Založ si blog

Spoločné vyhlásenie o Hongkongu!

Vyhlásenie uverejnili vlády Spojených štátov amerických, Austrálie, Kanady a Spojeného kráľovstva. Text znie tak: Signatári tohto vyhlásenia opakujú svoje hlboké znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím Pekingu uložiť v Hongkongu zákon o bezpečnosti! 

Hongkong prekvital ako bašta slobody. Naše medzinárodné spoločenstvo má významný a dlhodobý podiel na prosperite a stabilite Hongkongu. Priame uloženie vnútroštátnych bezpečnostných predpisov Hongkongu zo strany Číny by obmedzilo slobodu.

Rozhodnutie Číny uložiť Hongkongu nový zákon o národnej bezpečnosti je v rozpore s jeho medzinárodnými záväzkami podľa daných zásad právne záväzného čínsko-britského spoločného vyhlásenia OSN. Zákon by narušil rámec jedného štátu, dvoch systémov. 

Vyvoláva tiež vyhliadky na stíhanie v Hongkongu za politické zločiny a podkopáva dnes existujúce záväzky na ochranu práv obyvateľov Hongkongu, vrátane tých, ktoré sú už stanovené v Medzinárodnom pakte o občianskych a politických právach.

Veľmi nás všetkých znepokojuje aj to, že táto akcia prehĺbi existujúce hlboké rozdiely v hongkonskej spoločnosti. Zákon nerobí nič pre budovanie vzájomného porozumenia a podporu zmierenia v Hongkongu alebo vybudovanie dôvery v spoločnosti.

Svetové zameranie na dnešnú globálnu pandémiu si vyžaduje zvýšenú dôveru vo vládu a medzinárodnú spoluprácu. Pekinský bezprecedentný pohyb predstavuje riziko s opačným účinkom, keďže nové uloženie ohrozuje stabilitu a prosperitu Hongkongu!

Preto vyzývame vládu Číny, aby spolupracovala s vládou SAR a obyvateľmi Hongkongu s cieľom nájsť vzájomne prijateľné spolužitie, ktoré bude rešpektovať dané medzinárodné záväzky Číny v rámci OSN – podľa čínsko-britského spoločného vyhlásenia!

Farma spolky tvoria ľudí na svoj obraz!

30.01.2023

Väčšina ľudí pozná medzinárodné kódy v kontexte účtovania za lekársku starostlivosť. No tento kód neočkovaných je však skôr nástrojom na vytváranie značiek, ktorý umožní establišmentu vedieť, kto má ešte čistú DNA na obraz Boží, na rozdiel od už poškodenej ľudskej DNA, zmenenej na obraz spoločností ako Pfizer alebo Moderna. Dôsledok tejto kriminálnej [...]

Kto si zahráva so svetovým počasím!

28.01.2023

V posledných mesiacoch, vo svete, počúvame nezvyčajné výrazy na opis extrémnych poveternostných udalostí. Ale v súčasnosti sa v denných televíznych správach o počasí používajú výrazy, ako i napríklad bombové cyklóny či atmosférické rieky, ktoré opisujú hromadenie rekordných objemov dažďa alebo i snehu v regiónoch sveta, no extrémne deštruktívnym spôsobom. A čo [...]

RT D. Medvedev o novej vojnovej koalícii!

26.01.2023

D. Medvedev navrhuje, aby sa vytvorila nová vojenská aliancia, ktorá sa postaví proti aktuálnej anglo-americkej vojne! Bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev (v ruskom jazyku) nedávno pridal tiež nový prvok k varovaniam Moskvy proti NATO, ktoré pumpuje Ukrajinu ako zástupcu proti Ruskej Federácii: ‚Stretnutie v Ramsteine, [...]

juraj krúpa

Krúpa žiada ospravedlnenie Žilinku v kauze únosu Vietnamca

31.01.2023 15:47

Juraj Krúpa (SaS) avizuje zvolanie brannobezpečnostného výboru.

F-16

Litva: Západ by mal pri dodávke zbraní na Ukrajinu prekročiť "červené čiary"

31.01.2023 15:00

Vojenská pomoc je podľa litovského prezidenta nevyhnutá, keďže "v tejto fáze vojny, keď je bod zlomu na dosah, je potrebné konať bez otáľania".

Van der Bellen Čaputová

Čaputová hovorila s rakúskym prezidentom o energetike i hraničných kontrolách

31.01.2023 13:20

Prezidentka Čaputová vidí priestor na užšiu spoluprácu Slovenska s Rakúskom v oblasti produkcie elektrickej energie a zelených technológií.

Poland Protest

Choď preč, odháňali z gynekológií znásilnenú maloletú Poľku

31.01.2023 13:17

Na severovýchode Poľska znásilnil strýko 14-ročnú neter. Dievča s mentálnym postihnutím otehotnelo. Na to, aby mu spravili interrupciu, muselo prejsť doslova krížovú cestu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,120
Celková čítanosť: 3010402x
Priemerná čítanosť článkov: 2688x

Autor blogu

Kategórie