

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Lucia Ďuriš Nicholsonová, podcast

Nicholsonová: Blaha musí za svoje výroky niesť zodpovednosť

11.08.2020 14:42

Luboš Blaha sa mal v decembri minulého roka chváliť na sociálnej sieti fotografiou s červenou hviezdou s kosákom a kladivom.

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143569x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie