Založ si blog

Úzkosť a panika na Wall Street!

Teraz je čas pre vedúce svetové a technologicky silné krajiny, ako je USA, Čína, Rusko a India, vytvoriť nový medzinárodný systém kreditov pre vedecký a priemyselný rozvoj. Brettonwoodský systém zaviedla vláda Franklina Roosevelta v roku 1944.

Takýmto spôsobom bol prostredníctvom 50. a 60. rokov 20. storočia tento systém poskytovaný mnohým národom na rýchly rast životnej úrovni, kým sa bankám z mesta Londýna nepodarilo tento systém na začiatku 70. rokov 20. storočia úspešne zrušiť!

Parazitický systém ‚pohyblivého výmenného kurzu‘, ktorý uviedli do platnosti po roku 1971, je konečne po desaťročiach finančných kríz a havárií zničený. 50 rokov menových pohybov, špekulácií, deindustrializácie a globalizácie zmrzačili ‚rozvinuté‘ krajiny!

Hlavne USA a EU a ich spojencov. Výsledkom je, že tieto krajiny v súčasnosti nemajú nemocnice, ktoré by čelili vážnej globálnej epidémii nového koronavírusu. Neponúkajú pomoc na zastavenie nezvyčajne veľkých rojov kobyliek v rozvojových krajinách Afriky. 

Nie je to však ‚vírusový strach‘, ktorý otriasa londýnskym zhnilým ‚plávajúcim‘ menovým systémom po 50 rokoch. Ide o desiatky biliónov nezaplatiteľného, špekulatívneho dlhu vo ‚veľkej bubline‘ špekulácií a nedostatočného preplatenia domácností. 

A na ňom sa chvejú stovky biliónov derivátových stávok. Pod týmto finančným domom z kariet sú ohrozené opotrebované reálne ekonomiky svetových krajín, ktoré sa rútia do celosvetovej výrobnej recesie, ktorá sa rýchlo zhoršuje vplyvom epidémie COVID-19!

Palestína prehodnocuje vzťahy s USA!

22.04.2024

Zrada Spojených štátov na palestínskom ľude zašla príliš ďaleko. Prezident Mahmúd Abbás v dnešnom exkluzívnom rozhovore pre palestínsku spravodajskú službu WAFA uviedol, že palestínske vedenie prehodnotí bilaterálne vzťahy so Spojenými štátmi, a zároveň zabezpečilo ochranu záujmov našich ľudí, našej veci a našich práv: “Vedenie tak vypracuje novú stratégiu [...]

Najnovšia Kyjevská rozprávka o Rusku

20.04.2024

Najnovšia Kyjevská rozprávka je, že Rusko unieslo ukrajinské deti a ukrylo ich v Nemecku! V skutočnosti ale nemeckí predstavitelia tento týždeň informovali Kyjev o 161 ukrajinských detí, ktoré Kyjev obvinil Rusko z únosu. Boli v skutočnosti v Nemecku a väčšina z nich tam žije so svojimi rodičmi alebo opatrovníkmi. Informoval o tom prezident nemeckej Federálnej kriminálnej [...]

Armagedon alebo mierový rozvoj sveta!

19.04.2024

Širší dôsledok iránskeho bezpilotného a raketového útoku proti Izraelu zo 14. apríla – ktorý bol spustený v reakcii na zničenie iránskeho konzulátu v Damasku v Sýrii 1. apríla Izraelom a zabitie niekoľkých najvyšších iránskych vojenských vodcov, je zmena hry, ktorá priviedla svet k bodu zlomu. Buď využijeme tento moment maximálneho nebezpečenstva na dosiahnutie [...]

Poľsko, NATO, vojna

Počas vojenského cvičenia NATO v Poľsku zahynul španielsky vojak

22.04.2024 21:06

K tragédii došlo počas jedného z taktických cvičení s použitím ostrej munície.

USA New York Trump súd proces

Trumpova platba pornoherečke podľa obžaloby patrí k sprisahaniu; obhajoba to popiera

22.04.2024 20:40

Obhajoba kontrovala, že na snahe ovplyvniť voľby nie je nič neobyčajné.

Miloš Zeman

Bývalého šéfa českej prezidentskej kancelárie obžalovali z dotačného podvodu

22.04.2024 17:47

Vratislav Mynář šéfoval prezidentskej kancelárii počas mandátu Miloša Zemana.

KDH, majerský

Vzťahy SR a ČR sú nadštandardné, hrozbou je populizmus, zhodli sa KDH a KDU-ČSL

22.04.2024 17:42

Za spoločnú hrozbu označili nástup populizmu a nárast ruského vplyvu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,403
Celková čítanosť: 3862240x
Priemerná čítanosť článkov: 2753x

Autor blogu

Kategórie