Založ si blog

Prečo je vyššia kritika taká populárna?

 

To jest vyššia kritika Biblie? Prečo je dnes taká poipulárna, napriek svojim slabým miestam, medzi intelektuálmi? Jeden z učencov pred viac ako 130 rokmi napísal, inými slovami, že vyššia kritika Biblia sa zhodovala s predsudkami, ktoré mal ako evolucionista!

Takže obe teórie, teória vyššej kritiky Biblie a teória evolúcie života slúžia tomu istému účelu! Evolúcia odstraňuje potrebu veriť v Stvoriteľa všetkého vo vesmíre, vrátane kažej formy života a vyššia kritika Biblie, že Biblia bola inšpirovaná Bohom Stvoriteľom!

Dnes v tomto 21. storočí racionalizmu sa intelektuálom myšlienka, že Biblia nie je Božie Slovo, javí ako veľmí vítaná! Pretože intelektuáli majú dnes sklon byť väčšinou racionalistickí. Podľa slovníka racionalizmus znamená spoliehanie sa na rozum!

Rozum ako základ na určenie náboženskej pravdy! Racionalisti sa snažia všetko vysvetliť v ľudských pojmoch a nechcú brať do úvahy možnosť božského zásahu. Lebo veriť, že proroctvá boli napísané až po splnení, je pre nich oveľa ľahšie než ich prijať ako autentické!

Biblické správy o zázrakoch radšej odbijú vysvetlením, že sú to mýty, legendy alebo ľudové rozprávky, než aby mali uvažovať o možnosti, že tieto zázraky sa naozaj stali tak, ako ich prezentuje inšpirované Božie Slovo – Biblia.

Ale taký názor je ovplyvnený predsudkami a nedáva nijaký opodstatnený dôvod na popieranie pravdivosti Biblie. Vyššia kritika má vážne štrbiny a útokom na Bibliu sa jej nepodarilo dokázať, že Biblia nie je Božie Slovo.

Princ Andrew bol a stále je pod tlakom!

09.07.2020

Po zatknutí Ghislaine Maxwellovej je Kráľovská rodina ‘zmätená’ po tom, čo americký právnik požiadal, aby prišiel po zatknutí jeho priateľky, aby sa dostavil na rozhovor pre jej údajné sexuálne zločiny. Tlak na princa Andrewa, aby hovoril s vyšetrovateľmi FBI, sa zvyšoval po tom, ako bola jeho priateľka Ghislaine Maxwellová zatknutá za obvinenia z obchodovania [...]

Prichádza vakcína a s ňou zmena života

08.07.2020

V súčasnosti žijeme vo svete, ktorý zmenil všetko, čo je duševne choré na zdravé ale všetko, čo je duševne zdravé na choré! To je podstata zaostalého sveta a takého, ktorý je dizajnom sebazničujúci. Je to svet, v ktorom bola príroda a prírodné zákony nahradené neprirodzenými zákonmi a zákonmi vytvorenými človekom, ktoré spôsobili odstránenie skoro všetkých [...]

Prichádza vakcína a s ňou aj smrť!

08.07.2020

Jeden citát z G. Orwellovskej knihy ‘Politika a anglický jazyk’ (z roku 1946) hovorí takto: ‘Politický jazyk … je navrhnutý takým spôsobom, aby sa klamstvá zdali pravdivé a tiež vraždy rešpektované a zároveň dať prázdnym slovám solídnosť’! Hromadné očkovanie a pravdepodobné prípadné povinné očkovanie je už na obzore a väčšina už v tejto [...]

Igor Matovič, Peter Pellegrini

Matovičov maják. Ktorú časť mozgu mu osvietil? pýta sa Pellegrini

10.07.2020 22:30

Mám obavy, či človek, ktorý tvrdil, že na všetko treba mať plán, nejaký plán má, rozohnil sa Pellegrini po Matovičovej tlačovke o koronavíruse.

UKRAINE-CRISIS/MH17

Holandsko zažaluje Rusko pre zostrelenie lietadla nad Donbasom

10.07.2020 22:16

Holandsko zažaluje Rusko na Európskom súde pre ľudské práva pre zostrelenie dopravného lietadla v lete 2014 nad východom Ukrajiny ovládaným separatistami.

koľajnice, zmena

V Česku sa opäť zrazili vlaky, nikto sa nezranil

10.07.2020 20:32

Dva vlaky sa v piatok popoludní zrazili v okrajovej pražskej časti Běchovice. Idúci osobný vlak narazil do stojaceho rýchlika.

D1, diaľnica, Jánovce, Jablonov, Levoča

Policajti hľadajú vodiča, ktorý jazdil po diaľnici v protismere

10.07.2020 19:29

Kamery zaznamenali motorové vozidlo na diaľnici D1 v úseku Mengusovce – Jánovce v okrese Poprad v protismere, EČV však nerozlúštili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 1096824x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie