Správy o koronavíruse – 13. marca 2020

Na celom svete bolo potvrdených viac ako 130 000 prípadov koronavírusu (COVID-19) a viac ako 4 800 hlásených úmrtí. Väčšina prípadov (80 981) a úmrtia (3 162) súvisiacich s COVID-19 boli hlásené z Číny.

Z 121 krajín a regiónov celého sveta mimo pevninskej Číny bolo hlásených viac ako 48 900 prípadov vrátane približne 1600 úmrtí. Väčšina úmrtí však mimo pevninskej Číny bola v Taliansku a v Iráne, ktorý zároveň čelí sankciám z USA!

Pevninská Čína naďalej vykazuje neustály pokles v hlásení nových prípadov, pričom v poslednom týždni bolo hlásených len veľmi málo prípadov. Zdá sa, že Kórejská republika dosiahla vrchol vo svojej epidémii a denné prípady teraz klesajú.

Iránska islamská republika a Taliansko naďalej zaznamenávajú veľké prípady. Z celého sveta potvrdených prípadov je miera úmrtnosti približne 3,7%. Plánujete akékoľvek zahraničné cestovanie alebo ste sa vrátili z rizikovej krajiny

Holandské nemocnice čelia problémom v dôsledku prepuknutia koronavírusu. Jednotky intenzívnej starostlivosti sú plné a zásoby holandských nemocníc dochádzajú. Holandské združenie pre intenzívnu starostlivosť pozoruje taliansku ‚vojnovú situáciu’!

Počet obetí z vypuknutia koronavírusu v Taliansku vyskočil za posledných 24 hodín až  o 189 na 1 066, čo predstavuje nárast o 23 percent. V Taliansku ľudia nad 70 rokov už nie sú prijatí na intenzívnu starostlivosť! 

 

Bol Miroslav Lajčák v spojení s Epsteinom?

06.02.2026

Poradca slovenského premiéra pre národnú bezpečnosť rezignuje kvôli prepojeniam s Epsteinom! A Robert Fico v sobotu vo videohovore oznámil, že prijal odchod Miroslava Lajčáka a poradcu označil za „neuveriteľný zdroj skúseností v diplomacii a zahraničnej politike“. Rezignácia prichádza deň po tom, čo ministerstvo spravodlivosti USA zverejnilo tri milióny súborov [...]

Iniciatívy proti svetovému unilateralizmu!

04.02.2026

Uprostred extrémnej turbulencie svetového diania je badateľný jeden pozitívny, ale súčasne nie rozhodujúci, vzorec, a to je rastúci odpor voči unilateralizmu vo svete v medzinárodných vzťahoch. V prípade juhozápadnej Ázie postoj Spojených štátov a Izraela, ktorý im možno oprávňuje jednostranný, opakovaný útok na Irán, sa stretáva s odporom v podobe požiadaviek na [...]

OSN dochádzajú finančné prostriedky!

02.02.2026

Generálny tajomník OSN António Guterres 28. januára poslal list všetkým 193 členským štátom, v ktorom už varoval, že kvôli nezaplateným členským štátom a nedostatku financovania čelí aj Organizácia Spojených národov „bezprostrednému finančnému kolapsu“ a že hotovosť by sa mohla minúť už v júli 2026, ako uviedli viaceré médiá. Neuhradené príspevky u6 [...]

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

Vo Vysokých Tatrách padla lavína. Hlásia dvoch mŕtvych

06.02.2026 15:01

K udalosti došlo v oblasti Zlomiskovej doliny.

Ján Kováčik

Mnohomiliónová kauza s iPhonmi: šéf SFZ dlhodobo obchodoval s firmou odsúdeného Šipoša

06.02.2026 14:55

SFZ mal ručiť za nákup 17-tisíc iPhonov v hodnote takmer 17 miliónov eur pre firmu podnikateľa odsúdeného za podvod.

Marco Rubio

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio mieri do Bratislavy

06.02.2026 14:18, aktualizované: 14:40

Očakáva sa, že energetika bude témou Rubiových rokovaní v Bratislave a neskôr v Budapešti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,842
Celková čítanosť: 5497213x
Priemerná čítanosť článkov: 2984x

Autor blogu

Kategórie

Archív