Nie je vašou vecou poznať…!

 

Týmito inšpirovanými slovami už vzkriesený nesmrteľný nebeský kráľ Ježiš Kristus odpovedal tým istým apoštolom druhýkrát na tú istú otázku. Jeho prvá odpoveď bola: ‘O tom dni a hodine nevie nikto, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba Otec’!

Takže v druhej odpovedi už nepoprel, že deň ani hodinu nevedel, lebo povedal: ‘Dostal som všetku moc v nebi a na zemi’! Predsa len, znamenajú slová v jeho druhej odpovedi, že nikto nebude poznať ‘časy alebo obdobia, ktoré ustanovil Otec v svojej právomoci’?

To nemôže byť význam jeho slov, pretože by bol v rozpore s inšpirovanými slovami Božieho proroka Ámosa, ktorý prorocky vyslovil slová: ‘Lebo Zvrchovaný Pán Jehova neurobí nič, pokiaľ nezjaví svoju dôvernú vec svojim sluhom prorokom.’

To potom znamená, že Ježišova ospoveď ‘Nie je vašou vecou, aby ste poznali časy alebo obdobia, ktoré ustanovil Otec v svojej právomoci’ sa vzťahovala len na tých, ktorí sa ho osobne vtedy túto otázku pýtali! Komu teda bude dané poznať časy alebo obdobia?

Alebo, boli už určité ‘časy a obdobia‘ zjavené jeho sluhom prorokom? V tejto spojitosti je veľmi zaujímavé vedieť, že posledná kniha Biblie, Zjavenie, apoštola Jána, aspoň sedemkrát zdôrazňuje skutočnosť, že pomazaní bratia Ježiša Krista sú Boží ‘proroci’!

V prípade, keď sám apoštol padol na kolená pred anjelom, ktorý mu to Zjavenie dal, aby ho uctieval! Odpoveď anjela bola: ‘Daj pozor! Nerob to! Som iba tvoj spoluotrok a tvojich bratov, ktorí sú proroci, a tých, ktorí zachovávajú slová tohto zvitku. Boha uctievaj’!

3 000 vodcov Izraela chce koniec násilia!

05.04.2026

Dňa 2. apríla 2026 bol otvorený list adresovaný izraelskému prezidentovi Isaacovi Herzogovi, ktorý podpísalo viac ako 3 000 židovských vodcov z celého sveta, v ktorom vyzýva Izrael, aby už zastavil „útoky židovských extrémistov“ na občanov Palestíny na Západnom brehu Jordánu. Medzi signatármi sú diplomati, filantropi, rabíni a akademici z Austrálie, Kanady, Európy, [...]

Asistent RF Patrušev varuje Západ slovami:

04.04.2026

“Situácia v oceánoch sa vyhrotila až do takej miery, že niektorí experti hovoria, že kolektívny Západ uť i otvára ďalší front v konfrontácii s Ruskom. Stačí sa pozrieť na zabavenie lodí plaviacich sa pod našou vlajkou RF, a prepravujúcich náš náklad!” “Tieto v podstate pirátske útoky na ruský námorný obchod naznačujú, že západní oponenti Ruska sa aj rozhodli [...]

Prečo dnes cena ropy neustále stúpa!

02.04.2026

Cena ropy prudko stúpa, pretože Donald Trump sľubuje „mimoriadne tvrdý úder v priebehu nasledujúcich 2 – 3 týždňov“ a vyhráža sa, že ho pošle ľudstvo „späť do doby kamennej!“ Po 48 hodinách triumfalizmu o úspechoch Spojených štátov, a varovaniach pred eskaláciou spojených s úžinou, a aj energetickými cieľmi, frustrácii zo spojencov a signáloch deeskalácie [...]

huliak

Huliakova Strana vidieka chce ušetriť rodinám 50 eur mesačne. Siahne "podvodníkom" na vratky DPH

07.04.2026 16:30

Strana vidieka ide do boja proti podvodom s DPH. Vybrali si tri oblasti, kde sú "podvodníci".

Russia Ukraine War

Nepochovávajte bývalú pravú ruku Zelenského, je opäť na očiach. Prečo Jermaka neobvinili a chystá návrat do politiky?

07.04.2026 16:30

V advokátskej komore vytvorili funkciu, do ktorej obsadili Andrija Jermaka. Čo tým môže sledovať niekdajší šé prezidentskej kancelárie?

jadrová elektrárrn Búšehr na juhozápade Iránu

USA a Izrael bombardujú ciele v Iráne. Revolučné gardy varujú pred útokmi mimo regiónu

07.04.2026 15:57, aktualizované: 16:32

Nálety zasiahli aj tepnu iránskeho exportu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,871
Celková čítanosť: 5628853x
Priemerná čítanosť článkov: 3008x

Autor blogu

Kategórie

Archív