Neporovnateľná veľkosť nášho Stvoriteľa!

 

Len pred asi 100 rokmi človek začal pomocou ďalekohľadov spoznávať veľkosť vesmíru a galaxií a množstvo hviezd v nich. Náš Stvoriteľ inšpiroval proroka Izaiáša dať ľudstvu otázku, ktorá by ich mala podnietiť o jeho veľkosti a sile: ‘Kto odmeral vody dlaňou a zmeral nebesia piaďou’? 

A čo sa týka našej planéty Zem, jej veľkosť s porovnaním celého vesmíru je tak zanedbateľná, že by to malo nás ľudí mať pocit poníženosti a úžasne veľkého rešpektu k nášmu Stvoriteľovi, ktorý sa ďalej pýta: ‘Kto vsypal zemský prach do nádoby a kto odvážil vrchy a pahorky na váhach’? 

Už len tie horecitujúce biblické verše by nám mali pomôcť začať si uvedomovať, že v porovnaní s našim Stvoriteľom sme doslova veľké nič! A predsa vo svojej veľkej láske a z otcovského záujmu ako o svoje stvorenie sa pýta: ‘Kto zmeral Jehovovho ducha a kto je jeho radcom, aby ho poučoval’?

A aby dal svojim otázkam hlbší zmysel, cez svojho verného proroka pokračuje s nasledujúcimi otázkami, ktoré ba nám mali pomôcť ho lepšie pochopiť: ’S kým sa radil, aby niečo pochopil, a kto ho učí, čo je cesta práva? Kto mu odovzdáva vedomosti a kto mu dáva poznať pravú múdrosť? 

Napriek tomu, že ľudstvo je pre Stvoriteľa vesmíru a všetkého života v ňom tak zanedbateľne malé, pomáha nám pochopiť, že jeho záujem je pomôcť nám ceniť si život a radovať sa z neho: ‘Veď národy sú preňho ako kvapka z vedra, považuje ich za povlak prachu na váhach. Ostrovy dvíha ako jemný prach’!

Len dobré nápady porazia britské finty!

19.11.2025

Z hľadiska veľkej stratégie Britské impérium a tiež jeho spojenci v neoliberálnom establishmente nemôžu inak ako dychtivo dúfať, že Trumpova administratíva opustí svoje sľuby a vrhne sa do novej éry konfrontácie superveľmocí. Mnohé kľúčové otázky poukazujú týmto smerom. Napríklad USS Gerald Ford, dnes najväčšia a najmodernejšia lietadlová loď USA, teraz [...]

Jadrová vojna alebo nová paradigma?

17.11.2025

Je to v povahe takýchto čias – prevratu kolapsu starého, umierajúceho systému a dúfajme úspešného prechodu k novej, ľudskejšej paradigme – že svet sa pohybuje dvoma smermi naraz a že nad hlavami nás všetkých visí napätie neistoty a nejasností. Toto napätie je hmatateľné vyhláseniami prezidenta Trumpa o obnovení testov jadrových zbraní! A napriek tomu sú riešenia na [...]

DE chce obnoviť povinnú vojenskú službu!

14.11.2025

Ale s narastajúcimi obavami z 3. svetovej vojny Nemecko plánuje obnoviť povinnú vojenskú službu! Deje sa tak uprostred obáv, že svet sa už ocitne vo svetovej vojne s Ruskom. V spore o novelu zákona týkajúceho sa brannej povinnosti, ktorý v Nemecku presadzuje minister obrany Boris Pistorius nominovaný stranou SPD (sociálni demokrati), sa objavil kompromis. Ambiciózny cieľ 5 000 [...]

Ruský dron, operátor, vojna na Ukrajine, bezpilotné lietadlo

Vojna dronov je smrteľná partiu šachu. Rusi kopírujú Ukrajincov, mladí sú najlepší operátori. NATO dramaticky mešká

19.11.2025 11:00

Drony na oboch stranách, nasadzované denne po stovkách, sú dnes hlavnou zbraňou vojny.

SR ÚOO Dlugošová vládne návrhy TK BAX

Predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov požiadala o vystúpenie na ústavnoprávnom výbore, žiada stiahnutie novely

19.11.2025 10:54

Úrad žiada stiahnuť novelu zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti z dielne poslancov Hlasu.

Jozef Božik, zmos

ZMOS: Sociálne podniky sú pre samosprávy nenahraditeľné, legislatíva ich nesmie oslabiť

19.11.2025 10:49

Návrh bude v najbližší pondelok predmetom rokovania Hospodárskej a sociálnej rady SR.

Putin, Trump

Trump niečo „pečie“ s Rusmi. Skutočný mier alebo len diktát pre Ukrajinu (a Európu)?

19.11.2025 10:26

O Ukrajine bez Ukrajiny? Portál Axios informoval, že vláda Donalda Trumpa vedie tajné rozhovory s Ruskom o návrhu mierového plánu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,797
Celková čítanosť: 5272563x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Autor blogu

Kategórie

Archív