Založ si blog

Spoločné vyhlásenie o Hongkongu!

Vyhlásenie uverejnili vlády Spojených štátov amerických, Austrálie, Kanady a Spojeného kráľovstva. Text znie tak: Signatári tohto vyhlásenia opakujú svoje hlboké znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím Pekingu uložiť v Hongkongu zákon o bezpečnosti! 

Hongkong prekvital ako bašta slobody. Naše medzinárodné spoločenstvo má významný a dlhodobý podiel na prosperite a stabilite Hongkongu. Priame uloženie vnútroštátnych bezpečnostných predpisov Hongkongu zo strany Číny by obmedzilo slobodu.

Rozhodnutie Číny uložiť Hongkongu nový zákon o národnej bezpečnosti je v rozpore s jeho medzinárodnými záväzkami podľa daných zásad právne záväzného čínsko-britského spoločného vyhlásenia OSN. Zákon by narušil rámec jedného štátu, dvoch systémov. 

Vyvoláva tiež vyhliadky na stíhanie v Hongkongu za politické zločiny a podkopáva dnes existujúce záväzky na ochranu práv obyvateľov Hongkongu, vrátane tých, ktoré sú už stanovené v Medzinárodnom pakte o občianskych a politických právach.

Veľmi nás všetkých znepokojuje aj to, že táto akcia prehĺbi existujúce hlboké rozdiely v hongkonskej spoločnosti. Zákon nerobí nič pre budovanie vzájomného porozumenia a podporu zmierenia v Hongkongu alebo vybudovanie dôvery v spoločnosti.

Svetové zameranie na dnešnú globálnu pandémiu si vyžaduje zvýšenú dôveru vo vládu a medzinárodnú spoluprácu. Pekinský bezprecedentný pohyb predstavuje riziko s opačným účinkom, keďže nové uloženie ohrozuje stabilitu a prosperitu Hongkongu!

Preto vyzývame vládu Číny, aby spolupracovala s vládou SAR a obyvateľmi Hongkongu s cieľom nájsť vzájomne prijateľné spolužitie, ktoré bude rešpektovať dané medzinárodné záväzky Číny v rámci OSN – podľa čínsko-britského spoločného vyhlásenia!

RF nemá inú možnosť, len konflikt s NATO!

30.09.2023

Rusku zostáva čoraz menej možností, ako sa vyhnúť priamemu konfliktu s NATO. „Zdá sa, že Rusku stále viac nezostáva nič iné, len sa zapojiť do priameho konfliktu s NATO na mieste,“ varoval včera Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady, vo svojom včerajšom príspevku na svojom telegramovom kanáli: “NATO sa [...]

Robert Fico – voľby budú zmanipulované!

30.09.2023

Možno je veľmi výstižné, že ani jeden z politikov, ktorým sa v posledných voľbách na Slovensku darilo, teraz nevyzerá ako kandidát na post premiéra. 59-ročný Fico založil Smer v roku 1999 ako sociálnodemokratickú stranu ponúkajúcu ľudu nové tváre, ale i svieži prístup. Ale v priebehu rokov, a najmä v nedávnej opozícii, sa on a jeho strana postupne stali [...]

Hedžové fondy vlastnia $US25 biliónov!

29.09.2023

25 biliónový trh s americkými štátnymi dlhopismi je dnes najväčším trhom akéhokoľvek druhu na svete, a aj udáva tempo pre všetky finančné nástroje v rámci transatlantického finančného systému: Federálny rezervný systém USA naznačil, že nahromadenie stávok na trhu s pokladničnými poukážkami by mohlo predstavovať riziko stability! Je to veľmi znepokojujúca [...]

michal šimečka

PS: U progresívcov sa začína volebná noc. Šimečka prišiel do centrály, pred ním sa tam zjavil aj Danko

30.09.2023 20:30

Sledujte s nami, ako prebieha volebná noc v centrále PS.

Voľby 2023 / Vyšné Hágy /

Ľudia volia aj v najvyššie položenej škole na Slovensku, hlasovali tu aj turisti

30.09.2023 19:00

Volebnú miestnosť v jednej z tried tam zriaďujú už dlhé roky.

parlamentné voľby 2023, volič, hlasovanie, urna

Odvolila aj takmer 102-ročná Banskobystričanka Mária. Je zvedavá, či politici splnia všetko, čo sľubujú

30.09.2023 17:47

Aj napriek vysokému veku chodieva dlhoročná hlasová pedagogička a bývalá sopranistka Štátnej opery voliť a sleduje správy.

Zuzana Čaputová

Čaputová musela na voľby čakať, polícia bola v pozore. Vysvetlenie bolo napokon jednoduché

30.09.2023 16:30

Polícia vysvetľuje, prečo prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá volila v Pezinku, musela čakať, kým sa dostala k volebnej urne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,265
Celková čítanosť: 3483996x
Priemerná čítanosť článkov: 2754x

Autor blogu

Kategórie