Proroctvo o zániku demokracie!

‚Západnej Európe zostáva iba 20 až 30 rokov demokracie! Potom sa skĺzne, bez motora a bez kormidla, pod okolitým morom diktatúry, a či diktát pochádza z politbyra alebo z junty, to nijako výrazne vôbec nič nezmení’!

Autorom citátu je Willy Brandt (nemecký spolkový kancelár, tesne predtým, ako odstúpil v roku 1974). Verte tomu alebo nie, ale dystopický názor, že demokracia je mŕtva, nie je v žiadnom prípade vôbec nový nápad!

Lenže čo by vás však mohlo znepokojiť, je to, odkiaľ tento dizajn v jeho súčasnej podobe skutočne vyklíčil. Táto myšlienka, že demokracia je v kríze a musí byť nahradená novou formou ‚správy vecí verejných‘, nepochádza od ľudí!

Avšak ani od výtržností utláčaných ľudí, ktorí požadujú svoje práva na dôstojný život. V súčasnosti nevidíme organický proces na najnižšej úrovni, ktorý by reformoval spôsob, akým bude vláda ‚zlepšená‘. 

Vidíme skôr kontrolovanú dezintegráciu toho, čo si myslíme, že sa snažíme presadiť, a táto deštrukcia je v dielach už viac ako 45 rokov! A nie je náhoda, že S. P. Huntington veľmi miluje citáciu Willyho Brandta.

Ktorý ‚prorokoval‘ koniec demokracie (ktorá sa používala už na začiatku jeho kníh ‚Kríza demokracie‘ a ‚Nespokojné demokracie’), ale to znamená po všetkom svojom životnom poslaní … postarať sa o to, aby sa toto proroctvo splnilo.

Netanjahu nariadil IDF okupovať Gazu!

01.06.2026

B. Netanjahu nariadil IDF okupovať 70 percent Gazy! Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo štvrtok oznámil, že nariadil armáde obsadiť 70 percent pásma Gazy, čo je posledné porušenie októbrového prímeria, informoval včera denník Middle East Eye. “V tomto bode máme plnú kontrolu nad 60 percentami územia pásma Gazy,“ povedal Netanjahu počas konferencie, ktorú usporiadala [...]

RF – bezpečnostná vojna sa už začala!

30.05.2026

Šéf ruskej tajnej služby vyhlásil, že vojna na moskovskej bezpečnostnej konferencii možno „začala“! Sergej Naryškin, riaditeľ ruskej Služby zahraničných informácií (SVR), na otvorení Medzinárodného bezpečnostného fóra v Moskovskej oblasti, ale 28. mája znepokojil účastníkov vyhlásením, že podľa niektorých správ sa planetárna vojna už mohla „začať“. [...]

Žeby konečný dátum modernej civilizácie!

28.05.2026

Fyzik predpovedá „konečný dátum“ modernej civilizácie! Nositeľ Nobelovej ceny za fyziku, dr. David Gross poskytol znepokojujúci časový harmonogram možného konca modernej civilizácie s odvolaním sa na rastúce riziko jadrovej vojny! Nositeľ Nobelovej ceny z roku 2004 odhaduje, že ľudstvu môže zostávať približne 35 rokov, kým bude čeliť existenčnej katastrofe [...]

Severné Macedónsko / Gordana Siľanovská-Davkovová /

Raši: Slovensko podporuje vstup Severného Macedónska do EÚ

02.06.2026 17:54

Predseda parlamentu priblížil, čo bolo hlavnou témou rozhovorov.

Parlament / Martin Dubéci / Richard Raši /

Len 12,5 hodiny na nový Občiansky zákonník. Poslanci schválili kratšiu rozpravu

02.06.2026 17:39

Poslanci zmenu odsúhlasili na návrh koaličných klubov.

Ondrej Lunter /  Ján Nosko /

Výbor potrestal Luntera a Noska. Za neúplné majetkové priznanie zaplatia tisíce eur

02.06.2026 17:30

Výbor zároveň rozhodol o začatí ďalších konaní voči nezaradenému poslancovi Jánovi Ferenčákovi.

Putá, Zlodej, Väzenie, Zločinec

V Česku obžalovali muža zo špionáže pre Čínu, ide o prvý prípad podľa nového zákona

02.06.2026 17:29

Spravodajca zbieral informácie od českých a slovenských politikov. Pracuje pre stranícke médium Komunistickej strany Číny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,903
Celková čítanosť: 5804527x
Priemerná čítanosť článkov: 3050x

Autor blogu

Kategórie

Archív