Založ si blog

Spoločné vyhlásenie o Hongkongu!

Vyhlásenie uverejnili vlády Spojených štátov amerických, Austrálie, Kanady a Spojeného kráľovstva. Text znie tak: Signatári tohto vyhlásenia opakujú svoje hlboké znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím Pekingu uložiť v Hongkongu zákon o bezpečnosti! 

Hongkong prekvital ako bašta slobody. Naše medzinárodné spoločenstvo má významný a dlhodobý podiel na prosperite a stabilite Hongkongu. Priame uloženie vnútroštátnych bezpečnostných predpisov Hongkongu zo strany Číny by obmedzilo slobodu.

Rozhodnutie Číny uložiť Hongkongu nový zákon o národnej bezpečnosti je v rozpore s jeho medzinárodnými záväzkami podľa daných zásad právne záväzného čínsko-britského spoločného vyhlásenia OSN. Zákon by narušil rámec jedného štátu, dvoch systémov. 

Vyvoláva tiež vyhliadky na stíhanie v Hongkongu za politické zločiny a podkopáva dnes existujúce záväzky na ochranu práv obyvateľov Hongkongu, vrátane tých, ktoré sú už stanovené v Medzinárodnom pakte o občianskych a politických právach.

Veľmi nás všetkých znepokojuje aj to, že táto akcia prehĺbi existujúce hlboké rozdiely v hongkonskej spoločnosti. Zákon nerobí nič pre budovanie vzájomného porozumenia a podporu zmierenia v Hongkongu alebo vybudovanie dôvery v spoločnosti.

Svetové zameranie na dnešnú globálnu pandémiu si vyžaduje zvýšenú dôveru vo vládu a medzinárodnú spoluprácu. Pekinský bezprecedentný pohyb predstavuje riziko s opačným účinkom, keďže nové uloženie ohrozuje stabilitu a prosperitu Hongkongu!

Preto vyzývame vládu Číny, aby spolupracovala s vládou SAR a obyvateľmi Hongkongu s cieľom nájsť vzájomne prijateľné spolužitie, ktoré bude rešpektovať dané medzinárodné záväzky Číny v rámci OSN – podľa čínsko-britského spoločného vyhlásenia!

Žiadna reakcia sveta na Putinov prejav!

24.06.2024

Západné krajiny zatiaľ ešte nereagovali na Putinov mierový návrh zo 14. júna 2024! Kremeľský poradca Jurij Ušakov 20. júna 2024 uviedol, že Západ ešte vôbec neoslovil Moskvu priamo, aby prediskutoval tému rozsiahleho návrhu prezidenta Putina zo 14. júna na novú eurázijskú bezpečnostnú architektúru: „Videl som len tie verejné”, povedal Jurij Ušakov s odkazom na [...]

Čo povedal K. Schwab mladým lídrom?

23.06.2024

Zakladateľ Svetového Ekonomického Fóra (WEF), Klaus Schwab, už povedal mladým globálnym lídrom, že po ich smrti budú ich mozgy replikované umelou inteligenciou, že môžu očakávať 50-ročnú kariéru v jeho organizácii, ale že ich kariéra by sa mohla ešte viac predĺžiť pomocou technológie a umelej inteligencie. Podľa portálu InfoWars, globalistický kráľ Klaus [...]

No a už tu máme aj verbovanie žien!

22.06.2024

Autorizačný zákon o národnej obrane USA (tzv. zákon NDAA) od roku 2025 umožní povinnú selektívnu vojenskú registráciu amerických žien, čím sa v podstate zavádza mechanizmus povinnej vojenskej služby žien. Nová povinnosť je uvedená spolu s ďalšími dôležitými bodmi v súhrnnom dokumente Výboru pre ozbrojené sily Senátu Spojených Štátov Amerických, ktorý bol [...]

muži, práca, rozhovor, kolegovia, spolupráca

Na nekalé praktiky v práci by upozornilo 62 percent Slovákov, ukázal prieskum Focusu

24.06.2024 10:59

Najnovšie dáta ukázali, že ochota oznamovania protizákonnej činnosti neklesá a počet ľudí, ktorí by oznámili nekalé praktiky tento rok opäť stúpol.

Dagestan, Rusko, protiteroristická jednotka, FSB

Teror v ruskom Dagestane má 19 obetí. Útočili aj synovia šéfa okresu

24.06.2024 10:25

Bilancia obetí nedeľňajšieho útoku v ruskom Dagestane sa zvýšila na 19.

Súdna rada

Súdna rada zverejnila majetkové priznania sudcov

24.06.2024 10:20

Kancelária Súdnej rady prijala 1 407 priznaní, hoci celkový počet aktívnych sudcov je 1 336.

Charkov 1

List z Charkova: Ďalšia správa pre Haag

24.06.2024 10:00

Slovo „ďalšia“ je také necitlivé. Nikdy by nemalo stáť vedľa slov "smrť" alebo "bomba".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,449
Celková čítanosť: 4000274x
Priemerná čítanosť článkov: 2761x

Autor blogu

Kategórie