Založ si blog

Urobme človeka na svoj obraz …

 

potom Boh tvoril človeka na svoj obraz, stvoril ho na Boží obraz a stvoril ich mužského a ženského rodu! Väčšina ľudí na celej Zemi poznajú tieto slová, či v nich veria alebo neveria! Najprv boli napísané v knihe Adama a potom pod inšpiráciou ich Mojžiš napísal do Knihy-kníh, ktorá je dnes známa pod menom Biblia.

Lenže aj pre tých, ktorí veria v tieto Bohom inšpirované večné slová, ostávajú v mysli otázky, ktoré až dodnes alebo nepochopili, alebo o nich majú len vágny alebo dokonca chybný názor! Kto povedal tieto slová, kedy to povedal a ku komu hovoril? Je jasné, že to povedal aspoň jednej osobe okrem seba, ktorá tiež mala jeho obraz!

Z textu je jasné, že to bol Boh Stvoriteľ, ale v mysliach a porozumení väčšiny ľudí dnes existujú nezodpovedané otázky, ktoré im len málokto z ľudí dokáže správne a presne vysvetliť! Pretože tieto slová boli inšpirované Všemohúcim Stvoriteľom pod dohľadom a kontrolou jeho dynamickej sily, ináč zvanej Boží svätý duch, ktorý tiež použil keď tvoril celý vesmír!

V celej Biblii je len jedna osoba, o ktorej sa doslovne hovorí, že bola stvorená na obraz Boha Stvoriteľa, a ktorú on na samom začiatku pozval, aby spolu utvorili prvú ľudskú dvojicu, Adama a Evu. Apoštol Pavol napísal v liste kresťanskému zboru v meste Kolos, menovite hovoriac o Ježišovi Kristovi, pod inšpiráciou: 

‘On je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený celého stvorenia! Pretože jeho prostredníctvom boli stvorené všetky iné veci v nebesiach a na zemi, viditeľné a neviditeľné, či sú to už tróny alebo panstvá alebo vlády alebo vrchnosti. Všetky iné veci boli stvorené prostredníctvom neho a pre neho’!

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

Ali al-Naimi, Saudská arábia, Katar, Dauha, OPEC, ropa

Saudská Arábia sa pridala ku koalícii na ochranu moreplavby pod vedením USA

18.09.2019 08:49

Svoju účasť na koalícii už prisľúbili Británia, Austrália a Bahrajn.

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Netanjahu čaká na výsledky volieb, chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586964x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie