Založ si blog

Kresťanská miernosť nie je slabosť!

 

Vo svojej preslávenej kázni na vrchu Ježiš Kristus okrem iných hlbokých duchovných myšlienok povedal: ‘Štastní sú mierni, lebo oni zdedia Zem’! Všeobecne miernosť charakteru osoby sa zvyčajne považuje za slabosť človeka. V skutočnosti to ale nie je tak! Všimnime si bližšie, čo sa o miernosti hovorí! 

Biblický teológ dáva vysvetlenie výrazu ´miernosť charakteru´, ktorý definuje takto: ‘Hlavnou charakteristikou človeka, ktorý je miernej povahy je, že takáto osoba je pod dokonalou kontrolou. To nie je jemnosť bez chrbtice, sentimentálna láskavosť, pasívna tichosť. To je v skutočnosti sila pod kontrolou!

Sám Ježiš Kristus povedal o sebe, že je miernej povahy a pokorného srdca! Ale Boží jednosplodený a prvorodený syn bol vždy odvážný, statočný a udatný čo sa týkalo ochraňovania spravodlivých princípov a Božej pravdy! Miernosť povahy je blízko spojená so sebaovladaním a iným ovocím svätého ducha!

Vlastne preto je miernosť povahy menovaná hneď pri sebaovladaní v zozname vlastností ducha svätého! Lenže ľudia sa nenarodia s takouto vlastnosťou! Tá sa musí pokorne, úprimne, poctivo a trpezlivo pestovať s pomocou Božej dynamickej sily! Ježiš Kristus a jeho 144,000 spoluvládcovia to budú učiť!

Budú počas svojej 1,000 ročnej vlády z nebeských výšin ako už nesmrteľní nebeskí králi a kňazi vzdelávať a vládnuť nad všetkými tými, o ktorých sa v blízkej budúcnosti splní toto inšpirované proroctvo: ‘Ale mierni, tí budú vlastniť alebo zdedia Zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja’!

Kyjev sa pokúša o útok dronov na Moskvu!

03.06.2023

Sily Ruskej Fedrálnej protivzdušnej obrany už v pondelok ráno čelili útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskovskú oblasť, čím zabránili obetiam ľudí, povedal minister obrany, Sergej Šojgu. počas špeciálnej telekonferencie na ministerstve obrany. Povedal, že zapojených bolo 8 dronov, z ktorých tri boli zostrelené elektronickými prostriedkami, zatiaľ čo ostatné [...]

Lordi z Londýna sa obávajú banky BRICS

31.05.2023

Saudská Arábia má záujem o vstup do Novej rozvojovej banky BRICS, informoval dnes denník Financial Times: ‚Na Blízkom východe pripisujeme Saudskoarabskému kráľovstvu veľký význam a v súčasnosti s ním vedieme kvalifikovaný dialóg‘, informoval denník City of London vo vyhlásení NDB. Saudská Arábia údajne tiež sama požiadala o vstup do BRICS a ako nešťastne [...]

Amerika sa dohodla odvrátiť Armagedon!

30.05.2023

Prezident Joe Biden aj s republikánmi na čele s predsedom Snemovne reprezentantov Kevinom McCarthym, dosiahli dohodu o zrušení dlhového stropu, ale hoci to ešte musí schváliť Snemovňa reprezentantov aj Senát, čo je vo všeobecnosti takmer isté. Bielemu domu sa podarilo zachovať nedotknutý zákon o znižovaní inflácie, prezidentov podpis na zákone o klíme a liekoch na predpis, [...]

Eduard Heger

Štát preveruje tri firmy za predaj diplomoviek. Pokuty budú pre ich biznis likvidačné

05.06.2023 10:50

Ak vysoká škola odhalí, že diplomovku pre študenta napísal niekto iný, môže mu odobrať titul.

Roberta Metsola, Predsedníčka Európskeho parlamentu

Šéfka europarlamentu: Musíme škrtnúť ruský plyn aj jadrové palivo

05.06.2023 10:38

Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolaová hovorí pre Pravdu o podpore pre Ukrajinu, ale aj o nízkej účasti Slovákov na eurovoľbách.

Taiwan / Loď / Navy / Lietadlo / P3C / Radar /

Ruská Baltská flotila začala cvičiť s desiatkami lodí v Kaliningradskej oblasti

05.06.2023 10:10

Cvičenie, ktoré sa začalo v pondelok, potrvá do 15. júna.

Iránsky dron

Granáty, munícia i rakety. Irán predal Rusku muníciu pre vojnu na Ukrajine

05.06.2023 09:20, aktualizované: 10:55

Dobre informovaný bezpečnostný zdroj pre Sky News uviedol, že ide o "100-percent autentický" text.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,194
Celková čítanosť: 3275623x
Priemerná čítanosť článkov: 2743x

Autor blogu

Kategórie