Zdržiavajte sa krvi a smilstva!
14. apríla 2016 06:26,
Prečítané 3 992x,
jankratky,
zdravie, život
Čo je smilstvo? Ale najprv, ako odpovieme na túto otázku, je zaujímavé všimnúť si, že aj keď učeníci Ježiša Krista už neboli pod Mojžišovským zakonom, lenže určité jeho črty boli aplikované a aplikujú sa aj na Kresťanov až do dnešnej doby.
Biblické slovo smilstvo pochádza z gréckeho výrazu ´porneia´ a zahŕňa aj všetky nedovolené sexuálne styky mimo manželstva, ale i v manželstve, ktoré je uzavreté medzi mužom a ženou, a ktoré je v súlade s biblickými zásadami.
Ku smilstvu patrí cudzoložstvo, prostitúcia a sexuálne styky medzi nezosobášenými ľuďmi, ako orálny i análny sex a sexuálna manipulácia s pohlavnými orgánmi niekoho, s kým nie je dotyčný človek v právoplatnom manželstve.
Lenže smilstvo je aj to, keď sa takéhoto konania dopúšťajú ľudia rovnakého pohlavia, a do toho patrí aj sodomia. A apoštol Peter, ktorému patria tieto inšpirované slová, dáva na takú istú úroveň ako zdržiavanie sa smilstva aj zdržiavanie sa krvi.
Sú povšimnutia hodné záverečné inšpirované slová apoštola Petra: ´Ak sa budete tohto pozorne vystríhať, bude sa vám dobre dariť. Buďte zdraví´! A dať na prvé miesto zákony a princípy Stvoriteľa znamená zdravý, šťastný a požehnaný život!
05.12.2025
Vladimír Putin bol počas návštevy do Indie srdečne privítaný a trvá na tom, že dni kolonializmu sú preč. Ale nahradil ho Nový systém, v súlade s prirodzeným zákonom! Práve preto, že je v rozpore s prirodzeným zákonom, sa systém geopolitiky – vrátane jej parazitického vojensko-priemyselného komplexu, rozpadajúceho sa finančného systému a protiľudskej potreby obrazu [...]
03.12.2025
Americký špeciálny vyslanec Steve Witkoff mal 2. decembra v Moskve päťhodinové stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, na ktorom sa diskutovalo aj o amerických návrhoch na ukončenie vojny na Ukrajine. Podľa prvých správ obe strany vyjadrili optimizmus v súvislosti s dosiahnutím dohody! A hoci je priskoro povedať, čo by to znamenalo, navyše, podľa kremeľského [...]
01.12.2025
Ruský námestník ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov už v rozhovore pre ruskú televíznu stanicu TVC z 29. novembra obvinil Londýn a Európu, že naďalej sabotujú úprimné snahy o vyjednanie mieru medzi Spojenými štátmi a Ruskom: “Som si celkom istý, že odmietnutie pokračovať v normálnej diplomatickej práci bolo [Ukrajine] doslova vnútené európskymi kurátormi,“ [...]
vymýšľaš si .. kde v biblii je ...
v jehovistickej literatúre,.Zadarmo ...
Ten "pekny, rozumny citat sv.Petra"... ...
alebo prečo vynechal Príbeh o Onanovi... ...
Sv.Peter v záverečných slovách ...
Celá debata | RSS tejto debaty