Založ si blog

1 kríza je zvládnuteľná, päť nemusí byť!

Prvá svetová vojna bola najničivejším konfliktom v dejinách ľudstva. Pred tým, ako to skončilo, prišla španielska chrípka a vyžiadala si ešte väčší počet obetí. O desať rokov neskôr veľká hospodárska kríza zbankrotovala milióny. Ale predtým, ako sa prarodičia mohli vykopnúť z týchto skúseností, WWII priniesla niečoho horšieho.

Prečo uvádzať tieto minulé príklady viacdielnych kríz? Pretože sa zdá, že sa im vesmír páči. Zdá sa, že vstupujeme do podobného obdobia. I keď to väčšina nedávne nepokoje zabudla, ale americký finančný systém bol už minulý rok v kríze, pretože repo trh, na ktorom si banky požičiavajú peniaze, bol zablokovaný, čo prinútilo Fed obnoviť tlačenie!

Potom prišla pandémia, ktorá vyslala svetové hospodárstvo do pádu. Údaje o HDP spoločnosti Atlanta Fed v súčasnosti ukazujú, že v USA sa medziročne znižuje o viac ako 45%. Potom v amerických mestách vypukli nepokoje – iniciované najnovším videom o policajnej brutalite, ktoré však bolo podložené frustráciou z trojmesačného zablokovania!

Predstavte si, že požiarní dobrovoľníci, ktorí bojujú proti požiarom, ako to bolo minulý rok, zatiaľ čo hurikán Categórie 5 padá na Miami – v čase, keď pandémia, depresia ale i občianske nepokoje stále zúria. A všimli sme si toho v prezidentských voľbách len tak pre zábavu. Výsledok bude ťažší ako za posledných niekoľko mesiacov, ktoré boli kruté!

Teraz by primeranou reakciou na túto zdanlivú posadnutosť budúcimi hrozbami bolo citovať biblický verš, že ‘stačí na dnešok zlo jedneho dňa’ a potom sa vráťte k zameraniu na zdravie, bezpečnosť a mier. Je to však finančná stránka a kŕdeľ čiernych labutí, ktoré sa stále na obzore zjavujú, ako investičné dôsledky a ďalšie už dlho predpovedané. 

Princ Andrew bol a stále je pod tlakom!

09.07.2020

Po zatknutí Ghislaine Maxwellovej je Kráľovská rodina ‘zmätená’ po tom, čo americký právnik požiadal, aby prišiel po zatknutí jeho priateľky, aby sa dostavil na rozhovor pre jej údajné sexuálne zločiny. Tlak na princa Andrewa, aby hovoril s vyšetrovateľmi FBI, sa zvyšoval po tom, ako bola jeho priateľka Ghislaine Maxwellová zatknutá za obvinenia z obchodovania [...]

Prichádza vakcína a s ňou zmena života

08.07.2020

V súčasnosti žijeme vo svete, ktorý zmenil všetko, čo je duševne choré na zdravé ale všetko, čo je duševne zdravé na choré! To je podstata zaostalého sveta a takého, ktorý je dizajnom sebazničujúci. Je to svet, v ktorom bola príroda a prírodné zákony nahradené neprirodzenými zákonmi a zákonmi vytvorenými človekom, ktoré spôsobili odstránenie skoro všetkých [...]

Prichádza vakcína a s ňou aj smrť!

08.07.2020

Jeden citát z G. Orwellovskej knihy ‘Politika a anglický jazyk’ (z roku 1946) hovorí takto: ‘Politický jazyk … je navrhnutý takým spôsobom, aby sa klamstvá zdali pravdivé a tiež vraždy rešpektované a zároveň dať prázdnym slovám solídnosť’! Hromadné očkovanie a pravdepodobné prípadné povinné očkovanie je už na obzore a väčšina už v tejto [...]

Igor Matovič, Peter Pellegrini

Matovičov maják. Ktorú časť mozgu mu osvietil? pýta sa Pellegrini

10.07.2020 22:30

Mám obavy, či človek, ktorý tvrdil, že na všetko treba mať plán, nejaký plán má, rozohnil sa Pellegrini po Matovičovej tlačovke o koronavíruse.

UKRAINE-CRISIS/MH17

Holandsko zažaluje Rusko pre zostrelenie lietadla nad Donbasom

10.07.2020 22:16

Holandsko zažaluje Rusko na Európskom súde pre ľudské práva pre zostrelenie dopravného lietadla v lete 2014 nad východom Ukrajiny ovládaným separatistami.

koľajnice, zmena

V Česku sa opäť zrazili vlaky, nikto sa nezranil

10.07.2020 20:32

Dva vlaky sa v piatok popoludní zrazili v okrajovej pražskej časti Běchovice. Idúci osobný vlak narazil do stojaceho rýchlika.

D1, diaľnica, Jánovce, Jablonov, Levoča

Policajti hľadajú vodiča, ktorý jazdil po diaľnici v protismere

10.07.2020 19:29

Kamery zaznamenali motorové vozidlo na diaľnici D1 v úseku Mengusovce – Jánovce v okrese Poprad v protismere, EČV však nerozlúštili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 1096839x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie