Založ si blog

Bola Eva stvorená z rebra Adama?

 

Napriek tomu, že mnohí dnes ignorujú biblickú správu o Adamovi a Eve ako počatok ľudského rodu na Zemi a považujú ju jednoducho za legendu, existujú nespočetné dôkazy, že Biblia je v dokonalom súlade s dokázanou vedou a Kniha sama spomína Adama a Evu opakovane!

Ale ako by sme mohli vedecky poukázať na správnosť biblickej správy o stvorení Evy z rebra Adama, ktorú pod inšpiráciou zaznamenal Boží prorok Mojžiš, použijúc ako pomoc historickú správu napísanú samym Adamom, kde napísal, informovaný svojim Stvoriteľom Všemohúcim Bohom:

‘Boh teda uviedol na človeka hlboký spánok, a kým spal, vzal jedno z jeho rebier a potom nad jeho miestom telo uzavrel. A potom Boh Stvoriteľ z rebra, ktoré vzal z človeka, vybudoval ženu a priviedol ju k človekovi‘. A tu povedal človek už poetickým jazykom, ktorého ako vedec a zoológ bol schopný: 

‘To je konečne kosť z mojich kostí a telo z môjho tela. 

Tá sa bude nazývať žena, lebo bola vzatá z muža’!

V januári 1995 vedci v Kalifornii prvý raz v histórii vyklonovali z dospelých kožných buniek životaschopné živočíšné embryá. Najznámejšia z nich je ovca Dolly, ktorá bola vyklonovaná v roku 1996 z bunky odobratej z mliečnej žľazy dospelej ovce. Čo takéto experimenty dokazujú?

Ak ľudia dokážu použiť biologický materiál z jedného organizmu na vytvorenie iného organizmu rovnakého druhu, nemohol Boh vytvoriť človeka z už existujúceho biologického materiálu vzatého z iného človeka? Je zaujímavé, že v rekonštrukčnej chirurgii sa bežne používa rebrová kosť, lebo má schopnosť znovu dorásť!

Pauza musí zabrániť svetovej vojne III

27.11.2023

Krátke, hoci úspešné prímerie dosiahnuté tento týždeň medzi Izraelom a Hamasom, predstavuje podstatné otvorenie úsilia vyhnúť sa zhonu svetovej vojny. Rukojemníkov prepustili z oboch strán v piatok 24. novembra, opäť v sobotu 25. novembra za veľkej pompy v oboch krajinách. Ako povedal vatikánsky štátny sekretár kardinál, P. Parolin: “V súčasnosti sú nálady [...]

Kyjev potvrdzuje – Johnson zničil dohodu!

25.11.2023

Kyjev teraz potvrdzuje, že britský Boris Johnson skutočne podkopal mierovú dohodu na jar roku 2022! Nad Kyjevom visí mrak skazy, keďže režimu prezidenta Zelenského zostáva už len málo, okrem vykonávania útokov bezpilotnými lietadlami a atentátov. Medzitým sa dnes hra o vine rozprúdila! Keď šéf Zelenského parlamentnej frakcie v Najvyššej rade, D. Arakhamia, ktorý bol [...]

Slová nestačia opísať dnešnú situáciu!

24.11.2023

Fakty hovoria samy za seba. Britská a aj americká vláda zámerne a vedome dovoľujú Netanjahuovmu Izraelu páchať vojnové zločiny pred zrakom celej planéty, zločiny také ohavné, že sú morálnou škvrnou na celom ľudstve! A vedú nás k výkrikom: To, čo sa kedy stalo „Už nikdy viac”! A robia to ale už „v plnom technickom spektre,“ ako sa zvykne hovoriť, aby [...]

praha, česko

Sneženie v Česku komplikuje dopravu, v okolí Prahy meškajú autobusy aj vlaky

28.11.2023 20:57

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred tvorbou závejov a snehových jazykov.

izrael, hamas, rukojemníci

Hamas prepustil ďalších 12 rukojemníkov, Izrael 30 palestínskych väzňov

28.11.2023 20:29

Hamas odovzdal delegátom Medzinárodného výboru Červeného kríža piatu skupinu rukojemníkov unesených z juhu Izraela do palestínskeho Pásma Gazy.

SR Korčok kandidatúra prezident BAX

Korčok predstavil tri princípy zahraničnopolitického pôsobenia

28.11.2023 20:03

Najväčšou výzvou slovenskej zahraničnej politiky je to, či sa dokážeme postaviť na správnu stranu histórie, skonštatoval prezidentský kandidát Ivan Korčok.

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Putin: Západ potrebuje rozporcovať a vydrancovať Rusko. Vraciame sa ako svetová veľmoc

28.11.2023 18:14

Šéf Kremľa vystúpil prostredníctvom videokonferencie na takzvanom Svetovom ruskom ľudovom zhromaždení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,306
Celková čítanosť: 3608006x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie