Založ si blog

Súčasná dilema USA ohľadne COVID-19!

Ak pacienti s koronavírusom prevyšujú počet ventilátorov, kto ich ale dostane? A tu je rozhodnutie lekárov. Čo nám súčasné smernice hovoria o tom, ako lekári a zdravotné sestry v nemocniciach rozhodujú pri pandémii rozdelenia obmedzené zdroje? 

Guvernér New Yorku Andrew Cuomo celé týždne prosil Americkú federálnu vládu pre viac ventilátorov – lenže najnutnejšie v mene mesta New York, súčasného epicentra prepuknutia choroby COVID-19 v USA. A každý týždeň scenár nočnej mory!

Guvernér nezverejnil, ako nemocnice rozhodnú o tom, kto v prípade nedostatku získa zariadenie na záchranu života. A na otázku na tlačovej konferencii, ktorá sa konala 31. marca, povedal: ‚Nechcem ani len premýšľať o tomto dôsledku’!

Technicky v NY už existujú usmernenia pre prideľovanie ventilátorov v prípade pandémie chrípky, ktoré boli naposledy aktualizované  v roku 2015. Mnohí tvrdia, že je potrebné to aktualizovať realite COVID-19, vysoko nákazlivému respiračnému vírusu!  

A tak v zákulisí nemocnice v NY a USA zdokonaľovali pokyny a získavali pomoc bioetikov a ďalších odborníkov, aby sa vyrovnali s nemožnou otázkou v jadre toho všetkého: Ale ak pacienti prevyšujú ventilátory, kto prežije a kto by mohol zomrieť?

Ako prelomiť priepasť ľudskosti v Gaze?

10.12.2023

Jeremy Bowen z BBC svoje spravodajstvo o vojne Izraela proti Palestíne z 8. Decembra 2023, uzavrel slovami: „Je to dosť divoké“ , keď opísal spôsob, akým Izrael bez rozdielu ničí územie s viac ako 2 miliónmi ľudí. Oči celého sveta sú upreté na Gazu! Vidia činy alebo nedostatok toho, čo sa tam odohráva. Globálna mienka sa stále obracia proti tejto ničivej [...]

Dôvod prečo sa nechce dať zaočkovať

07.12.2023

On hovorí, že v prípade, že sa niečo stane, nemajú liekové spoločnosti žiadnu právnu zodpovednosť a nemožno ich žalovať. To isté platí aj o politikoch, ktorí toto ošetrenie presadzujú. Práve preto: “Sa nebudem očkovať nejakým novým, experimentálnym vynálezom, keď ľudia, ktorí za ním stoja, neprijímajú žiadny záväzok ani zodpovednosť v prípade, že sa mi [...]

Ďalšia veľká banka – Barclays v kríze!

07.12.2023

Bankový gigant z SK (UK), Barclays, má teraz problémy, pretože jeho druhý najväčší akcionár, Qatar Investment Authority (QIA), inicioval predaj akcií v hodnote viac, ako 510 miliónov libier. Predaj 362 miliónov akcií, jeden z najväčších doteraz, zníži podiel QIA na 2,9 % z 5,3 %. Saudská investičná spoločnosť neustále znižuje svoj podiel v Barclays, čo je teraz [...]

Netanjahu,

Netanjahu Putinovi tlmočil "nespokojnosť" Izraela s hlasovaním Ruska v BR OSN

10.12.2023 17:13

Odvetné akcie izraelskej armády v Pásme Gazy si vyžiadali už najmenej 17 700 obetí, väčšinou žien a detí.

OĽaNO, Igor Matovič,

Predsedom hnutia Slovensko ostáva Igor Matovič

10.12.2023 16:51

Hnutie vyzvalo opozičné PS a SaS, aby nesabotovali jednotný postup opozície.

parlament, Šutaj EŠtok

Šutaj Eštok je za zrušenie ÚŠP, Mikulec na to nevidí dôvod

10.12.2023 14:48, aktualizované: 15:25

Šutaj Eštok argumentuje ohrozením ľudských práv a slobôd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,313
Celková čítanosť: 3630260x
Priemerná čítanosť článkov: 2765x

Autor blogu

Kategórie