Prvých ešte len 60 dní Bidenovej vlády!

To bolo úžasne rýchle: možnosť prepuknutia vojny s Čínou alebo Ruskom za prvých 60 dní v Bidenovej vláde! Šesťdesiat dní počas jeho vedenia vlády ako prezident USA, Joe Biden okúsil, ako môžu vyzerať nasledujúce štyri roky: 

Nová éra trpkej súťaže superveľmocí, tiež poznamenaná azda najhorším vzťahom, ktorý mohol mať Washington s Ruskom od pádu berlínskeho múru a tiež s Čínou od otvorenia diplomatických vzťahov so Spojenými Štátmi Ameriky!

Vrelo to už roky, odkedy sa ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťinping ostro navrátili k autoritárstvu. Lenže tento mesiac to vybuchlo otvoreným spôsobom po tom, čo Biden súhlasil s tvrdením, že Putin je ‘vrah‘!

A Číňania, ktorí sa s USA stretli prvýkrát od nástupu novej administratívy Joe Bidena, už prednášali Američanom o ich chybe arogantnosti, že svet chce zopakovať ich slobody. A kamery vrčali, ale to nebolo však celkom všetko!

SK: existujú nejakí rozumní európski lídri?

01.04.2025

Europoslanec Ľ. Blaha, podpredseda slovenského Smeru, v exkluzívnom rozhovore pre Sputnik uviedol, že pokus o život slovenského premiéra Roberta Fica, z 15. mája 2024 ho mal napadnúť za jeho snahu viesť dialóg s ruským prezidentom Putinom! A zorganizovať mierové urovnanie rusko-ukrajinského konfliktu. No video z rozhovoru bolo zverejnené aj na X účte Sputniku: [...]

LaRouche – peňažný systém je choroba!

31.03.2025

Nový internetový portál ruskej ekonomickej rozhlasovej stanice Business FM, zverejnil rozhovor s americkým ekonómom Lyndonom LaRouchem pod titulkom: „Ale súčasný menový systém je choroba“ s korešpondentkou Natalyou Bokarevou. Na jej písomné otázky LaRouche odpovedala 27. novembra: „Ale jediný spôsob, ako zachrániť svetovú ekonomiku, je vrátiť sa do Bretton Woods. [...]

Architekti z MI6 ‚Russiagate‘ tlačia na USA!

30.03.2025

Len 22 dní po inaugurácii Donalda Trumpa počas jeho prvého prezidentského úradu Britom a ich spojencom v americkej „permanentnej byrokracii“ trvalo na priamy zásah, aby sa pokúsili potopiť jeho administratívu, vykonštruovaním škandálu s cieľom vynútiť odchod jeho poradcu pre národnú bezpečnosť generála Michaela Flynna. Počas druhého Trumpovho predsedníctva trvalo [...]

Rádio Slobodná Európa, Slobodná Európa, RFE

Rádio Slobodná Európa začalo posielať zamestnancov pražskej centrály na neplatenú dovolenku

01.04.2025 20:39, aktualizované: 20:56

Administratíva Donalda Trumpa chce financovanie RFE/ RL ukončiť, rozhlasová stanica sa proti tomu bráni súdne.

Krava

Slintačka a krívačka sa zrejme rozšírila na ďalšiu farmu

01.04.2025 20:17

Výsledky odobratých vzoriek budú známe v stredu ráno.

Mikuláš Černák, súd

Bos bosov Mikuláš Černák sa po 27 rokoch môže dostať na slobodu. Advokát: Šancu má, všetko je v rukách sudcu

01.04.2025 19:30

V stredu bude Černák stáť pred súdom so šancou opustiť väzenskú celu.

France Presidential Election

Le Penová sa odvolala proti rozsudku súdu v Paríži. Kedy by sa mohol konať odvolací proces?

01.04.2025 18:52

Vzhľadom na obvyklé prieťahy v justícii by sa odvolací súdny proces mohol uskutočniť prinajlepšom o rok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,655
Celková čítanosť: 4690631x
Priemerná čítanosť článkov: 2834x

Autor blogu

Kategórie