Založ si blog

Neuveriteľné sa dnes už spĺňa!

 

Pred viac ako 2 000 rokmi apoštol Ján pod inšpiráciou napísal knihu Zjavenie, v ktorej je opísaná budúcnosť spĺňujúca sa dnes pred zrakmi celého ľudstva! Pretože kniha Zjavenie je plná symbolizmov a preto jej pochopenia bolo skryté počas väčšiny minulých 2 000 rokov, ale počas posledných 100 rokov jej pochopenie začalo byť viditeľné na politickej scéne celého súčasného sveta pomocou Božej svätej sily alebo svätého ducha!

Pomaly, ale postupne sa začínali rysovať detaily biblických symbolov počnúc začiatkom prvej celosvetovej vojny, vojny, aká v celej minulosti ľudstva nemala podobu a ktorá bola mnohokrát prekonaná iba druhou svetovou vojnou! Na začiatok pre zjednodušenie použijeme len časť biblickej knihy, kde apoštol Ján zaznamenal tieto prorocké slová, ktoré dnes nadobúdajú pre nás žijúcich plný význam:

‘A videl som iné divé zviera vystupovať zo zeme, a malo dva rohy ako baránok, ale hovorilo ako drak. A vykonáva všetku právomoc toho prvého divého zvieraťa pred jeho očami. A pôsobí, aby zem a tí, ktorí na nej bývajú, uctievali prvé divé zviera, ktorého smrteľná rana sa uzdravila. A koná veľké znamenia, takže spôsobuje, aby oheň zostupoval z neba na zem pred zrakom ľudstva’!

O čom je vlastne reč? Ako porozumieť tomuto symbolickému jazyku apoštola? Divé zviera s dvoma rohmi baránka s rečou draka reprezentuje Anglo-americkú svetovú veľmoc, ktorá vznikla počas prvej svetovej vojny, keď USA sa pridali k UK a tak spolu zvíťazili nad Nemeckou ríšou! Jeho dva rohy, ktoré má ako baránok, vyjadrujú, že sa tvári, akoby bolo mierne a neútočné a akoby malo osvietenú formu vlády, ku ktorej by sa mal obrátiť celý svet!

Ale hovorí ako drak, lebo používa nátlak a hrozby, ba aj priame násilie, všade, kde neprijímajú jeho ponímanie vlády. Podporuje záujmy Satana, veľkého draka a zároveň národnostné rozpory a nenávisť, ktoré prispievajú k uctievaniu prvého divého zvieraťa. Nacionalizmus je v podstate náboženstvo. To znamená, že ľudia oddaní nacionalizmu v skutočnosti uctievajú tú časť divého zvieraťa, ktorú predstavuje krajina, v ktorej žijú. Apoštol Ján pokračuje:

A bolo mu dané, aby dalo dych obrazu divého zvieraťa, aby obraz divého zvieraťa hovoril a aby spôsobil aj zabíjanie všetkých, ktorí by neuctievali obraz divého zvieraťa’!

V priebehu dejín sa ukázalo, že týmto obrazom je organizácia, navrhnutá, nastolená a podporovaná Veľkou Britániou a Spojenými štátmi americkými, a známa najprv ako Spoločnosť národov. Ale po druhej svetovej vojne zmenila meno na OSN, ktorá sa zakrátko stane ôsmym kráľom, ale ako oznamuje kniha Zjavenie, bude v existencii len na krátku dobu! A spôsob, akým prejaví autoritu sa už dnes začína prejavovať cez Globálny Pakt o emigrácii!

Začiatok a koniec písania Biblie

16.09.2019

Zaujímavý detail ohľadne písania Biblie získame, keď si uvedomíme, kto začal a kto skončil s písaním najprekladanejšej Knihy v histórii ľudstva - Knihy-kníh - Biblie! Je jasné, že prvých viac »

Duchovná oproti telesnej osobe

09.09.2019

Duchovná osoba sa zameriava na konanie Božej vôle, čo sa nedá povedať o telesnej osobe. Lebo duchovné osoby sú napodobňovateľmi Boha Stvoriteľa, svojho nebeského Otca. Vynakladajú úsilie, viac »

A neuveď nás do pokušenia…

30.08.2019

Tieto slová sú obsiahnuté v biblickej vzorovej modlitbe, ktorú dal Ježiš Kristus svojim učeníkom, keď ho o to požiadali! Na záver vzorovej modlitby Ježiš povedal: ’A nepriveď nás do viac »

Ali al-Naimi, Saudská arábia, Katar, Dauha, OPEC, ropa

Saudská Arábia sa pridala ku koalícii na ochranu moreplavby pod vedením USA

18.09.2019 08:49

Svoju účasť na koalícii už prisľúbili Británia, Austrália a Bahrajn.

Donald Trump

Trump zverejnil zoznam kandidátov na post poradcu pre národnú bezpečnosť

18.09.2019 07:16

Trump povedal, že nového poradcu by chcel vymenovať tento týždeň. Funkciu dočasne zastáva Charles Kupperman.

Izrael, Benjamin Netanjahu

Netanjahu čaká na výsledky volieb, chcel by zostaviť silnú sionistickú vládu

18.09.2019 06:23

Na základe dvoch exit pollov získal Gancov blok Modrá a biela 33 až 34 kresiel, Netanjahuov Likud 31 až 33.

Benzín, nafta

Ceny ropy sa spamätávajú zo šoku

18.09.2019 06:00

Svetové finančné trhy sa postupne spamätávajú z nečakaného sobotňajšieho útoku na najväčšie ropné zariadenie Saudskej Arábie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 366
Celková čítanosť: 586925x
Priemerná čítanosť článkov: 1604x

Autor blogu

Kategórie