Založ si blog

1 kríza je zvládnuteľná, päť nemusí byť!

Prvá svetová vojna bola najničivejším konfliktom v dejinách ľudstva. Pred tým, ako to skončilo, prišla španielska chrípka a vyžiadala si ešte väčší počet obetí. O desať rokov neskôr veľká hospodárska kríza zbankrotovala milióny. Ale predtým, ako sa prarodičia mohli vykopnúť z týchto skúseností, WWII priniesla niečoho horšieho.

Prečo uvádzať tieto minulé príklady viacdielnych kríz? Pretože sa zdá, že sa im vesmír páči. Zdá sa, že vstupujeme do podobného obdobia. I keď to väčšina nedávne nepokoje zabudla, ale americký finančný systém bol už minulý rok v kríze, pretože repo trh, na ktorom si banky požičiavajú peniaze, bol zablokovaný, čo prinútilo Fed obnoviť tlačenie!

Potom prišla pandémia, ktorá vyslala svetové hospodárstvo do pádu. Údaje o HDP spoločnosti Atlanta Fed v súčasnosti ukazujú, že v USA sa medziročne znižuje o viac ako 45%. Potom v amerických mestách vypukli nepokoje – iniciované najnovším videom o policajnej brutalite, ktoré však bolo podložené frustráciou z trojmesačného zablokovania!

Predstavte si, že požiarní dobrovoľníci, ktorí bojujú proti požiarom, ako to bolo minulý rok, zatiaľ čo hurikán Categórie 5 padá na Miami – v čase, keď pandémia, depresia ale i občianske nepokoje stále zúria. A všimli sme si toho v prezidentských voľbách len tak pre zábavu. Výsledok bude ťažší ako za posledných niekoľko mesiacov, ktoré boli kruté!

Teraz by primeranou reakciou na túto zdanlivú posadnutosť budúcimi hrozbami bolo citovať biblický verš, že ‚stačí na dnešok zlo jedneho dňa‘ a potom sa vráťte k zameraniu na zdravie, bezpečnosť a mier. Je to však finančná stránka a kŕdeľ čiernych labutí, ktoré sa stále na obzore zjavujú, ako investičné dôsledky a ďalšie už dlho predpovedané. 

Máme očakávať Americké voľby v 2024?

08.08.2022

Začiatkom týždňa bývalý prezident Donald Trump oznámil svoj zámer zúčastniť sa na voľbách v roku 2024, čo sa predpokladá, pretože už jeho podpora medzi potenciálnymi republikánskymi kandidátmi je 49 %, v porovnaní s 25 % podporou pre DeSantisa a žiadny iný kandidát nemá viac ako 7. %. Netrvalo ani dva dni, kým Zákon Oprávnenia na Obranu, tohto roku 2022 Snemovňa [...]

Amnesty International obviňuje Ukrajinu!

06.08.2022

Amnesty International obviňuje Ukrajinu z vystavovania svojich civilistov riziku smrti! Medzinárodná organizácia pre ľudské práva po prvýkrát potvrdila, že ukrajinská armáda skutočne vystavuje UA a RF civilistov riziku, ako ich Rusi obviňujú už mnoho mesiacov: ‚Ukrajinské sily ohrozili civilistov zriaďovaním základní a prevádzkovaním zbraňových systémov v [...]

Vojenské napätie okolo Taiwanu stúpa!

05.08.2022

Len niekoľko hodín po tom, ako Pelosiovej lietadlo USA pristálo v Tchaj-peji, Ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) oznámila cez Xinhua, že bude vykonávať letecké, ale aj námorné cvičenia, ktorých súčasťou budú nácviky ostrej streľby v šiestich oblastiach. okolo Taiwanu. Vojenská technika USA i Číny bola v pohybe už niekoľko hodín, kým Pelosiovej lietadlo bolo stále [...]

Bratislava, radnica, magistrát, Primaciálne námestie, primátor

Mlýnek potvrdil záujem kandidovať na post primátora Bratislavy

09.08.2022 13:12

Mlýnek tvrdí, že získal podporu strán a hnutia OĽaNO, OKS, Zmena zdola a Nova, pričom rokuje aj s ďalšími stranami.

vojna na ukrajine, ukrajina

Na Ruskom okupovaných územiach silnie ukrajinský odpor, píše AP

09.08.2022 13:00

Partizánske jednotky verné Kyjevu zabíjajú proruských predstaviteľov, vyhadzujú do povetria mosty či vlaky a pomáhajú armáde pri identifikácii kľúčových cieľov.

Pečniansky les ZSD ochrana prírody vedenie

Energofirma sa spojila s ochranármi. V Pečnianskom lese obnoví chránené územie

09.08.2022 12:41

Západoslovenská distribučná sa spojila so Štátnou ochranou prírody SR (ochranármi), miestnym poľovným združením a lesníkmi. Budú revitalizovať ochranné pásmo.

Opičie kiahne

Vírusom opičích kiahní sa v Nemecku nakazilo štvorročné dievča

09.08.2022 12:29

Nemecko od mája zaznamenalo 2916 prípadov ochorenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2550858x
Priemerná čítanosť článkov: 2566x

Autor blogu

Kategórie