Založ si blog

Veda o pandémii COVID-19 koronavírusu

Mala by veda zohrávať úlohu pri usmerňovaní našich reakcií, súkromných aj vládnych, na pandémiu COVID-19? Odpoveď je, samozrejme, áno. Žiadny premýšľavý človek by ani na chvíľu nepochyboval odpovedať inak! Lenže ak chcete odpovedať na túto otázku ‘áno’, to neznamená, že by ste sa mali stáť samym sebou Androidom naprogramovaným epidemiológomi, lekármi a ďalšími!

Ešte menej znamená odpoveď ‘áno’, že vládnu politiku by mali tvoriť iba títo vedci, alebo dokonca len hlavne títo skutoční vedci. V skutočnosti, ak vlády považujú faktické nálezy prírodných vedcov za dostatočné dôvody na velenie a riadenie ľudí, vlády sa dopúšťajú logického klamu, čo je iracionálne, nevedecké! Hume odhalil omyl o vhodnom postupe. ‘Je’ neznamená ‘mal by’. Nikdy!

Spoločnosť sa skladá z miliónov jednotlivcov a rodín. Preferencie každého jednotlivca sú jedinečné. A pretože moje preferencie sú pre mňa najlepšie, zatiaľ čo vaše sú pre vás, a pretože aspoň niektoré z mojich sú tiež pravdepodobne v rozpore s niektorými z vašich, neexistuje žiadna spoločná skupina preferencií, z ktorých by vedecký objaviteľný ‘najlepší’ postup mohol byť vybraný! 

Tento posledný záver, vezmite na vedomie, je dokázaný vedou! Existuje niekoľko verzií tohto dôkazu, ale najznámejšou, dokázateľnou a určite pevne určenou je Arrowova veta nemožnosti! Dôsledkom tejto vety je, že keďže rôzni jednotlivci majú rôzne preferencie, jednoducho neexistuje jedinečne ‘najlepšia’ reakcia vlády na COVID-19. A tak to, čo neexistuje, nemôže byť objavené ani najlepšími vedcami!

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 14:21

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143541x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie