Založ si blog

Veda o pandémii COVID-19 koronavírusu

Mala by veda zohrávať úlohu pri usmerňovaní našich reakcií, súkromných aj vládnych, na pandémiu COVID-19? Odpoveď je, samozrejme, áno. Žiadny premýšľavý človek by ani na chvíľu nepochyboval odpovedať inak! Lenže ak chcete odpovedať na túto otázku ‚áno‘, to neznamená, že by ste sa mali stáť samym sebou Androidom naprogramovaným epidemiológomi, lekármi a ďalšími!

Ešte menej znamená odpoveď ‚áno‘, že vládnu politiku by mali tvoriť iba títo vedci, alebo dokonca len hlavne títo skutoční vedci. V skutočnosti, ak vlády považujú faktické nálezy prírodných vedcov za dostatočné dôvody na velenie a riadenie ľudí, vlády sa dopúšťajú logického klamu, čo je iracionálne, nevedecké! Hume odhalil omyl o vhodnom postupe. ‚Je‘ neznamená ‚mal by‘. Nikdy!

Spoločnosť sa skladá z miliónov jednotlivcov a rodín. Preferencie každého jednotlivca sú jedinečné. A pretože moje preferencie sú pre mňa najlepšie, zatiaľ čo vaše sú pre vás, a pretože aspoň niektoré z mojich sú tiež pravdepodobne v rozpore s niektorými z vašich, neexistuje žiadna spoločná skupina preferencií, z ktorých by vedecký objaviteľný ‚najlepší‘ postup mohol byť vybraný! 

Tento posledný záver, vezmite na vedomie, je dokázaný vedou! Existuje niekoľko verzií tohto dôkazu, ale najznámejšou, dokázateľnou a určite pevne určenou je Arrowova veta nemožnosti! Dôsledkom tejto vety je, že keďže rôzni jednotlivci majú rôzne preferencie, jednoducho neexistuje jedinečne ‚najlepšia‘ reakcia vlády na COVID-19. A tak to, čo neexistuje, nemôže byť objavené ani najlepšími vedcami!

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Obit Buell Pulitzers

V USA zabili štyroch prezidentov, neúspešných atentátov ale bolo viac

14.07.2024 07:40

Na štyroch prezidentov USA bol atentát spáchaný úspešne - Abrahama Lincolna, Jamesa A. Garfielda, Williama McKinleyho a Johna F. Kennedyho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4039997x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie