Založ si blog

Úzkosť a panika na Wall Street!

Teraz je čas pre vedúce svetové a technologicky silné krajiny, ako je USA, Čína, Rusko a India, vytvoriť nový medzinárodný systém kreditov pre vedecký a priemyselný rozvoj. Brettonwoodský systém zaviedla vláda Franklina Roosevelta v roku 1944.

Takýmto spôsobom bol prostredníctvom 50. a 60. rokov 20. storočia tento systém poskytovaný mnohým národom na rýchly rast životnej úrovni, kým sa bankám z mesta Londýna nepodarilo tento systém na začiatku 70. rokov 20. storočia úspešne zrušiť!

Parazitický systém ‘pohyblivého výmenného kurzu’, ktorý uviedli do platnosti po roku 1971, je konečne po desaťročiach finančných kríz a havárií zničený. 50 rokov menových pohybov, špekulácií, deindustrializácie a globalizácie zmrzačili ‘rozvinuté’ krajiny!

Hlavne USA a EU a ich spojencov. Výsledkom je, že tieto krajiny v súčasnosti nemajú nemocnice, ktoré by čelili vážnej globálnej epidémii nového koronavírusu. Neponúkajú pomoc na zastavenie nezvyčajne veľkých rojov kobyliek v rozvojových krajinách Afriky. 

Nie je to však ‘vírusový strach’, ktorý otriasa londýnskym zhnilým ‘plávajúcim’ menovým systémom po 50 rokoch. Ide o desiatky biliónov nezaplatiteľného, špekulatívneho dlhu vo ‘veľkej bubline’ špekulácií a nedostatočného preplatenia domácností. 

A na ňom sa chvejú stovky biliónov derivátových stávok. Pod týmto finančným domom z kariet sú ohrozené opotrebované reálne ekonomiky svetových krajín, ktoré sa rútia do celosvetovej výrobnej recesie, ktorá sa rýchlo zhoršuje vplyvom epidémie COVID-19!

Už vôbec neodporujú ani tyranii!

10.08.2020

Momentálne celé ľudstvo sa nachádza na historickej križovatke a väčšina ľudí sa ľahko rozhoduje poslúchať nový vznikajúci sociálny poriadok. V USA, napríklad, je hystéria a strach už veľmi silná, hmatateľná a dokonca aj škaredá! Rovnako ako Stanley Milgram demonštroval vo svojom dnes už slávnom spoločenskom experimente, kde väčšina ľudí už sa stavia proti [...]

USA univerzitám – odhaľte zdroje financií!

08.08.2020

USA ministerstvo spravodlivosti stíha čínskych akademikov, ktorí pracovali ako výskumní pracovníci na amerických univerzitách a obviňuje ich, že zatajovali spoluprácu s čínskou armádou a páchali vízové podvody. Najnovšie bola čínska onkológka Tang Juan, ktorá pracovala na kalifornskej univerzite v Davise, federálnymi úradmi zatknutá a vzatá do väzby v Sacramente, [...]

Covid19 – prax pre budúcu bio-vojnu?

06.08.2020

Pandémia Covid-19 fungovala ako ‘skúška biologického boja’, hovorí popredný ruský pediatr, ktorý je presvedčený, že rýchlo sa šíriaci vírus bol skúškou svetových systémov zdravotnej starostlivosti. V rozhovore s Forbesom profesor Leonid Roshal, prezident Ruského Výskumného ústavu urgentnej detskej chirurgie a traumatológie, vysvetlil, že nie všetky národy [...]

Mikuláš Černák

Súd schválil dohodu. Černák trest nedostal, Kaštan si odsedí viac rokov

11.08.2020 12:41, aktualizované: 13:20

Bývalý bos banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 starším skutkom, z toho 14 vraždám. Aktuálne si odpykáva doživotie.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24, aktualizované: 13:16

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 517
Celková čítanosť: 1143523x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie