Môže politika vylepšiť spoločnosť?

Keby sa politikou dal zmeniť život k lepšiemu, potom ´hor sa do politickej aktivity s všetkým, čo máme k dispožícii´ a dajme jej prvé miesto v našom živote!

Lenže, alas! čo je vlastne politika? Najjednoduchšia definicia politiky, zredukovaná na čo najmenší počet slov je: ´manipulácia členmi ľudskej spoločnosti´!

Bývalý poradca jedného z najväčších demokratických štátov na svete to zhnul do niekoľko veľmi významných slov, na základe svojej osobnej skúsenosti:

´Štruktúra spoločnosti sa nedá obnoviť politikou! Na oživenie viery v tradičné morálne hodnoty nie je dostatočne pripravená!

Ani najlepšie vládne programy nedokážu ani známostiam, ani manžekstvu navrátiť ich pôvodné miesto, nútiť otcov byť zodpovednejšími k deťom…

…obnoviť pocit pohoršenia alebo hanby, ktorý sme mali predtým! Väčšinu morálnych problémov, čo trápia ľudskú spoločnosť nemožno vykoreniť cez zákony´!

Potom, ako riešiť problémy, ktoré pramenia z chamtivosti, nedostatku prirodzenej náklonnosti v rodinaćh, voľnej morálky a nevedomosti?

Niektorí ľudia si myslia, že odpoveď neexistuje. Iní dúfajú v budúceho charizmatického vodcu. Pred 2 000 rokmi chceli Krista urobiť káľom sveta!

V. Orbán – Zelenský ako divadelný herec!

04.07.2025

Maďarský premiér Viktor Orbán si pripomenul výročie svojho mierového úsilia, ktoré začal na začiatku svojho 6-mesačného predsedníctva EÚ 1. júla 2024. Ale prvý týždeň strávil návštevou Kyjeva, Moskvy, Pekingu a USA. Včera na X uverejnil príspevok: “Pred rokom som navštívil Kyjev. Po 14 hodinách cesty sme viedli dlhé rozhovory s prezidentom Zelenským o možnosti [...]

Nemecko teraz potrebuje jadrovú zbraň!

02.07.2025

Súčasný parlamentný šéf frakcie CDU-CSU J. Spahn v rozhovore pre Welt am Sonntag navrhol:”Európa sa musí stať schopnou odstrašenia,“ povedal Spahn. „Musíme hovoriť o nemeckej alebo tiež aj európskej účasti na jadrových arzenáloch Francúzska i Veľkej Británie a prípadne aj o našej vlastnej účasti s ostatnými európskymi štátmi,“ povedal.

A RF podniká ďalšie údery na UA ciele!

01.07.2025

Ruské ministerstvo obrany 29. júna oznámilo, že v noci ruské ozbrojené sily vykonali masívny úder vzdušnými, ale aj pozemnými, a námornými zbraňami s dlhým doletom, hypersonickými balistickými raketovými systémami Kinžal, ako tiež aj bezpilotnými lietadlami, na ukrajinské obranné priemyselné [závody] a ropné rafinérie. Podľa správ západných médií išlo o [...]

Cessna / Courier Freighter / Plane /

V Rusku núdzovo pristálo Lietadlo s parašutistami, 10 je zranených

06.07.2025 09:09

Príčina núdzového pristátia nebola bezprostredne známa.

Veľké Kolpašské jazero, Banský Studenec

Komorná atmosféra pri tajchoch: Vládne tam pohoda, na Počúvadle ubudla voda aj dlhé roky známa atrakcia

06.07.2025 09:00

Horúčavy udreli plnou silou, ale žiadne „tlačenky“ či „nájazdy“ turistov sa na banskoštiavnické jazerá zatiaľ nekonajú.

mládež, slnko, rakovina kože, tínedžeri, mladí, prsty

Až 57 % mladých v Európe považuje za najlepší spôsob vládnutia demokraciu, 21 % je za autoritársku vládu

06.07.2025 08:55

Prieskum v 7 krajinách ukázal, že najnižšiu podporu má demokratický systém v Poľsku so 48 %, najviac v Nemecku - 71 %.

Mark Rutte

ONLINE: Rutte tvrdí, že ak by Čína udrela na Taiwan, žiadala by Rusov zaútočiť na NATO

06.07.2025 07:30, aktualizované: 10:02

Podľa šéfa NATO Rutteho pre spojenectvo Ruska a Číny musí byť aliancia taká silná, aby odstrašila Moskvu, a súčasne spolupracovať so spojencami v Ázii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,720
Celková čítanosť: 4922551x
Priemerná čítanosť článkov: 2862x

Autor blogu

Kategórie

Archív