Najväčšie stretnutie Šanghajskej organizácie pre spoluprácu v histórii, po ktorom už o deň neskôr nasledovala veľkolepá vojenská prehliadka v Pekingu pripomínajúca hroznú porážku Japonska pred 80 rokmi, jasne ukázalo svetu, že Rusko a Čína vôbec nie sú izolované. V skutočnosti, je to presne naopak. Mnohí na Západe si to museli v priebehu minulého týždňa nečakane [...]
Mal by americký prezident D. Trump cestovať do Pekingu pri príležitosti osemdesiateho výročia celosvetového víťazstva nad fašizmom, ktoré si Čína pripomína 3. septembra? Ale mnohí, vrátane zakladateľky Schillerovho inštitútu Helgy Zepp-LaRoucheovej, ho k tomu vyzvali. Je vhodné a správne, aby tak urobi?.
Hnutie Hútíov Ansar Allah včera potvrdilo, že hútíovský premiér Ahmed al-Rahawi bol vo štvrtok večer zabitý pri izraelskom leteckom útoku. Tak uviedol Jemenský prezidentský úrad vedený Hútíovcami” A vo vyhlásení uviedol, že al-Rahawi a ďalší ministri sa stali terčom útoku počas bežného vládneho stretnutia, na ktorom sa hodnotil ich výkon, informoval Middle East [...]
Slovensko nedávno šokoval brutálny čin v bratislavskom Ružinove. Matka vo vani usmrtila svoje dve dcéry a následne podpálila byt.
Ide už o ôsmy odchod z kabinetu Keira Starmera.
Vo veku 92 rokov zomrela členka britskej kráľovskej rodiny, vojvodkyňa z Kentu Katherine.
EÚ zakázala väčšinu dovozu ropy z Ruska v reakcii na inváziu Moskvy na Ukrajinu, ale Slovensko a Maďarsko boli z tohto zákazu vyňaté.
Celá debata | RSS tejto debaty