Založ si blog

Začína éra sociálneho inžinierstva!

Pravdepodobne ‚Cornavirusová Udalosť‘ bude zaznamenaná v histórii ako jedna z najväčších spoločenských inžinierskych udalostí ľudstva. Bude to znamenať začiatok novej éry v tom zmysle, že život po koronavíruse a pred koronavírusom bude prekvapivo odlišný!

Prečo ‚sociálne inžinierstvo‘? Pretože vstupujeme do éry biopolitiky a bioekonómie, ktorá prináša výraznú výhodu vo formách sociálnej kontroly – predpona ‚bio‘ predstavuje ‚apolitický‘ a ‚neutrálny‘ obraz pre zreteľnú verejnosť, ktorá naturalizuje politickú ekonomiku!

Udalosti domnelej povahy biopatológie môže viesť len k zjavnej vedeckosti! Takýmto spôsobom vytvoríte sociálny konsenzus. Od výbuchu tzv. ‚Bubliny tulipánov‘ v roku 1637 vieme, že trhy žijú s bublinami ako rýchle spôsoby získania a zničenia bohatstva.

Momenty optimizmu v hospodárstve, prebytok dôvery investorov, ktorý ich vedie k tomu, aby stavili na scenár nepretržité zisky. Od minulého roka analytici v globálnom finančnom kasíne varovali pred možnosťou nového výbuchu finančnej bubliny.

Ktorý by ale bol rovnaký alebo dokonca horší ako krach v roku 2008 – explózia bubliny úveru na nehnuteľnosti. Títo odborníci varovali pred rýchlym rastom Číny, a tiež pred exponenciálnym rastom amerických študentských kreditov, extrémne vysokým verejným dlhom v Európe. 

A Taliansko – viac ako 130% HDP krajiny! V Brazílii sa k pádu pridala nadpriemernosť investícií na burzách cenných papierov, podporovaná mediálnymi spoločnosťami, ako je XP Investimentos! Množstvo zahraničného kapitálu vytvoril perfektný scenár pre bezprostrednú explóziu. 

UK Guardian vyzýva k odsúdeniu Trumpa!

14.08.2022

Londýnsky denník Guardian zverejnil stanovisko s názvom: Čas sa kráti. Ministerstvo spravodlivosti musí obžalovať a odsúdiť Trumpa. I poradca kampane Baracka Obamu v roku 2008 už aj vyzval na zosadenie Trumpa po tom, čo odvolal riaditeľa FBI Jamesa Comeyho. Ich hlavným tvrdením je, že Trump a jeho úradníci vymazali texty, ktoré by ukázali ich sprisahanie za štátny prevrat, [...]

Vplyv zmeny klímy Zeme sa zintenzívňuje!

13.08.2022

A práve teraz, keď sa USA pripravujú konať! Zatiaľ čo sa USA pripravujú na schválenie prelomového zákona, Zem ale nečaká na ich zmeny! Obyvateľom nórskeho súostrovia Svalbard sa môže nedávny úspech Ameriky pri presadzovaní zásadnej legislatívy v oblasti zmeny klímy zdať príliš málo a príliš neskoro. V posledných 40 rokov, keď najväčší historický producent [...]

FBI sa vlámali do domu Donalda Trumpa!

12.08.2022

Pri neohlásenej federálnej razii agenti FBI vtrhli do sídla a klubu bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Floride Mar-a-Lago. V čase písania tohto článku neexistovali vôbec žiadne oficiálne vyhlásenia, iba mediálne informácie a Trumpovo vyhlásenie na Truth Social sieti. Vyhlásenie prezidenta Trumpa znie: ‚Toto sú temné časy pre náš národ, pretože môj krásny domov, [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 998
Celková čítanosť: 2564334x
Priemerná čítanosť článkov: 2569x

Autor blogu

Kategórie