Založ si blog

Úzkosť a panika na Wall Street!

Teraz je čas pre vedúce svetové a technologicky silné krajiny, ako je USA, Čína, Rusko a India, vytvoriť nový medzinárodný systém kreditov pre vedecký a priemyselný rozvoj. Brettonwoodský systém zaviedla vláda Franklina Roosevelta v roku 1944.

Takýmto spôsobom bol prostredníctvom 50. a 60. rokov 20. storočia tento systém poskytovaný mnohým národom na rýchly rast životnej úrovni, kým sa bankám z mesta Londýna nepodarilo tento systém na začiatku 70. rokov 20. storočia úspešne zrušiť!

Parazitický systém ‚pohyblivého výmenného kurzu‘, ktorý uviedli do platnosti po roku 1971, je konečne po desaťročiach finančných kríz a havárií zničený. 50 rokov menových pohybov, špekulácií, deindustrializácie a globalizácie zmrzačili ‚rozvinuté‘ krajiny!

Hlavne USA a EU a ich spojencov. Výsledkom je, že tieto krajiny v súčasnosti nemajú nemocnice, ktoré by čelili vážnej globálnej epidémii nového koronavírusu. Neponúkajú pomoc na zastavenie nezvyčajne veľkých rojov kobyliek v rozvojových krajinách Afriky. 

Nie je to však ‚vírusový strach‘, ktorý otriasa londýnskym zhnilým ‚plávajúcim‘ menovým systémom po 50 rokoch. Ide o desiatky biliónov nezaplatiteľného, špekulatívneho dlhu vo ‚veľkej bubline‘ špekulácií a nedostatočného preplatenia domácností. 

A na ňom sa chvejú stovky biliónov derivátových stávok. Pod týmto finančným domom z kariet sú ohrozené opotrebované reálne ekonomiky svetových krajín, ktoré sa rútia do celosvetovej výrobnej recesie, ktorá sa rýchlo zhoršuje vplyvom epidémie COVID-19!

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Obit Buell Pulitzers

V USA zabili štyroch prezidentov, neúspešných atentátov ale bolo viac

14.07.2024 07:40

Na štyroch prezidentov USA bol atentát spáchaný úspešne - Abrahama Lincolna, Jamesa A. Garfielda, Williama McKinleyho a Johna F. Kennedyho.

danko, žiga, fico

Dva mesiace po atentáte: Hlas stráca voličov v prospech Smeru aj PS, SNS upadá a KDH je nad priepasťou

14.07.2024 07:00

Podľa politológa sa dá skonštatovať, že Progresívne Slovensko je lídrom opozície. Ťažké ho však môže mať KDH. Priepasť medzi hnutím a zvyškom opozície môže prehĺbiť aj premiér Robert Fico.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4039941x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie