Štátny tajomník Mike Pompeo sa stretol pred dvoma dňami v Londýne s premiérom V. Británie Borisom Johnsonom a ministrom zahraničných vecí Dominikom Raabom, aby prediskutovali vzťahy s Čínou, Huawei, iránske zbrojné embargo a záležitosti týkajúce sa globálnej bezpečnosti a stability.
Anti-Johnsonoví konzervatívci sú nahnevaní na Johnsonovo Rooseveltovské oznámenie ‚New Deal‘ a jeho odmietnutie plne sa zapojiť do operácie Ruska a Chinagate. Zatiaľ čo Pompeo protestoval proti Číne, Johnson povedal, že neopusti politiku angažovanosti s Čínou.
Ďalej uviedol, že ‚Čína je obrovským faktorom geopolitiky, bude to obrovský faktor v našich životoch a v živote našich detí a vnúčat’ a potom dodal: ‚Musíte mať kalibrovanú odpoveď, zatiaľ čo my budeme kritickí na niektoré veci, ale tiež sa budeme aj naďalej angažovať’!
Včera, keď sa ho pýtali na porušovanie ľudských práv proti Ujgurom v Sin-ťiangu a na pompejské obľúbené tvrdenie, že uighurské ženy sú násilne sterilizované, B. Johnson odpovedal, že zatiaľ čo tieto problémy boli veľmi znepokojujúce, on sa nenechá zatlačiť do pozície Sinofóba!
Počas krátkej návštevy Pompeo, zatiaľ čo chrlil o ‚špeciálnom vzťahu USA a UK‘, našiel čas, aby sa stretol nielen s ľu%dmi v Downing Street, ale aj s exilovým vodcom protestu v Hongkongu Nathanom Lawom as Chrisom Pattenom, posledným britským guvernérom Jej Veličenstva v Hongkongu.
Pompeo sa však oddával svojej zvyčajnej diagnóze búchaním sa do hrudníka a uviedol, že jeho stretnutie samozrejme začalo výzvou, ktorú predstavila Čínska komunistická strana a vírus COVID-19 a nasledujúca pandémia, ktorá pochádza z Čínskeho mesta Wuhan.
Tvrdil, že komunistická Čina zničila slobodu v Hongkongu a šikanovala svojich ázijských susedov. Pompeo potom po stretnutiach s Raabom tweetoval: ‚Vieme, že americko-britská spolupráca je absolútne neoddeliteľnou súčasťou globálnej bezpečnosti a stability!
Amerika Ends! ...
Celá debata | RSS tejto debaty