Založ si blog

Kresťanská miernosť nie je slabosť!

 

Vo svojej preslávenej kázni na vrchu Ježiš Kristus okrem iných hlbokých duchovných myšlienok povedal: ‘Štastní sú mierni, lebo oni zdedia Zem’! Všeobecne miernosť charakteru osoby sa zvyčajne považuje za slabosť človeka. V skutočnosti to ale nie je tak! Všimnime si bližšie, čo sa o miernosti hovorí! 

Biblický teológ dáva vysvetlenie výrazu ´miernosť charakteru´, ktorý definuje takto: ‘Hlavnou charakteristikou človeka, ktorý je miernej povahy je, že takáto osoba je pod dokonalou kontrolou. To nie je jemnosť bez chrbtice, sentimentálna láskavosť, pasívna tichosť. To je v skutočnosti sila pod kontrolou!

Sám Ježiš Kristus povedal o sebe, že je miernej povahy a pokorného srdca! Ale Boží jednosplodený a prvorodený syn bol vždy odvážný, statočný a udatný čo sa týkalo ochraňovania spravodlivých princípov a Božej pravdy! Miernosť povahy je blízko spojená so sebaovladaním a iným ovocím svätého ducha!

Vlastne preto je miernosť povahy menovaná hneď pri sebaovladaní v zozname vlastností ducha svätého! Lenže ľudia sa nenarodia s takouto vlastnosťou! Tá sa musí pokorne, úprimne, poctivo a trpezlivo pestovať s pomocou Božej dynamickej sily! Ježiš Kristus a jeho 144,000 spoluvládcovia to budú učiť!

Budú počas svojej 1,000 ročnej vlády z nebeských výšin ako už nesmrteľní nebeskí králi a kňazi vzdelávať a vládnuť nad všetkými tými, o ktorých sa v blízkej budúcnosti splní toto inšpirované proroctvo: ‘Ale mierni, tí budú vlastniť alebo zdedia Zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja’!

13 000+ Haiťanov žiadajú azyl v USA

20.09.2021

Odhady prevažne haitských migrantov, ktorí kempujú pod medzinárodným mostom texaského mesta Del Rio, boli do soboty 18. septembra poludnia už viac ako 13 000 s šerifom z Val Verde. Župa už odhaduje počet na 13 700 ľudí. Lenže viac autobusových zásielok stále pochádza z iných častí Mexika. Zatiaľ čo americká pohraničná hliadka zriadila prenosné toalety! A uvádza sa, [...]

Francúzi odvolajú veľvyslancov USA a AU!

19.09.2021

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Yves Le Drian, neskoro v noci vydal desivé oznámenie o odvolaní francúzskych veľvyslancov v Amerike a Austrálii za ‚neprijateľné správanie medzi spojencami a partnermi, ale bez vysvetlenia: ‚Na žiadosť prezidenta republiky bezodkladne odvolávam do Paríža našich veľvyslancov USA a Austrálii na konzultácie. To [...]

Nadácia Gates a budúca plandémia!

16.09.2021

Nadácia Gates varuje pred budúcimi plandemickými hrozbami, lebo reakcia na CO19 naďalej otravuje a ničí svetovú ekonomiku! Ale nadácia si zdanlivo umyla ruky jedným vírusom a zároveň varovala, že svet nie je pripravený vysporiadať sa s ďalšou veľkou pandémiou. Výročná správa nadácie, zverejnená minulý utorok, nariekala nad nárastom chudoby spôsobenej [...]

remišová, heger, matovič, krajniak

Na úrade vlády začala fungovať pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát

20.09.2021 12:00

Jej zriadenie schválila bezpečnostná rada štátu ako reakciu na situáciu v bezpečnostných zložkách. Matovič očakáva prvé výsledky už za pár dní.

Juraj Kožuch, súd

Kauza Dobytkár: Kajúcnik mal manipulovať výpovede voči exriaditeľovi PPA, polícia to odmieta

20.09.2021 11:28

Kajúcnik v kauze Dobytkár Marek Kodada je jediný svedčiaci svedok proti bývalému generálnemu riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jurajovi Kožuchovi.

Španielska chrípka

Počet úmrtí na covid v USA čoskoro prekoná počet obetí španielskej chrípky

20.09.2021 10:21

Úmrtia súvisiace s covidom dosiahli počet 673 763, čo je len približne o 1 200 menej, než úmrtí v roku 1918 na španielsku chrípku, ktorá si v USA vyžiadala podľa odhadov 675-tisíc životov.

ag testovanie, ružinovská poliklinika, koronavírus, test,

Pribudlo vyše sto prípadov nákazy koronavírusom a štyri obete

20.09.2021 10:07, aktualizované: 10:58

Laboratóriá urobili menej než 2 000 PCR testov. Zvýšil sa aj počet hospitalizovaných.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 768
Celková čítanosť: 1784614x
Priemerná čítanosť článkov: 2324x

Autor blogu

Kategórie