Založ si blog

Začína éra sociálneho inžinierstva!

Pravdepodobne ‚Cornavirusová Udalosť‘ bude zaznamenaná v histórii ako jedna z najväčších spoločenských inžinierskych udalostí ľudstva. Bude to znamenať začiatok novej éry v tom zmysle, že život po koronavíruse a pred koronavírusom bude prekvapivo odlišný!

Prečo ‚sociálne inžinierstvo‘? Pretože vstupujeme do éry biopolitiky a bioekonómie, ktorá prináša výraznú výhodu vo formách sociálnej kontroly – predpona ‚bio‘ predstavuje ‚apolitický‘ a ‚neutrálny‘ obraz pre zreteľnú verejnosť, ktorá naturalizuje politickú ekonomiku!

Udalosti domnelej povahy biopatológie môže viesť len k zjavnej vedeckosti! Takýmto spôsobom vytvoríte sociálny konsenzus. Od výbuchu tzv. ‚Bubliny tulipánov‘ v roku 1637 vieme, že trhy žijú s bublinami ako rýchle spôsoby získania a zničenia bohatstva.

Momenty optimizmu v hospodárstve, prebytok dôvery investorov, ktorý ich vedie k tomu, aby stavili na scenár nepretržité zisky. Od minulého roka analytici v globálnom finančnom kasíne varovali pred možnosťou nového výbuchu finančnej bubliny.

Ktorý by ale bol rovnaký alebo dokonca horší ako krach v roku 2008 – explózia bubliny úveru na nehnuteľnosti. Títo odborníci varovali pred rýchlym rastom Číny, a tiež pred exponenciálnym rastom amerických študentských kreditov, extrémne vysokým verejným dlhom v Európe. 

A Taliansko – viac ako 130% HDP krajiny! V Brazílii sa k pádu pridala nadpriemernosť investícií na burzách cenných papierov, podporovaná mediálnymi spoločnosťami, ako je XP Investimentos! Množstvo zahraničného kapitálu vytvoril perfektný scenár pre bezprostrednú explóziu. 

Pauza musí zabrániť svetovej vojne III

27.11.2023

Krátke, hoci úspešné prímerie dosiahnuté tento týždeň medzi Izraelom a Hamasom, predstavuje podstatné otvorenie úsilia vyhnúť sa zhonu svetovej vojny. Rukojemníkov prepustili z oboch strán v piatok 24. novembra, opäť v sobotu 25. novembra za veľkej pompy v oboch krajinách. Ako povedal vatikánsky štátny sekretár kardinál, P. Parolin: “V súčasnosti sú nálady [...]

Kyjev potvrdzuje – Johnson zničil dohodu!

25.11.2023

Kyjev teraz potvrdzuje, že britský Boris Johnson skutočne podkopal mierovú dohodu na jar roku 2022! Nad Kyjevom visí mrak skazy, keďže režimu prezidenta Zelenského zostáva už len málo, okrem vykonávania útokov bezpilotnými lietadlami a atentátov. Medzitým sa dnes hra o vine rozprúdila! Keď šéf Zelenského parlamentnej frakcie v Najvyššej rade, D. Arakhamia, ktorý bol [...]

Slová nestačia opísať dnešnú situáciu!

24.11.2023

Fakty hovoria samy za seba. Britská a aj americká vláda zámerne a vedome dovoľujú Netanjahuovmu Izraelu páchať vojnové zločiny pred zrakom celej planéty, zločiny také ohavné, že sú morálnou škvrnou na celom ľudstve! A vedú nás k výkrikom: To, čo sa kedy stalo „Už nikdy viac”! A robia to ale už „v plnom technickom spektre,“ ako sa zvykne hovoriť, aby [...]

praha, česko

Sneženie v Česku komplikuje dopravu, v okolí Prahy meškajú autobusy aj vlaky

28.11.2023 20:57

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred tvorbou závejov a snehových jazykov.

izrael, hamas, rukojemníci

Hamas prepustil ďalších 12 rukojemníkov, Izrael 30 palestínskych väzňov

28.11.2023 20:29

Hamas odovzdal delegátom Medzinárodného výboru Červeného kríža piatu skupinu rukojemníkov unesených z juhu Izraela do palestínskeho Pásma Gazy.

SR Korčok kandidatúra prezident BAX

Korčok predstavil tri princípy zahraničnopolitického pôsobenia

28.11.2023 20:03

Najväčšou výzvou slovenskej zahraničnej politiky je to, či sa dokážeme postaviť na správnu stranu histórie, skonštatoval prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Putin: Západ potrebuje rozporcovať a vydrancovať Rusko. Vraciame sa ako svetová veľmoc

28.11.2023 18:14

Šéf Kremľa vystúpil prostredníctvom videokonferencie na takzvanom Svetovom ruskom ľudovom zhromaždení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,306
Celková čítanosť: 3608007x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie