Založ si blog

Prečo je vyššia kritika taká populárna?

 

To jest vyššia kritika Biblie? Prečo je dnes taká poipulárna, napriek svojim slabým miestam, medzi intelektuálmi? Jeden z učencov pred viac ako 130 rokmi napísal, inými slovami, že vyššia kritika Biblia sa zhodovala s predsudkami, ktoré mal ako evolucionista!

Takže obe teórie, teória vyššej kritiky Biblie a teória evolúcie života slúžia tomu istému účelu! Evolúcia odstraňuje potrebu veriť v Stvoriteľa všetkého vo vesmíre, vrátane kažej formy života a vyššia kritika Biblie, že Biblia bola inšpirovaná Bohom Stvoriteľom!

Dnes v tomto 21. storočí racionalizmu sa intelektuálom myšlienka, že Biblia nie je Božie Slovo, javí ako veľmí vítaná! Pretože intelektuáli majú dnes sklon byť väčšinou racionalistickí. Podľa slovníka racionalizmus znamená spoliehanie sa na rozum!

Rozum ako základ na určenie náboženskej pravdy! Racionalisti sa snažia všetko vysvetliť v ľudských pojmoch a nechcú brať do úvahy možnosť božského zásahu. Lebo veriť, že proroctvá boli napísané až po splnení, je pre nich oveľa ľahšie než ich prijať ako autentické!

Biblické správy o zázrakoch radšej odbijú vysvetlením, že sú to mýty, legendy alebo ľudové rozprávky, než aby mali uvažovať o možnosti, že tieto zázraky sa naozaj stali tak, ako ich prezentuje inšpirované Božie Slovo – Biblia.

Ale taký názor je ovplyvnený predsudkami a nedáva nijaký opodstatnený dôvod na popieranie pravdivosti Biblie. Vyššia kritika má vážne štrbiny a útokom na Bibliu sa jej nepodarilo dokázať, že Biblia nie je Božie Slovo.

Fázy spolupráce ľudí s vakcínami – 2

13.06.2021

Momentálne ľudstvvo, hlavne USA, sa nachádza vo fáze 3, no posledná fáza spočíva v zatknutí tých, ktorí odmietajú injekcie proteínu s obsahom spiku, a bude sa to robiť od domu k domu.S novými informáciami poskytnutými kontaktom z federálnej vlády autor bol schopný ďalej spresniť hierarchiu eskalácie dodržiavania očkovacích látok, ale ktorú presne sleduje Bidenov/Obamov [...]

Ruský špión spája Sorosa s destablizáciou!

11.06.2021

Šéf ruskej rady bezpečnosti spája Sorosa s úsilím o destabilizáciu krajín na celom svete vrátane USA! A zatiaľ manažér hedgeových fondov miliardár George Soros pridelil stovky miliónov dolárov na iniciatívy občianskej spoločnosti zamerané na formovanie politických rozbrojov a procesov destabilizácie v mnohých krajinách! Moskva v roku 2015 zakázala činnosť jeho nadácií [...]

Svetové ceny potravín vzrástli o 39%!

10.06.2021

Mesačný index cien potravín FAO Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo, vydaný 3. júna, uvádza, že ceny potravín boli v máji 2021 v porovnaní s májom 2020 vyššie o 39,7%. Len od apríla do mája tohto roku index vzrástol o 4,8%. Lenže index sa skladá z bežne obchodovaných položiek vo všetkých skupinách potravín – ako obilniny, mliečne výrobky, [...]

Biden kráľovná alžbeta

Alžbeta II. privítala na hrade Windsor Bidena s manželkou

13.06.2021 21:09, aktualizované: 21:24

Šéf Bieleho domu Joe Biden na stretnutie s kráľovnou odcestoval po skončení summitu G7.

Izrael Naftali Bennett

Izraelskí poslanci schválili novú vládu. Netanjahuova éra sa skončila

13.06.2021 20:46

Poslanci izraelského parlamentu vyjadrili dôveru novej koaličnej vláde premiéra Naftaliho Bennetta zloženej z ôsmich strán.

rusko sibír požiar dym

Sibír a Ďaleký východ zasiahli rozsiahle lesné požiare

13.06.2021 19:18

Ruskí hasiči bojujú s požiarmi, ktoré horia na ploche vyše 550 kilometrov štvorcových.

Británia EÚ USA G7 summit Biden johnson

Lídri G7 sa dohodli na vakcínach pre chudobné krajiny, kritizovali Rusko a Čínu

13.06.2021 18:38

Lídri G7 predstavili po summite spoločné riešenia súvisiace s vakcínami, čínskou ekonomikou, klimatickou krízou či globálnou daňou pre nadnárodné spoločnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 709
Celková čítanosť: 1615391x
Priemerná čítanosť článkov: 2278x

Autor blogu

Kategórie