Založ si blog

Kresťanská miernosť nie je slabosť!

 

Vo svojej preslávenej kázni na vrchu Ježiš Kristus okrem iných hlbokých duchovných myšlienok povedal: ‘Štastní sú mierni, lebo oni zdedia Zem’! Všeobecne miernosť charakteru osoby sa zvyčajne považuje za slabosť človeka. V skutočnosti to ale nie je tak! Všimnime si bližšie, čo sa o miernosti hovorí! 

Biblický teológ dáva vysvetlenie výrazu ´miernosť charakteru´, ktorý definuje takto: ‘Hlavnou charakteristikou človeka, ktorý je miernej povahy je, že takáto osoba je pod dokonalou kontrolou. To nie je jemnosť bez chrbtice, sentimentálna láskavosť, pasívna tichosť. To je v skutočnosti sila pod kontrolou!

Sám Ježiš Kristus povedal o sebe, že je miernej povahy a pokorného srdca! Ale Boží jednosplodený a prvorodený syn bol vždy odvážný, statočný a udatný čo sa týkalo ochraňovania spravodlivých princípov a Božej pravdy! Miernosť povahy je blízko spojená so sebaovladaním a iným ovocím svätého ducha!

Vlastne preto je miernosť povahy menovaná hneď pri sebaovladaní v zozname vlastností ducha svätého! Lenže ľudia sa nenarodia s takouto vlastnosťou! Tá sa musí pokorne, úprimne, poctivo a trpezlivo pestovať s pomocou Božej dynamickej sily! Ježiš Kristus a jeho 144,000 spoluvládcovia to budú učiť!

Budú počas svojej 1,000 ročnej vlády z nebeských výšin ako už nesmrteľní nebeskí králi a kňazi vzdelávať a vládnuť nad všetkými tými, o ktorých sa v blízkej budúcnosti splní toto inšpirované proroctvo: ‘Ale mierni, tí budú vlastniť alebo zdedia Zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja’!

Máme očakávať Americké voľby v 2024?

08.08.2022

Začiatkom týždňa bývalý prezident Donald Trump oznámil svoj zámer zúčastniť sa na voľbách v roku 2024, čo sa predpokladá, pretože už jeho podpora medzi potenciálnymi republikánskymi kandidátmi je 49 %, v porovnaní s 25 % podporou pre DeSantisa a žiadny iný kandidát nemá viac ako 7. %. Netrvalo ani dva dni, kým Zákon Oprávnenia na Obranu, tohto roku 2022 Snemovňa [...]

Amnesty International obviňuje Ukrajinu!

06.08.2022

Amnesty International obviňuje Ukrajinu z vystavovania svojich civilistov riziku smrti! Medzinárodná organizácia pre ľudské práva po prvýkrát potvrdila, že ukrajinská armáda skutočne vystavuje UA a RF civilistov riziku, ako ich Rusi obviňujú už mnoho mesiacov: ‚Ukrajinské sily ohrozili civilistov zriaďovaním základní a prevádzkovaním zbraňových systémov v [...]

Vojenské napätie okolo Taiwanu stúpa!

05.08.2022

Len niekoľko hodín po tom, ako Pelosiovej lietadlo USA pristálo v Tchaj-peji, Ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) oznámila cez Xinhua, že bude vykonávať letecké, ale aj námorné cvičenia, ktorých súčasťou budú nácviky ostrej streľby v šiestich oblastiach. okolo Taiwanu. Vojenská technika USA i Číny bola v pohybe už niekoľko hodín, kým Pelosiovej lietadlo bolo stále [...]

Smer / Robert Fico /

Fico: Na referendum máme 350-tisíc podpisov. Neviem koľko naškrabkali v Hlase

08.08.2022 14:18

Podľa predsedu Smeru Roberta Fica vyzbierali 350-tisíc podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Byt v Karlovej Vsi zachvátil požiar, jeho obyvateľ vyskočil z okna

08.08.2022 13:51

Polícia zasahuje pri požiari bytu v Karlovej Vsi, pri ktorom obyvateľ bytu vyskočil z okna, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

České Švajčiarsko / Požiar /

Na likvidácii požiaru v Saskom Švajčiarsku pracuje 800 hasičov

08.08.2022 13:44

Požiar je v kontrolovateľnej oblasti, ale plamene stále vychádzajú zo zeme.

Vatikán SR Cirkvi Rím pápež púť poďakovanie veriaci bisku

Vallo: Tomko mohol byť pápežom, mal na to všetky predpoklady

08.08.2022 11:56

Na zosnulého kardinála spomína aj Stanislav Vallo, ktorý pôsobil v Ríme ako zástupca veľvyslanca Slovenskej republiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 994
Celková čítanosť: 2549437x
Priemerná čítanosť článkov: 2565x

Autor blogu

Kategórie