Založ si blog

Koronavírus nebezpečnejší ako SARS!

V roku 2002, keď sa v Číne objavil smrteľný, pneumonikálny vírus známy ako SARS, továrne v krajine väčšinou chrlili lacný tovar, ako sú tričká a tenisky, pre zákazníkov z celého sveta.

Po 18-ich rokoch sa po najľudnatejšej krajine sveta rýchlo šíri ďalší smrtiaci vírus. Čína sa však vyvinula v hlavnú globálnu ekonomiku, čím sa epidémia stala podstatne silnejšou hrozbou pre svet.

Medzinárodné spoločnosti, ktoré sa spoliehajú na čínske továrne a na výrobu svojich výrobkov a závisia od predaja od čínskych spotrebiteľov, už varujú pred nákladnými problémami.

Apple, Starbucks a Ikea majú dočasne zatvorené obchody v Číne. Továrne vyrábajúce autá pre General Motors a Toyota odďaľujú výrobu. Aj mnohé letecké spoločnosti zrušili lety do Číny.

Doposiaľ bol vplyv na továrne obmedzený skutočnosťou, že sa ohnisko objavilo počas lunárneho Nového roka, najdôležitejšieho sviatku. Strach z vírusu necháva pracovníkov z vidieku doma!

Jedna zo svetových ekonómov, hovorí o následkoch: ‘Hovoríme o potenciálne rozsiahlom regióne krajiny, od ktorej dnes závisí ekonomika celého sveta ako od výrobnej dieľne. Účinky budú neočakávané a devastujúce’!

Čína sa v súčasnosti stala najdominantnejším hráčom sveta v jej ekonomike! Len za posledné desaťročie sa stala niečím, čo ju zároveň v poslednom období robí pre svetové hospodárstvo posledným a rozhodujúcim riešením !

Spoločné vyhlásenie o Hongkongu!

30.05.2020

Vyhlásenie uverejnili vlády Spojených štátov amerických, Austrálie, Kanady a Spojeného kráľovstva. Text znie tak: Signatári tohto vyhlásenia opakujú svoje hlboké znepokojenie v súvislosti s rozhodnutím Pekingu uložiť v Hongkongu zákon o bezpečnosti! Hongkong prekvital ako bašta slobody. Naše medzinárodné spoločenstvo má významný a dlhodobý podiel na prosperite a [...]

Veda o pandémii COVID-19 koronavírusu

28.05.2020

Mala by veda zohrávať úlohu pri usmerňovaní našich reakcií, súkromných aj vládnych, na pandémiu COVID-19? Odpoveď je, samozrejme, áno. Žiadny premýšľavý človek by ani na chvíľu nepochyboval odpovedať inak! Lenže ak chcete odpovedať na túto otázku ‘áno’, to neznamená, že by ste sa mali stáť samym sebou Androidom naprogramovaným epidemiológomi, [...]

Podvod s koronavírusmi bol naplánovaný!

25.05.2020

Prichádzame rýchlo k štádiu konečnej inverzie! K fáze, v ktorej môže vláda slobodne robiť čokoľvek, čo sa jej zapáči, zatiaľ čo občania môžu konať iba s jej súhlasom, čo je štádium najtemnejších období ľudskej histórie, štádium vlády oligarchov hrubou silou nad masami ľudstva! Trvalo málo času, kým sa ľudia v Spojených štátoch Amerických stali komatóznou [...]

USA Minneapolis polícia protesty

Polícia v Minneapolise zasiahla voči demonštrantom porušujúcim zákaz vychádzania

31.05.2020 08:50

Nočné zákazy vychádzania už zaviedlo minimálne desať veľkých amerických miest.

Igor Matovič, Martin Martiš

NÁZOR: S rúškom na Martina, s núdzovým stavom do Igora?

31.05.2020 08:30

Koketovanie s opätovným vyhlásením nového núdzového stavu minútu po skončení toho starého pochádza z rovnakej hlavy ako blackout Slovenska.

Belgicko koronavírus vláda opatrenia uvoľňovanie etapa druh?

ONLINE: Vo svete je vyše 6 miliónov nakazených

31.05.2020 08:26, aktualizované: 09:22

Dve tretiny z nich zaznamenali v Európe a USA.

Branislav Gröhling, Základná škola v Bystranoch

V Bystranoch a Žehre žiaci zostanú doma

30.05.2020 17:00

Pre obavy rodičov neotvorí 1. júna brány Základná škola v Bystranoch, zatvorená bude aj škola v Žehre.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 479
Celková čítanosť: 1037591x
Priemerná čítanosť článkov: 2166x

Autor blogu

Kategórie